Kapet pas 5 vitesh 27-vjeçari që shkëmbeu zjarr me policinë në Lazarat

Një 27-vjeçar nga fshati Lazarat është arrestuar nga policia e Gjirokastrës, pasi ishte dënuar me 7 vjet e 6 muaj burg për disa vepra penale. I riu është dënuar pas...

AKU bllokon 14.5 ton “Birrë Paulaner”, gjoba e majme që merr firma

AKU ka bllokuar 14.5 ton “Birrë Paulaner” me arsyetimin se produkti nuk ka qenë i pajisur me dokumentacionin shoqërues. Firma është gjobitur me 1.2 mln lekë. Tiranë- AKU ka bllokuar...

Shoferi humb kontrollin, makina përfundon brenda një servisi celularësh

Një aksident ka ndodhur në Fushë-Krujë, ku një makinë tip “Benz CLS” me targa angleze ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar brenda një servisi celularësh.   Fatmirësisht nuk raportohet për të...

Qëlluan me armë zjarri, policia identifikon 3 autorët

Janë identifikuar dhe shpallur në kërkim autorët e dyshuar të plagosjes së shtetasit F. L., ndodhur mbrëmjen e djeshme në Mirditë, Lezhë. Rezulton se gjatë një konflikti për motive të...

40 vite në kërkim të së vërtetës/ Gruaja e vendosur për të zbuluar vdékjen...

Një grua vazhdon të trokasë në zyrat shtetërore prej 4 dekadash për të zbuluar se cila është e vërteta e vdekjes së bashkëshoritit të saj. Një burim pranë Avokatit të...

PRITI 9 VITE PËR MARRË GJAKUN E PRINDËRVE/ Historia e dhimbshme e Lush Pjollajt,...

Shtatë vite në arrati për një histori vrasjesh gjakmarrjeje me tre viktima. Policia e Shkodrës vuri në pranga Lush Pjollaj, sot 42 vjeç, në arrati prej vitit 2012, i...

Video/ Tërmeti tmerron “Live”gazetaren në studion e lajmeve

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë me epiqendër në Detin Adriatik tronditi ditën e sotme Shqipërinë. Mësohet se tërmeti ka shkaktuar persona të lënduar dhe dëme materiale në disa...

“Dënimi i Pjetrit”/ Drejtësia italiane i sjell letër-porosinë Prokurorisë së Përgjithshme

Drejtësia italiane i ka dërguar Prokurorisë së Përgjithshme letër-porosinë e kërkuar për verifikimin e dënimit në Itali të kryebashkiakut të zgjedhur të dorëhequr, Valdrin Pjetri. Sipas burimeve jozyrtare, letër-porosia...

E gjithë Kosova në kërkim të dy Policëve

Kryeministri, Kryetari i Parlamentit dhe ministrat janë në terren dhe kan parë nga afër sakrificat e qytetarëve dhe zyrtarëve komunalë, që sfidojnë ujin e rrëmbyeshëm për gjetjen e dy...

“Vrau tetë persona në Selenicë, mbyllet profili i vrasësit në “Facebook””

Reportet e shumta dhe gjuha e ashpër e përdorur ndaj 24-vjeçarit Ridvan Zykaj, autor i vrasjes së 8 njerëzve të një familje në fshatin Resulaj të Selenicës, ka shkaktuar...

Te fundit

Meri Shehu bën parashikimin për muajin gusht, disa shenja pretendime për famë dhe mart

DASHI Duhet te rigjeni forcen per t’u çliruar psikologjikisht dhe te jeni ne nje pune me ne grup per te arritur qellime me te larta...

Si ta kuptoni që pesha juaj ka lidhje me hormonet dhe si ta humbni...

Ka shumë arsye pse shtoni peshë dhe një prej tyre janë hormonet. Ka disa shenja që ju japin indikacione se shtimi në peshë vjen...

7 të vdèkur gjatë 24 orëve të fundit, “boom” rastesh të reja në …

Shtatë vdèkje nga korònavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit dhe 250 persona kanë rezultuar pozitivë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...