GRABITJE ME ARME , DY PERSONA TË DHUNUAR

Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në periferi të qytetit të Korçës. Prè e personave të maskuar dhe të armatosur, këtë herë kanë rënë dy persona...

BUSHAT:QELLON ME ARME GJAHU MJETIN E PERSONIT NE KONFLIKT,ARRESTOHET

Policia ndërhyn në kohë dhe parandalon përshkallëzimin e një konflikti, ku një shtetas ka përdorur një armë gjahu. Policia arreston në flagrancë autorin. Sekuestrohet arma e gjahut Më datë 07.03.2018, rreth orës...

Si Facebook-u zbuloi vrasësin e një shqiptari në Greqi

Facebook-u që përdorte një mafioz shqiptar për të ekzekutuar … një konkurrent të tij në Peristeri të Greqisë duke përdorur për karrem një femër greke, e tradhtoi … gjashtë...

“Më mbyti në dajak”/ 17-vjeçari befason në gjyq: I vdekur mbeti Anxhelo, por viktimë...

Gjykata e Durrësit vendosi si masë sigurie “arrest në burg” për 17-vjeçarin Devid Lala. Ai qëlloi për vdekje tri herë me thikë bashkëmoshatarin e tij, Anxhelo Gjokazaj, ngjarje e ndodhur...

AKSIDENT NË AKSIN SHKODËR-LEZHË

Nje aksident ka ndodhur ne aksin rrugor Shkoder-Lezhe.Dy automjete te tipit "Benz" dhe "Fiat" jane perplasur me njera-tjetren. Nga aksidenti ka mbetur i palgosur drejtuesi i automjetit tip "Fiat" i...

“ U çoj miell partizanëve”, shoferi i bananeve me kokainë shpjegon para hetuesve shprehjen...

Armando Pezaku, 25 vjeç është një nga dy të arrestuarit për 613 kilogramët kokainë të kapur në Maminas. Ai punonte si shofer pranë kompanisë së transportit “Pelikan” që ishte pajtuar...

Video ekskluzive/ Grabitja spektakolare e kasafortës në mesnatë, më doreza dhe kapucë

Opinion.al ka siguruar mbrëmjen e sotme një video ekskluzive të një grabitjeje të ndodhur pak ditë më parë në një supermarket në kryeqytet. Videoja tregon se si 3 persona gjatë...

Sherr me thika mes shqiptarëve në Itali

Një konflikt i çastit mes disa shqiptarëve në Itali ka agravuar në përdorimin e thikave. Ngjarja ndodhi gjatë ditës së sotme në sheshin “Piazza del Nettuno” në Bolonja. Raportohet se dy...

Masë disiplinore ndaj mësueses që nxori nga klasa 15-vjeç

“ Më vjen shumë keq për atë që ndodhi. E di shumë mirë rregulloren që duhet te lajmëroja prindërit por nuk kisha kë të lajmëroja, pasi babai i tij...

Grabitën këmbimin valutor, arrest me burg tre autorëve

Gjykata e Fierit ka vendosur arrest me burg për tre autorët e grabitjes së këmbimit valutor, ku hubmi jetën 53-vjeçari Agur Vrenozi. Tre të arrestruarit, Zini Fyraj, 37 vjeç, Lulzim...

Te fundit

Ish-bashkëshorti i Rudina Dembacajt deklaratë qe nuk pritej sot: Para se t’a njihja, jeta...

Ish bashkeshorti i Rudina Dembacajt poston nje status ku ai shpreh mendimet e tij dhe qe lidhen me largimin e ish bashkeshortes se tij...

Ja si të humbasim peshë vetëm në 3 ditë me vezë të ziera

Ne besoni! Vezët do zvogëlojnë yndyrën e barkut vetëm në 3 ditë. Dita e parë: -Mëngjes: një filxhan çaj jeshil pa sheqer, 2 domate dhe 2...

Ditën e dasmës kupton diçka që vajza e tij ia kishte fshehur me vite

Jo të gjithë i duan tatuazhet, sidomos prindërit. Të rallë janë ata që i pranojnë me lehtësi kur vizatimet në trup të fëmijëve të...