JAVA NIS E PËRGJAKUR! NJË I VDEKUR DHE 4 TË PLAGOSUR NGA AKSIDENTET NË...

Një person ka vdekur dhe katër janë plagosur nga dy aksidente që janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Shkodër dhe në Milot. Në aksin Shkodër-Lezhë makina ka përplasur një...

Sherr me armë zjarri në Rrugën “Don Bosko”

Policia ka dhënë detaje lidhur me raportimet për të shtëna me armë zjarri të martën në darkë në zonën e “Don Boskos” në Tiranë. “Rreth orës 21:20, në rrugën ‘Don...

Pamjet e aksidentit të frikshëm/ Kamioni merr përpara makinën e shqiptarëve

Një aksident tragjik ka ndodhur në Greqi ku dy shqiptarë kanë humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur e plagosur. Sipas mediave greke, një kamion që drejtohej nga një 64-vjeçar...

Kapet pas 5 vitesh 27-vjeçari që shkëmbeu zjarr me policinë në Lazarat

Një 27-vjeçar nga fshati Lazarat është arrestuar nga policia e Gjirokastrës, pasi ishte dënuar me 7 vjet e 6 muaj burg për disa vepra penale. I riu është dënuar pas...

Të shtëna me armë në Shkodër, një i plagosur

Një plagosje me arme zjarri është shënuar mbrëmjen e së mërkurës në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur ne Dërgut ne afërsi te shkollës” Oso Kuka”. I plagosur ka mbetur...

Kërkohej në të gjithë Europën për trafik, shqiptari kapet në hotelin me 5 yje

Kishte mbërritur në një hotel me pesë yje në Forte dei Marmi për ditët e festive, duke u prezantuar në recepsion me një dokument fals, por nuk ka mjaftuar...

Tërhoqa lekë nga bankomati, por kartmonedha ishte e…

Një e re në Tiranë ka bërë një denoncim, pasi sipas saj në rrugën e Elbasanit, në një bankomatëajo ka tërhequr lekë, por njëra prej kartëmonedha i ka rezultuar e...

3.4 milion € në Toyota Yaris/ Gjykata liron gjashtë të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë për 6 personat e dyshuar të rastit të bujshëm “Toyota Yaris”. Sipas “BalkanWeb” se është vendosur “Detyrim Paraqitje” për kushërinjtë e shpallur...

Video/ Ulërimat e familjarëve pranë makinës, dalin pamjet e para të shpërthimit

Kanë dalë tashmë edhe pamjet e para, pas shpërthimit të ndodhur në qytetin e Fierit mbrëmjen e së shtunës. Në videon e News 24, shihen dhjetëra qytetarë të mbledhur pranë...

Numri i viktimave shkon në 26

Burimet zyrtare konfirmojnë se u nxorën edhe viktima në orët e vona të natës, duke e çuar numrin në 26 veta. Operacioni kërkim-shpëtimi vazhdon për të gjetur persona të tjerë...

Te fundit

Ja si të humbasim peshë vetëm në 3 ditë me vezë të ziera

Ne besoni! Vezët do zvogëlojnë yndyrën e barkut vetëm në 3 ditë. Dita e parë: -Mëngjes: një filxhan çaj jeshil pa sheqer, 2 domate dhe 2...

Ditën e dasmës kupton diçka që vajza e tij ia kishte fshehur me vite

Jo të gjithë i duan tatuazhet, sidomos prindërit. Të rallë janë ata që i pranojnë me lehtësi kur vizatimet në trup të fëmijëve të...

Njoftoi të gjithë ndjekësit e saj se po realizonte ëndrrën e saj, ja sa...

Para pak ditësh, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu njoftoi të gjithë ndjekësit e saj se po realizonte ëmdrrën e saj të madhe për të...