Arben Bajraktaraj flet për prapaskenat e filmit famëkeq për shqiptarët

Arben Bajraktaraj ka ardhur në Tiranë për premierën e filmit “Streha mes reve” e regjisorit Robert Budina, dhe ka dhënë një intervistë. A ju bezdis fakti që shpesh ju identifikojnë...

Vajza e Van Damme: Një ditë dua të vizitoj Shqipërinë

Bianca është vajza e aktorit të famshëm Jean-Claude Van Damme, me filmat e të cilit shumë prej shqiptarëve janë rritur. Ajo kërkon të ecë në gjurmët e të atit,...

“Në Shqipëri isha ngelës, sot punoj si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman”

enri Haxhiraj, 26 vjeçari nga Fieri në një intervistë për DW, tregon se në Shqipëri ka qenë ngelës, ndërsa sot punon si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman. Haxhiraj mbështet protestën...

Te fundit

Ja përse nuk i rezistojmë dot dëshirës për të kafshuar njerëzit që duam

Ju ka ndodhur që gjatë momenteve të përkëdheljeve me partnerin ose dikë që doni shumë të keni dëshirën ta kafshoni dhe të mos i...

Ilir Meta mund të kthehet në një shpresë për të rinjtë

Nga Mero Baze/   Ilir Meta po përpiqet të riformatohet si politikan nacionalist. Siç e ka thënë dhe vetë, me sa duket nuk shikon më shans...

Eneda u vu në siklet te ‘Kënga Magjike’, flet Fifi: Më erdhi keq

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa, u shpall fituese e edicionit 21 të ‘Këngës Magjike’. Mirëpo në momentin kur ajo zgjati duart drejt trofeut, i...