“Ne prindërit shqiptarë jemi disi të ftohtë…”, letra prekëse e një babai për të...

“Nuk dua të harrosh asnjëherë se sa shumë të dua. Ne prindërit shqiptarë jemi disi të ftohtë si natyrë. Nuk i shprehim hapur ndjenjat që kemi brenda nesh. Mendojmë...

Surpriza që përloti botën/ E veshur me fustan të bardhë, vajza befason nënën e...

Ky është momenti emocionues, ku një nuse e veshur me të bardha zgjodhi të befasonte nënën e saj, e cila dergjej në shtratin e një spitali në Angli, si...

Historia e dhimbshme/ U divorcua nga bashkëshorti para 38 vitesh, fëmijët nuk pranojnë të...

Jonila Gjini nuk ka ndarë vetëm historinë e saj, humbjen e motrës, tek rubrika “Ka një mesazh për ty”, ajo ka treguar edhe historinë e hallës së saj e...

Histori dashurie si në filma: Çifti nga Kosova që u njohën në fëmijëri, gjejnë...

Marigonë Berisha, ishte vetëm 5 vjeçare kur njohu bashkëshortin e saj.   Ajo jetonte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por në Kosovë kishte një shok me të cilin luante kur...

Nga Përmeti i vogël drejt Kinës së madhe, njihuni me historinë e mësueses shqiptare...

Nga ZHAKLIN LEKATARI   Në Living është e zakonshme të lexosh artikuj mbi shëndetin, prindërimin, fëmijët, stilin e jetesës dhe çdo vlerë tjetër pozitive. Prandaj nuk është habi kur personazhe të...

Ujori dhe Akrepi, dy shenjat më të zgjuara të zodiakut

Ashtu siç astrologjia na tregon shenjat më të këqija ose më të pabesat, këtu janë edhe shenjat më të zgjuara të zodiakut. Ne po flasim për dy personalitete specifike...

(Video) Ky shqiptar mban dy gra në shtëpi, ka 7 fëmijë dhe tani po...

Ndodhemi në Selishtë të Peshkopisë, pranë familjës së Ilaz Laskaj.   Në vitin 2001 Iliazi u martua me Anifën, por në vitin 2005 ai lidhi një kurorë të dytë me Manushaqen....

Fshati vetëm me burra/ Prej tre dekadash asnjë dasmë. Nuset nuk shkojnë sepse…

Në shoqërinë tonë shkesi ka qenë protagonisti kryesor që bekonte martesat, sot interneti i ka ndryshuar njohjet. Megjithatë në fshatin Mushnik të Rrogozhinës ende është e vështirë të gjesh grua,...

Ky është Iliazi, “sulltani” nga Peshkopia me dy gra. “S’bëhen xheloze! I ndaj 5...

Iliaz Laskaj është “sulltani” shqiptar nga Peshkopia, i cili duket se ka krijuar “haremin” e tij. Kjo që do të rrëfejmë më poshtë është historia e pazakontë e të...

Nuk kemi asnjë kafshatë bukë, s’ hyjmë dot na shtëpi, kemi…

Nje histori e trishte eshte paraqitur diten e djeshme ne emisionin Pa Gjurme ne televizonin Report Tv. Per me shume ndiqni videon https://youtu.be/vKP0xn9eqa0

Te fundit

Më në fund/ Pipero jep lajmin e mirë lidhur me koronën

Mjeku Pëllump Pipero deklaroi se ka lajme të mira nga medik amentet, ndërsa a është në hapat e fundit.   “Jemi optimistë. Jemi në hapat e...

U infektua me koronavirus, kryetarja e Bashkisë Shkodër tregon ku e mori dhe gjendjen...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka konfirmuar edhe zyrtarisht se ka marrë përgjigjen dhe ka dalë pozitive me koronavirus.   Ademi tha se ka...

Në ditët e fundit të shtatzënisë, Arbana Osmani i jep fund të gjitha dyshimeve...

Ndërkohë që pritet të nisë së shpejti sezoni i ri i “Dua të të bëj të lumtur” të shumta ishin dyshimet se kush do...