Buka e Dasmorëve – Përgatisni Vetë Recetën Me Shijen Më Të Veçantë

Kjo bukë e ëmbël zakonisht përgatitet në raste festash e gëzimesh familjare. Receta e saj përgatitet nga amvisat në shumue vende të ndryshme të botës, dikur ajo posaçërisht për...

BAMJET “minierë” mineralesh dhe lëndësh ushqyese, ja përse nuk duhet të mungojnë kurrë në...

Jemi shumë të bindur që disa prej jush sapo panë fotografinë e mësipërme kanë rrudhur menjëherë buzët, kurse të tjerë do të dëshironin t’i hanin të ngrohta, sidomos nga...

Kur Reçeli i Shtëpisë Zë Myk – Çfarë Duhet Të Bëni Dhe Si Duhet...

Përgatitja e reçelërave është pjesë e traditës së amvisave shqiptare për shumë vite.   Nga fruta të larmishme, reçeli është shoqëruesi ideal i mëngjeseve në familje, por dhe përbërës i shumë...

I hodhet shume kripe ushqimit tuaj? Ja cfare te beni…

Kripa është e rëndësishme në gatim për shumicën e njerëzve pasi rregullon e balancon shijen. Ndonëse është një mineral që përdoret prej shekujsh në kuzhinë, ende ka paqartësi për masën...

Komposto Me Ftonj – Merrni Recetën Më Të Mirë Si Ta Bëni Vetë Lehtësisht...

Kjo është stina perfekte për të përgatitur këtë recetë të lehtë kompostoje me ftonj. Njësoj si mollët dhe dardhët, kompostoja e ftoit ka një aromë dhe shije që të...

Supë me patate dhe lakër jeshile (kale)

“Kjo supa jeshile qenka shume e mire!” Ishin keto tekstualisht fjalet e djalit tim 4-vjeçar sapo hengri lugen e pare. Dhe me besoni, nese e ka thene nje femije,...

Sa kohë duhet t’i ruajmë ushqimet që mbeten nga festat?

Frigoriferi i tejmbushur i datës 1 janar, është pamje e njohur për të gjithë. Disa rudhin buzët që janë të detyruar të konsumojnë sërish ushqimin e mëparshëm, të tjerë,...

Merrini gjethet e rrushit dhe ruajini ne ngrirje te frigoriferit dhe pervec japrakut ju...

I keni ngrënë japrakët e parë, apo dollmat siç quhen në disa zona, për sivjet? Nëse jo, mos nguroni t’i përgatisni sa më parë, por përveç pjatës tradicionale e aq...

Receta tradicionale e ‘petullave’ te Korces, shija e tyre do t’iu le pa fjale...

Petullat e fshira janë ndër pjatat më speciale të kuzhinës tradicionale shqiptare, ku në përgatitjen e tyre spikat zona e qarkut të Korçës. Të lehta për t’u përgatitur dhe...

I ngjashëm me kosin, por shumë herë më i ushqyeshëm/ çfarë është KEFIRI dhe...

Nga Mirela Andoni Prej shekujsh kefiri konsumohet në mbarë botën, por ka vetëm disa vite që njihet edhe në Shqipëri, për shkak të rritjes së interesit në probiotikë dhe shëndetit...

Te fundit

Aktorja shkodrane Shpresa Garuci

Shpresa Garuci (1952). Aktore. Lindi në 8 dhjetor. Në klasën e 8-të është kthyer në Shkodër ku dhe filloj shkollën pedagogjike. Ka marrë pjesë...

Bilbili i kenges qytetare shkodrane Bik Ndoja

Ludovik Ndoj Gjergji, i njohur nga publiku si Bik Ndoja lindi në Shkodër me 13 gusht 1925. Profesioni i tij ishte rrobaqepës i talentuem,...

Kengetarja shkodrane Mukades Çanga

Mukades Çanga ka lindur në qytetin e Shkodrës me 30 gusht 1959. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, kur një vajzë e vogël çapkëne,...