Nëse keni 1 litër qumësht, kos dhe një gjysmë limoni ju mund të përgatisni...

Ky djathë është shumë i shijshëm, i shëndetshëm dhe ekonomik. Nuk do ju marrë shumë kohë për tu përgatitur. Mësoni se çfarë duhet të bëni:   Përbërësit: 1 litër qumësht. 1 gotë ujë...

Receta tradicionale e ‘petullave’ te Korces, shija e tyre do t’iu le pa fjale...

Petullat e fshira janë ndër pjatat më speciale të kuzhinës tradicionale shqiptare, ku në përgatitjen e tyre spikat zona e qarkut të Korçës. Të lehta për t’u përgatitur dhe...

Ja perse deri me sot nuk keni arritur te pregatisni kadaifin perfekt, keni harruar...

Kadaifi ne kete rast do te behete me shtresa kremi ne mes .Perberesit per shtresen me kadaif: 500 -700 g kadaif te pjekur (ose ashtu te thare por kerkon...

Merrini gjethet e rrushit dhe ruajini ne ngrirje te frigoriferit dhe pervec japrakut ju...

I keni ngrënë japrakët e parë, apo dollmat siç quhen në disa zona, për sivjet? Nëse jo, mos nguroni t’i përgatisni sa më parë, por përveç pjatës tradicionale e aq...

Buka e Dasmorëve – Përgatisni Vetë Recetën Me Shijen Më Të Veçantë

Kjo bukë e ëmbël zakonisht përgatitet në raste festash e gëzimesh familjare. Receta e saj përgatitet nga amvisat në shumue vende të ndryshme të botës, dikur ajo posaçërisht për...

Panxhari, lakra, lulelakra, brokoli, perimet më të mira për pastrimin e enëve të gjakut

Konsumi i rregullt i perimeve njihet si gur themeli i një regjimi të shëndetshëm ushqimor. Perimet janë të pasura me vitamina dhe minerale të cilat janë thelbësore për shëndetin....

Domate të Thara në Vaj Ulliri Ja Receta Më e Mirë

Domatet e thara në vaj ulliri janë një pjatë fantastike që shtojnë shijen, ndezin me aromën mistike dhe pasurojnë me plot vlera çdo gatim që ato shoqërojnë. Domate të...

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra – Receta me Shije të Përsosur

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në treva të ndryshme ajo shijon në mënyrë fantastike në të...

Të Mirat e Panjohura të Mollëve të Egra

A i keni vënë re ato pemët e vogla që çelin lule të imëta ngjyrë rozë, të bardhë ose të kuqe? Zakonisht, këto lule çelin në stinën e pranverës...

Pulë e Pjekur me Gjalpë dhe Hudhra – Receta e Thjeshtë Plot Aromë dhe...

Tavat e përgatitura në furrë janë gjithnjë një mënyrë e mirë për të kaluar vaktet. Kjo pasi janë shumë të pasura me shije, aromë dhe shëndet. Gatimet me pulë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Horoskopi për muajin Dhjetor sipas Meri Shehut, ja cilat janë shenjat më të favorizuara...

Sapo kemi hyrë në muajin Dhjetor dhe ashtu si çdo fillim muaji, emisioni “Rudina” ndalet tek parashikimi i yjeve për secilën shenjë të horoskopit. Si...

Humbën djalin nga tërmeti i 26 nëntorit, Rama ngushëllon familjen Preçi: Të gjithë atje...

Kryeministri Edi Rama pasditen e sotme ishte në familjen Preçi, e cila nga tërmeti tragjik humbi djalin Kristjan Preçi 26 vjeç, i sapodalë nga...

Çfarë pritet të ndodh? Të gjithë me sytë nga qielli sot dhe nesër për...

Në Evropë, Hëna e Ftohtë do të fillojë në 6:12 të mëngjesit, por në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara, për shembull, do të bjerë...