Vetëm në këtë vend mund të ndodhë, mollët e tepëruara i lënë t’i marrin...

Të jesh solidar me të tjerët është një atribut i vyer për secilin atë që e ka këtë vlerë humane. Ndodh shpesh që në ditë të caktuara njerëzit ndihmojnë më...

E çmendur pas celularit, babai i plotëson dëshirën dhe i bën një iPhone 25-vjeçares...

Një lapidar gjigand në formën e një iPhone është vendosur në varrin e një vajze të re në Rusi. 25-vjeçarja Rita Shameeva ndërroi jetë dy vjet më parë dhe...

Tradhtia bashkëshortore nuk është më krim

Gjykata më e lartë e Indisë ka vendosur që tradhtia bashkëshortore nuk është më një vepër penale. Në ligjin 158-vjeçar të epokës koloniale, se çdo njeri që kishte marrëdhënie seksuale...

Këto vende ofrojnë punë, para e shtëpi – mjafton të shkoni atje!

Jeni duke menduar për të shkuar jashtë vendit? Këtu janë disa vende te të cilat ka punë “me shumicë” dhe disa prej tyre edhe ofrojnë para që në momentin...

Historia prekëse e vajzës që e merr çdo ditë gjyshen e saj në universitet

Një studente e përkushtuar ka shkrirë zemrat e mijëra personave pasi morri me vete gjyshen e saj në dhomën e saj të universitetit në mënyrë që të mund të...

Njihuni me njeriun që u ka mbijetuar aksidentit ajror, ujor, rrugor

Ky njeri u ka mbijetuar aksidenteve të shumta. Në fakt, pasi ta shikoni këtë video, me siguri këtë njeri do ta konsideroni si njeriun më me fat në botë. Ndiqeni videon...

Lila tërbon grekët, bën shqiponjën në mes të Athinës

Andi Lila ka luajtur ndeshjen e parë si titullar për sezonin e ri në kampionatin grek, ku Janina u mposht nga Olimpiakosi në Pire. Mirëpo, mesfushori kuqezi ka shënuar...

“Pa lek mos më hajdeni në dasmë”, kjo është padyshim nusja më e çmendur

Duket se dasmat së fundmi janë kthyer në një ferr për të ftuarit të cilët detyrohen të paguajnë shumë para ose të blejnë dhurata të shtrenjta. Ama shpesh ky...

Balena e rrallë filmohet në një lumë??

Një balenë e rrallë e quajtur 'Benny Beluga' u zbulua sot në lumin Thames pranë Londrës. Ekologu dhe ornitologu Dave Andrews nuk mund të fshehë befasinë e tij për rastin,...

VIDEO/ Zëri i Michael Jackson “ringjallet” në Rumani, çmendet juria e The Voice

The Voice” në Rumani ka zbuluar një talent të vërtetë. Bogdan Ioan i ka mahnitur anëtarët e jurisë gjatë audicioneve të fshehta me interpretimin e “Këngës së Tokës” nga...

Te fundit

Në ditën e tij të lindjes këngëtari shqiptar bëhet baba për herë të dytë

Këngëtari shqiptar Altin Sulku feston sot ditëlindjen. Në ditën e tij të veçantë ai ka marrë dhuratën më të çmuar: është bërë baba për...

Në shtëpinë e Gaz Pajës, aktori dhe bashkëshortja e tij tregojnë si po e...

Gaz Paja dhe bashkëshortja e tij, Ira ishin në një lidhje live nga shtëpia e tyre për emisionin “Ftesë në 5”.   Gazi tregoi se karantina...

Punëtorët në të zezë, Rama: Tregoni ku keni punuar që të përfitoni

Gjatë një komunikimi me qytetarët, kryeministri Edi Rama është shprehur se ata persona që kanë punuar në të zezë duhet të tregojnë ku dhe...