Akside ntohet makina e qeverisë, humb jetën zvendesministri dhe plag osen 3 persona

Zëvendësministri i Turizmit dhe Kulturës i Turqisë, Haluk Dursun, mbeti i vde kur pas një aksi denti automobilistik të hënën pasdite në provincën Van. Ahmet Haluk Dursun ishte në...

Nëna shqiptare mbytet në plazhin italian, shpëton vajzën 6 vjeçe

Një tragjedi ka ndodhur në plazhin në Basilicata të Italisë, ku një 26-vjeçarja shqiptare është mbytur në sy të vajzës së saj të mitur. Ngjarja e kësaj të shtune ndodhi...

I vonoi porosinë, klienti v ret kamerierin

Sipas disa dëshmitarëve, një klient i një restoranti ka q ëlluar për v dekje një kamerier në periferi të Parisit për shkak se e la të priste gjatë për...

Vendi ku burrat ngacmohen sek sualisht më shumë se gratë

Një studim i “BBC” në botën arabe arriti një rezultat të papritur në Irak, ku u zbulua se burrat përballeshin me nivele alarmante të dh unës s eksuale. Një sondazh...

E frikshme, po beheshin gati per tu hedhur ne det kur peshkaqeni rreth 17...

Aventurat në det kanë edhe të papritura. Kështu i ka ndodhur disa turistëve të cilët po bënin një shëtitje me varkë në Cape Cod Bay në SHBA.   Familja u tmerrua...

17 vjeçarja shqiptare, e para në botë që kompleton ngjitjen e 7 majave më...

Kjo është hera e parë që një femër 17 vjeçare në botë kompleton “Seven Summits”, njëherit alpinistët e parë shqiptarë që kalojnë me sukses këtë sfidë, si babë e...

Turqi: Parku në Stamboll mban emrin e heroit shqiptar Adem Jashari

Stambolli i ka dedikuar gjithë Parkun një shqiptari. Emri i Adem Jashari, i cili ra dëshmor bashkë me 56 shokë, bashkëshorten, fëmijët dhe të afërmit e familjes në luftën...

Ministri Salvini dëbon shqiptarin nga Italia: Pjestar i nje grupi islamik. Është i rrezikshëm...

Zëvendëskryeministri italian Matteo Salvini ka dëbuar një shtetas nga Kosova nga shteti fqinj. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Salvini sqaron se 43-vjeçari konsiderohej i rrezikshëm për vendin...

Shok uese! Tër met i fuqishëm tron dit vendin, bie minarja e xhamisë

Një tërmet me magnitudë 6 të shkallës Rihter goditi perëndimin e Turqisë. Nga agjencia e lajmeve vendase raportohet se ka dëme materiale dhe disa persona kanë marrë lëndime të...

I riu shqiptar “çmendet” pas refuzimit të azilit në Gjermani, i vë flakën dhomës...

jë i ri shqiptar pasi autoritetet gjermane i kanë refuzuar azilin ka zgjedhur të hakmerret duke i vënë flakën dhomës së kampit. Videoja është bërë virale në të gjitha mediat...

Te fundit

Horoskopi ditor, e shtune date 11 korrik 2020

Dashi Në dashuri do të përballeni me shqetësime, ku me gjasë do të ketë sqarime për të bërë. Sa i takon punës, është koha për...

Mezi do arrini ta njihni tashmë, Rudina Magjistari ‘i mahnit’ të gjithë me pamjen...

Moderatorja Rudina Magjistari ka vendosur që të ndryshojë modelin e flokëve. Ndryshe nga sa jemi mësuar që ta shohim me flokët e drejta, ajo ka...

Kryeministri Rama i përgjigjet bashës për “ti kryeministër, unë president”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se kohët e fundit kreu i qeverisë i ka bërë...