Alain Delon: Mund të martohesha më një grua, nëse do të ishte e gatshme...

Legjenda e kinemasë franceze dhe botërore, Alain Delon, në moshën 82-vjeçare shprehu dëshirë të vdesë me qenin e tij. “Nga jeta nuk më intereson asgjë. E kam parë të gjithën,...

E papritur! I arre.stuan prindërit: Vajza 2-vjeçare i “dorëzohet” policisë me duart e ngritura…...

Një ngjarje tron.ditëse ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një vajzë vetëm 2 vjeç i është dorëzuar policisë, e cila sapo kishte vënë në pranga...

Kufiri mes Paqësorit dhe Atlantikut i’u lë pa frymë: Tërë bota po e shijon...

Në vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, turistët kanë xhiruar një video mbresëlënëse nga një anije, ku kufiri në mes dy oqeaneve...

Ermal Meta, edhe këtë vit në Sanremo të Italisë

Këngëtari Ermal Meta, shqiptari i cili vitin e kaluar e fitoi festivalin më të rëndësishëm në Itali, Sanremo, sivjet do të kthehet prapë në këtë festival. Siç ka treguar ai...

Për herë të parë në shumë vite, bora mbulon Tokën e Shenjtë

Për herë të parë në shumë vite, dëbora ka mbuluar Jerusalemin pas një stuhie të rrallë që përfshiu të gjithë Tokën e Shenjtë të mërkurën mbrëma. Qytetarët e Jerusalemit u...

Fqinjët refuzuan ta ndihmonin/ Jetimi çon të ëmën në va.rreza me biçikletë, bën 5...

Një adoleshent në Indi është detyruar që ta çojë vetë trupin e pajetë të së ëmës në va.rreza, pasi fqinjët refuzuan që ta ndihmonin. 17-vjeçari ,Saroj eci i zbathur për...

Historia e pabesueshme e fëmijës që gjeti nënën e tij me Google Earth

Rruga për në shtëpi është filmi që Canale 5 ka transmetuar mbrëmjen e së mërkurës, 9 janar. Filmi, bazuar në librin ‘Rrugë e gjatë për të shkuar në shtëpi’,...

Bill Gates dhe modestia, miliarderi që pret në radhë për hamburger

Miliarderi Bill Gates është parë duke pritur në radhë për një hamburger. Megjithëse është një ndër njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates shumë shpesh e ka dëshmuar se...

Bill Gates dhe modestia, miliarderi që pret në radhë për hamburger

Miliarderi Bill Gates është parë duke pritur në radhë për një hamburger. Megjithëse është një ndër njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates shumë shpesh e ka dëshmuar se...

Qyteza italiane në ishullin e Siçilisë shet shtëpi për vetëm një euro

Një ofertë që nuk mund ta refuzoni. Qyteti sicilian ka nxjerrë në shitje shtëpi me vlerë vetëm 1 euro! Shtëpi të vendosura në një kodër, me pamje mahnitëse nga Mesdheu....

Te fundit

Të gjithë për një foto për Instagram, fusha piktoreske në Shqipëri që po “çm...

Më shumë se pesë milionë njerëz janë fiksuar me vendin më piktorest të momentit në Instagram. Fushat me livando janë kthyer në një atraksion...

Me rrobabanje dhe flokët pa rregulluar, kështu se keni parë kurrë Rudina Magjistarin

Me mbarimin e emisionit “Rudina” i cili u transmetua edhe gjatë korrikut, moderatorja shumë e dashur për publikun, Rudina Magjistari ka nisur pushimet. Rudina i...

Gjeti të gjitha përgjigjet e lojës, i riu shqiptar fiton 30 mijë euro në...

Një shqiptar ka fituar 30 mijë euro në një emision të njohur televiziv në Itali. Bëhet fjalë për një të ri, i cili quhet Xhino,...