Babai ofron 240,000 Paund për njeriun që do të martohet me vajzën e tij..

Një baba multi milioner i premton 240,000 Paund personit që do të martohet me vajzën e tij të vi.rgjër. Arnon Rodthong, 58 vjeç, i cili zotëron një fermë të frutave...

Kisha përfshihet nga një zjarr i fuqishëm por asnjë Bibël nuk u dogj

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në një kishë në Virxhinian Perëndimore. Ndërtesa mbeti thuajse plotësisht e shkatërruar nga flakët por ashtu siç dëshmohet dhe nga fotot e mëposhtme...

Aktori me origjinë nga Shkodra që po çmend vajzat në Amerikë

Një shqiptar tjetër po korr sukses në tregun e huaj duke aktruar në filma të njohur amerikanë. Bëhet fjalë për Niko Pepaj, djalin me origjinë nga Shkodra që ka...

Londra me e nxehtë se Ibiza

Temperatura rekord për dimrin britanik sot në Britani të Madhe, ku në veçanti Londra regjistroi ditën e dytë radhazi të temperaturave të larta të pashembullta që kur ekzistojnë regjistrimet...

VIDEO/ Matteo Salvini: Të mundim Sorosin, ashtu si Skënderbeu turqit

Kreu i Lega Nord, njëkohësisht edhe ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini, e ka të qartë strategjinë se si duhet luftuar Xhorxh Soros. Në një prej takimeve të tij,...

“Shpresoj që një ditë, të më pranosh edhe ti”, Poezia e 10-vjeçarit me autizëm...

Autizmi është çrregullimi i shekullit. Ndonëse një numër i madh fëmijësh janë konfirmuar me autizëm në botë, sërish ky çrregullim nuk mund të konsiderohet sëm.undje e për rrjedhojë, “shërimi”...

Pediatri që emocionoi gjithë rrjetin: “11 gjërat që më mësuan fëmijët e së.murë mua...

“Çfarë mendoni se I jep kuptim jetës tuaj? Më falni, nuk e pata për qëllim ta nis këtë artikull me një pyetje kaq të madhe, por me të vërtetë,...

Kur lindi peshonte vetëm 260 gram, kjo është foshnja më e vogël në botë...

Fëmija më i vogël që ka lindur ndonjëherë ia ka arritur të mbijetojë dhe tashmë ndodhet në shtëpinë e tij. Rasti i rrallë është regjistruar në Japoni ndërsa fëmija, i...

Gazetarja italiane tregon arsyen pse pëlqen shqiptarët: Edhe pse njihen për

Gazetari Enrik Mehmeti ka publikuar në rrjetet sociale një video ku gazetarja dhe spikerja e njohur e Rai News, Laura Tangherlini zbulon arsyen se përse pëlqen Shqipërinë dhe shqiptarët. Ndër...

OKB alarmon, shqipja e arbëreshëve të Italisë në rrezik zhdukje

Gjuha shqipe e arbëreshëve të Italisë është në rrezik zhdukje. Ajo është një nga gjuhët e përfshira në projektin e sapo lancuar nga OKB për shpëtimin e mbi 3000...

Te fundit

Lajm i mirë/ Shërohen 7 persona të tjerë me koronavirus

7 persona të infektuar me koronavirus janë shëruar mbrëmjen e sotme në Spitalin Infektiv. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një...

Horoskopi i të dielës/ Ja si do të jetë dita për të gjitha shenjat

Dashi-Do jeni mendje hapur gjate kësaj dite dhe do pranoni te provoni emocione te reja ne çift. Gjithçka pritet te shkoje me se miri....

Një fjalim plot fyerje dhe mllef kundër shqiptarëve/ Rama: Ju dola për Zot, nuk...

Kryeministri Edi Rama mbajti një fjalim plot fyerje dhe mllef kundër shqiptarëve. Mes të tjerash, Rama tha se ai është babai i rreptë i...