Fëmija i adoptuar thotë diçka në sallën e gjyqit që prek zemrën e të...

një çift në Ohajo, Mandi dhe Tina, gjithmonë kishin dashur të bëheshin prindër që kur ishin martuar, por ai nuk ishte në gjendje të bënte fëmijë për shkak të...

Nuk u bleva asgjë për 2 vite, ja ç’mësuan në fund fëmijët e mi...

Për shumë njerëz dita e parë e vitit është momenti ideal për të shijuar ngrohtësinë e shtëpisë së mbushur plot, dashurinë e njerëzve më të dashur, por edhe për...

Një ndër gratë më të fuqishme në botë kryen vet blerjet për shtëpi

Angela Merkel mbetet një nga personalitet më të fuqishme politike, që arriti të mbajë postin e Kancelares Federale të Gjermanisë që nga viti 2005, ndërsa që 10 prilli 2000,...

Prekëse, pas operimit të gjuhës foshnja thërret për herë të parë “mama” (VIDEO)

Përmes videos do të shikoni momentin kur një fëmijë, operohet nga gjuha dhe arrin për herë të parë që të thërriste emrin e së ëmës. Gjuha ee tij para...

‘Jam i lumtur që do e shkruaj unë historinë’! Papa Françesku vizitë sot në...

Papa Françesku niset sot për në Emiratet e Bashkuara Arabe, e para vizitë papale në gadishullin arab. Ai është ftuar nga Princi i Kurorës i Abu Dhabit, Sheikh Mohammed Bin...

Në thesin e patateve gjendet një granatë e Luftës së Parë Botërore

Policia e Hong-Kongut ka njoftuar se e ka gjetur një granatë dore të prodhimit gjerman në një dërgesë të patateve që ishte nisur nga Franca dhe destinacion të fundit...

Adoleshenti bëhet milioner brenda natës, zbulon se kishte 10 milion euro në llogarinë e...

Një adoleshent është bërë milioner brenda natës, pa lëvizur as gishtin më të vogël për t’i fituar. Dane Gillespie mund të quhet pa frikë si djali më fatlum në Belfast...

“U bëra një engjëll, të mungova dhe u ktheva sërish në jetë”, 4 vjeçari...

Para se të isha shtatzënë me Lucën, kisha gja.kderdhje të rëndë. “Mbaj mend një test pozitiv të shtatzënisë dhe pastaj pak ditë më vonë dhembje të rënda dhe një periudhë...

Nëse ka ngrohje globale, pse është kaq ftohtë?

Ashtu si çdo dimër, acari në Europë dhe vorbullat polare në Shtetet e Bashkuara i shtyjnë një pjesë të njerëzve (të cilët nuk e dinë dallimin mes motit dhe...

Foshnja e porsalindur i shpëton jetën nënës me kan.cer

Një foshnje e porsalindur i ka shpëtuar jetën nënës pasi ndjeu kan/cerin në gjirin e saj. Claire Granville e dinte që diçka nuk shkonte kur foshnja e saj Matilda papritur...

Te fundit

A e keni marrë patentë shoferin me meritë? Kush ka përparësi në këtë kryqëzim?

A mendoni se jeni shofer i mirë? Në mediat sociale po qarkullon një ilustrim i një kryqëzimi që ka bërë konfuzë shumëkënd, ngase gjykuar...

Ndjekje me makinë si në filma, shqiptari futet në kosh të plerave për tu...

Një nd jekje si në filma. Gazeta gjermane BILD shkruan se autoritetet policore gjermane dhe holandeze kishin organizuar një patrullim të përbashkët. Ata kërkuan të...

O ju njerez “Tregoni dashuri për gratë”. FjaIët e një mjeku që tronditën mbarë...

Sot është dita më e tr ishtë e jetës simeSi doktor, unë kam tr ajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam...