Sapo ka mbushur 111-vjeç, i moshuari tregon super sekretin e tij të jetëgjatësisë

Burri më i moshuar i Anglisë, i cili sapo ka mbushur 111-vjeç, ka ndarë sekretin e jetëgjatësisë së tij. Ndërkohë që ne mund të mendojnë se sekreti mund të jetë...

Janë të martuar por burri ka 20 vjet që nuk i flet gruas së...

A ndiheni të refuzuar nga partneri juaj dhe, si hakmarrje, refuzoni të flisni, ndoshta disa orë apo edhe një ditë? Ky burre mbajti nje qendrim duke qene i heshtur...

I biri u martua me një të panjohur, babai shokon me pretendimet për nusen:...

Ndjekësit e programit “Married At First Sight” janë revoltuar nga komentet e një prej prindërve të të sapomartuarve. Komentet jo dhe aq të mira i bëri babai i dhëndrit, i...

Kishin dalë familjarisht në park, pas 14 orësh kujtohen se u mungonte vajza 2-vjeçare

Dy prindër thuhet të kenë harruar vajzën e tyre të vogël në park për 14 orë rresht. Incidenti ka ndodhur në një park në Florida ndërsa mediat vendase njoftojnë se...

Kandidati për kryebashkiak të Stambollit me plis në kokë, betohet me “besa besë”

Kandidati i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (Paria AK) për kryetarin e Bashkisë së Stambollit, Binali Yıldırım, duke e përdorur fjalën “besa besë” në gjuhën shqipe premtoi që në...

Endacak apo gjeni! Thëniet e Avniut nga Elbasani po trondisin rrjetin (VIDEO)

Nëse do ta dëgjoni vetja do ju duket fare kot para tij. Në Elbasan e shohin me ke.qardhje. Por, nëse do të flisje me atë, edhe filozofët më të...

Gruaja e tij ishte gjithmonë e lodhur, burri vendos kamerë për ta parë çfarë...

Ky është një film i shkurtër nga Japonia që sjell vetëdije dhe përgjigje në pyetjen: “Kush mbart peshë më të rëndë – burrat apo gratë? Të gjithë mendojnë se jeta...

Kjo VIDEO do ju ngroh zemrën – Sa shumë dashuri, përqafimi i ëmbël i...

Fëmijët janë kaq të pafajshëm dhe gjithçka që ata bëjnë në jetën e tyre është po aq e sinqertë, edhe kur bëhet fjalë për një përqafim. Një video e cila...

Dhëndri ndalon dasmën / ‘Zemra ime i përket dikujt tjetër’, deklarata e papritur i...

Deklarata e një dhëndrit ka përlotur dasmorët gjate ceremonise se dasmes. Bëhet fjalë për një çift nga Portugalia, te quajtur Jefferson dhe Jessica. Teksa po bëheshin betimet, një moment i...

Video/ Heroi i ditës, dadoja i shpëton jetën vogëlushit me një veprim mahnitës

Dadoja i shpëtoi jetën vogëlushit që kishte në kujdestari në një fragment sekonde. Momenti i shpëtimit është i filmuar nga kamerat e shtëpisë, videoja tani po bën xhiron e botës....

Te fundit

Sërish lajm i mirë nga Infektivi, 23 pacientë shërohen nga koronavirusi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep sërish lajm të mirë nga Spitali i Infektivit, ku po kurohen të infektuarit me koronavirusi.   Ministrja thekson se gjatë...

Qytetarët mund të bëjnë pazar nga ora 05:00 e mëngjesit deri në 14:40 të...

COVID-19 ka ‘paralizuar’ vendin, shqiptarët janë të izoluar në banesat e tyre, dhe janë të paktë ata që shkojnë në punë.   Dy ditë më parë,...

Jam e dashuruar kokë e këmbë’, Fifi tregon planet për dasmën: Do ta bëj...

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Fifi gjatë intervistës më të fundit me Ardit Gjebrean rrëfeu shumë detaje të pathëna nga jeta e saj...