PËRPLASEN MAKINAT,PLAGOSET SHQIPTARI NË ITALI

Një aksident rrugor ka ndodhur pak para orës 16:00 të ditës së sotme në Perdone, Itali. Dy makina, një Golf dhe një Fiar Croma janë përplasur ‘kokë më kokë’, duke...

Vritet me pushkë 30-vjeçari shqiptar në Francë, fqinjët gjetën kufomën në oborr

Një 30-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në Mulhouse të Francës. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 17.45, por është raportuar tani nga mediat franceze. Janë fqinjët ata të...

Pas 5 ditësh që ikën nga Shqipëria drejt Amerikës, 12 vjeçari goditet për vdekje...

Një 12-vjeçar shqiptar u godit nga një kamion teksa ishte në biçikletë në rrugët e New Jersey-t dhe mbeti i vdekur. I ndjeri 12-vjeçar me emrin Elios Xhemollari është identifikuar...

Ky është shqiptari që ndihmoi të plagosurit nga sulmi me furgon në Toronto

Një shqiptar, i quajtur Bes Kondi, konsiderohet një ‘hero’ nga mediat kanadeze; pasi nuk nguroi për të dhënë ndihmën e tij për të plagosurit nga sulmi me furgon të...

Klement Tinaj, kandidati 28 vjeçar SHQIPTAR për Guvernator të Kalifornisë

Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat. Ai ka luajtur në disa filma...

Pas krimit në Londër, deputeti britanik fajëson: Rusët e shqiptarët

Për herë të parë Londra ka tejkaluar Nju Jorkun sa i takon numrit të vrasjeve dhe për të kuptuar këtë “boom” të krimit një ligjvënës britanik e ka gjetur...

Trump e propozon ambasador të SHBA në Shqipëri, shqiptari refuzon

Mediat amerikane shkruajnë për kandidatin republikan të qeverisë Peter Lumaj i cili ka refuzuar propozimin për të qenë ambasador i SHBA-ve në Tiranë. Lumaj, një shqiptar që shkoi si refugjat...

Vdekja e mistershme e shqiptarit, trupi gjendet në kanal

Trupi i pajetë i një shqiptari është gjetur në ujërat e një lumi në Aquila të Italisë. Sipas mediave fqinje, trupi i përket një 36-vjeçari të identifikuar me iniciale...

Erza Muqolli, shqiptarja më e famshme në Francë

Ndoshta nuk iu kujtohet kjo Erza që shikoni në skenën e “Virtuozët”. E në fakt ajo është rritur. Kanë kaluar katër vite nga konkurrimi në spektaklin “France’s Got Talent”. Zëri, këndimi...

Në Itali zgjidhet deputete kandidatja “pa fytyrë”, historia e saj është e pabesueshme

E pabesueshme por në zgjedhjet italiane që u zhvilluan pardje ka fituar një kandidate “pa fytyrë”. Ajo ka kandiduar për partinë M5S dhe do jetë përfaqësuese e Siçilisë në Parlament. Piera...

LIDHU ME NE

83,768FansaPëlqeje

Te fundit

Nisje e mbarë, Vllaznia mund 1-0 Laçin në premierën e kampionatit

Vllaznia e ka nisur mbare kampionatin e ri. Ajo ka mundur 1-0 Laçin ne ndeshjen e pare te tij, e luajtur kjo pasditen e...

Gjejnë portofolin e mbushur me para, ja çfarë bëjnë dy motrat nga Saranda

Një rast i bukur, pozitiv, qytetarie dhe shembull për t’u marrë nga të tjerët, është demostruar ditët e fundit në qytetin e Sarandës. Protagoniste të...

Zbrazen spitalet, edhe 200 infermierë të tjerë nga Shqipëria në pritje për tu larguar...

Rreth 6 mijë e 500 infermierë kanë lënë Shqipërinë vitet e fundit për të punuar në institucionet shëndetësore të vendeve Europiane. Interes më të lartë...