Mesazhi i 26-vjeçares që vdiq e ngrirë në kamionin për Angli: “Mami po vdes...

Një prej 39 viktimave me kombësi kineze, që u gjetën të vdekur në rimorkion e një kamioni që ishte nisur për në Angli, ishte edhe 26-vjeçarja Pham Thi Tra...

Ju kujtohet Van Dami? Ja kush eshte shqiptari qe ndeshet me te (Video)

Peter Malota lindi në Malësinë e Madhe më 28 gusht 1958. Ai është më tepër i njohur për publikun amerikan nëpërmjet tre interpretimeve të tij në filmat e Zhan...

Përplaset me shpejtësi të lartë, humb jetën 32-vjeçari shqiptar

Një shqiptar humbi jetën dhe një tjetër është plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e së martës në provincën Colannella të Teramos në Abruzzo të...

Dirigjentit i ndodh e papritura në skenë, i bien pantallonat në mes të shfaqjes

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në “Teatro Dal Verme” të Milanos, ku po mbahej koncerti “China Nights” i organizuar për të celebruar 70-vjetorin e Republikës popullore të Kinës. Gjithçka...

Dëgjonin zhurma e të qara nga një gropë e thellë, do te i’u ngrihet...

Një zjarrfikës në qytetin Qingheyi në Kinë, ka shpëtuar një fëmijë 3-vjeçar, i cili kishte rënë në një gropë të thellë. Fillimisht kanë qenë banorët ata që kanë dëgjuar...

“Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër”/ Fëmija 3-vjeçar bie nga kati i dytë, shpëton mrekullisht

“Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër” është shprehja që i shkon më shumë për shtat një djali 3-vjeçar nga India. 3-vjeçari po luante me disa të afërm të familjes në tarracën e...

“Duam të kthehemi në shtëpi”, brenda kampit të ISIS ku ndodhej vogëlushi shqiptar, gati...

Në pamje të parë mund të duket e vështirë, por gazetarja e CBS News, Holly Williams ka hyrë disa herë në kampin e Al Hol-it, në veri të Sirisë...

Shkuan per peshk por zune plot 18 milion euro

Peshkatarët në Mianmar kanë gjetur në det çanta me dro gë në vlerën e 18 milion eurove. Çantat që notonin në Detin Andaman përgjatë bregdetit të Mianmar, u vunë re...

Gruaja shkon të vizitohet pas dhimbjeve në stomak, zbulon që është 9 muajshe shtatzanë

Caity Mason është emri i 25-vjeçares nga Melburn, së cilës i ka ndodhur një ngjarje aspak e zakontë. Vajza, e njohur për shpirtin e saj festiv, dhe si një person...

Historia e pabesueshme/ Të gjithë banorët e këtij qyteti të vogël u bënë milionerë...

Fshati Bujqësor i Sodeto-s në Spanjën Verilindore përbëhet nga rreth 240 banorë. Shtëpi guri identike dhe hambarë të shumtë janë të vendosur në rreshta, ndërsa makinat me baltë, mbizotërojnë në...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Pasi Flori magjepsi shqiptarët, çifti i njohur i këngëtarëve sjellin variantin më të ëmbël...

Kënga më e fundit nga Flori Mumajesi me titull ‘Thjesht të du’, u kthye menjëherë në hit që prej publikimit në kanalin e ‘Youtube’.   Vetëm...

Nderroi mjekesine me Psikologjine : I gjithe fisi e kritikoi vajzen nga Dibra, por...

Një vajzë me origjinë nga Peshkopia na ka shkruar një mesazh mjaft domethënës për rininë shqiptare. Historia e saj nisi në muajt vendimtarë të...

Me mendje tek Franca, dështojnë ndaj Andorrës

Shqipëria nuk ka mundur që të fitojë dot kundër Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2 në Elbasan Arena dhe tashmë i thotë lamtumirë edhe...