“Të zgjohesh miliarder”, ja si një 24 vjeçar brenda një nate u bë i...

Të zgjohesh miliarder? Është pikërisht ajo që i ka ndodhur një djaloshi kinez 24 vjeçar, prindërit e të cilit i dhuruan atij 3.8 miliardë dollarë.   Bëhet fjalë për Eric Tse,...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta gazetari i njohur

Prezantuesi i Shërbimit Botëror të BBC, Julian Keane ka vdekur në moshën 57 vjeçare, një vit pasi u diagnostikua me kancer e pankreasit. Keane ishte një zë i njohur në...

Ishte ‘live’ në Facebook kur po kryente mamografinë, gazetarja diagnostikohet me kancer gjiri

Një gazetare në Oklahoma është diagnostikuar me kancer gjiri, teksa po transmetonte drejtpërsëdrejti në llogarinë e saj në Facebook, gjithë procesin e diagnostikimit. Ali Meyer, nënë e katër fëmijëve, vitin...

Pas katedrales në Paris, zjarri shkrumbon edhe një tjetër kult…

Një zjarr i rënë është bërë shkak për shkatërrimin e strukturave kryesore të Kështjellës Shuri, pjesë e Trashëgimisë Botërore Unesco në ishullin jugor të Japonisë, Okinawa. Zjarrfikësit në vendin e...

Rrëshqitje masive dheu, humbin jetën 42 persona

Të paktën 42 persona kanë humbur jetën në Kamerun si pasojë e rrëshqitjes masive të dheut. Ngjarja sh okuese ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në fshatin Bamoungoum, ku banorët...

Evakuohet një shfaqje e Joker në Paris, një person shkakton panik duke bërtitur Allahu...

Një shfaqje e filmit “Joker” në një kinema në Paris u evakuua pasi një burrë bërtiti me fjalët “Allahu Akbar”, duke shkaktuar panik te të pranishmit. Njerëzit kishin dalë për...

E rëndë! Humb jetën ne rrethana misterioze studentja 20 vjeçare, flet nëna: Pinte kokrra...

Një 20 vjeçare ka humbur jetën, ndërsa është gjetur nga shoqet e dhomës, e shtirë në krevat. Studentja britanike e kri.minologjisë, humbi jetën krejt papritur ndërsa zyrtarët e kanë cilësuar...

Shtëpitë e kokëfortëve në mes të autostradave

Quhen “Shtëpi Gozhdë”, ngaqë rrinë në mes të projekteve qeveritare si një gozhdë e ngulur nga pronarët kokëfortë. Këta janë pronarë shtëpish në Kinë që kanë refuzuar të bien në...

“Do bashkohej me prindërit”/ Ky dyshohet të jetë adoleshenti që u shua në kamion...

Motra e madhe e nj 15-vjeçari nga Vietnami druhet se adoleshenti është mes atyre që ndërruan j/etë brenda kamionit në Britaninë e Madhe.   Adoleshenti Nguyen Huy Hung mund të jetë...

400 euro në muaj për çdo fëmijë – Ja si do funksionojë manovra e...

Një manovër e re e qeverisë italiane është pikërisht krijimi i kartës së fëmijëve prej 400 euro në muaj, që nga lindja deri në vitin e tretë të jetës,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Pema mbin brenda natës, rritet dhe depërton brenda per brenda makinën

Ne France ka ndodhur nja histori e bukur por si ne asnje vend tjeter.   Nuk ka ndodhur kurre me pare qe nje peme te rritet...

Zadrima, krahina që mbart vlera të lashta dhe unike historike

Zadrima e sotme, në antikitet njihet me emrin Farsalja, fusha ku u bë njëra nga përleshjet në mes të Çezarit dhe Pompeit. Zadrima si...

Çfare po ndodh mes Arilenes dhe Florit…?

Flori dhe Arilena sërish bashkë. Nga “Nallane 3”, tashmë dyshja e famshme janë rikthyer me një baladë të ndjerë dashurie.   Një dashuri e humbur “Doja”,...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR