Dy adoleshentë krijojnë dorashkën që bën shurdh-memecët të flasin

Një shpikje që u lejon shurdh-memecëve të komunikojnë edhe me ata që nuk njohin gjuhën e shenjave. Kjo është idea e dy adoleshentëve në ‘Isis Façhinetti të Castellanza (Varese),...

Rekordi botëror/ Rumunët nuk i “njohin” banesat me qira!

Rumania renditet e para në botë për pronësinë e pronës private. Por kjo nuk do të thotë se blerja e një shtëpie është e lehtë, thotë Ioana Moldovan. Sipas të...

Trondit murgesha, krijon perandorinë 4.9 milionë dollarëshe të kanabisit

Një nënë e vetme vendosi të bëhej murgeshë pasi zbuloi mashtrimin e partnerit të saj. Christine Meeuse nisi të ngrinte një fermë kanabisi pasi jeta e saj e lumtur familjare...

Kufiri mes Paqësorit dhe Atlantikut i’u lë pa frymë: Tërë bota po e shijon...

Në vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, turistët kanë xhiruar një video mbresëlënëse nga një anije, ku kufiri në mes dy oqeaneve...

PAPA FRANÇESKU APELON TË PASURIT TË KËRKOJNË NJË JETË MË TË THJESHTË

Papa Françesku ka kërkuar nga njerëzit në vendet e zhvilluara të kërkojnë një jetë më të thjeshtë, më pak materialiste, si dhe dënoi ndarjen e thellë midis të varfërve...

19-vjecarja martohet me të moshuarin 62-vjecar: Prindërit e saj bën atë që se kishin...

Fëmijët janë thesari më I çmuar I prindërve ata sakrifikojnë deri sa ata të marrin veten. Por ka edhe nga ata fëmijë që bëjne veprime të pamenduara mirë. Një rast...

Himni shqiptar, aty ku nuk e prisja

Muzikanti që i bie me saksofon 170 himneve, midis tyre edhe himnit tonë. Gjatë një udhëtimi me tren në Boston, po ndroja linjën e trenave jeshilë në stacionin “Park Street”....

Ponte Nizza, në zemër të Italisë, ku nuk bie më zilja e telefonit

Të jetosh pa smartphone ose minimalisht pa telefon në vitin kohën e teknologjisë është një sfidë e vërtete, në dukje e pamundur por jo kështu për një vend të...

Njihuni me Noelin, 7-vjeçarin shqiptar që po çudit trajnerët e Barcelonës

Edhe pse vetëm 7-vjeç, një fëmijë shqiptar është pikasur nga teknikë që bëjnë përzgjedhjen e talenteve të reja. Noel Bushi është 7-vjeçari shqiptar i cili ka tërhequr para disa...

Peshonte vetëm 29 kg, tani “superyll”

Kur ishte në moshën 16-vjeçare, Annie Windley peshonte vetëm 29 kilogramë dhe çdo ditë ajo humbiste në peshë. 21-vjeçarja u shtrua në spital pesë herë, ndërsa trupi i saj i...

LIDHU ME NE

83,238FansaPëlqeje

Te fundit

Turizmi u “dhie nga koka” dhe jo nga…

Nga Kreshnik Spahiu Video horror e Kokëdhimës duke sulmuar turistët spanjoll nuk është rastësi dhe as çmenduri është frut i “pemës” turistike që kemi mbjell...

Ne edhe të vjedhim por edhe të rrahim…në Itali! 60-vjeçarja shqiptare gra bit në...

Një e moshuar shqiptare është arrestuar nga policia italiane, pasi ka grabitur në një qendër tregtare dhe ka ushtruar dhunë ndaj dy punonjësve. 60- vjeçarja...

Demokratët i kujtojnë skandalet Bashës: Dakord ta shporrim Ramën, por me ty dhe Monën...

Kreu i PD-së Lulzim Basha, përgjatë këtij muaji ka vijuar të jetë aktiv në rrjete sociale dhe herë pas herë edhe në dalje të...