‘Italia po sheh dritë’/ Frenohet numri i infeksioneve dhe vdekjeve

A është ky lajmi që priste gjithë bota? Është akoma shumë herët për ta thënë, por Italia ka nisur të marrë pak frymë. Një parashikim thoshte se të dielën do...

Njihuni me njeriun më të pushtetshëm në botë – Edhe Papa ia puth dorën

Të gjithë puthin duart e papës, kreut të krishterë, përveç anëtarëve të kësaj familjeje, Papa ua puth duart.   Pasuria e tyere poseduese është 500.000.000.000.000$, (500trilion dollarë).Është familje me prejardhje Gjermane,...

Vritet në pritë 22-vjeçari shqiptar në Itali

Një i ri shqiptar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e 9 Majit në Siena të Italisë. Sipas mediave vendase, ngjarja ndodhi në një rrugicë disa metra larg sheshit kryesor...

Italia: Gati ligji i ri për pajisjen me leje të rregullt qëndrimi për emigrantët...

Qeveria italiane po analizon mundësinë e aprovimit të një ligjit të ri për pajisjen me leje të rregullt qëndrimi emigrantët që jetojnë e punojnë ilegalisht në Itali. Kusht është të...

“Gjinjtë e trazirave”, kush është politikania që shkoi në parlament gjysëm e veshur? (FOTO)

Nuk i është dëgjuar ndonjëherë zëri në debatimin e tematikave të rëndësishme të cështjeve në vend, por emri i deputetes Paulinja Da Silva është mjaft i dëgjuar. Të paktën...

Kush është 22-vjeçari shqiptar që u ekzekutua nga një bari në Itali

Mbrëmjen e 9 Majit është ekzekutuar në Siena të Italisë, 22 vjeçari shqiptar Alfred Ndoja që njihet edhe me emrin Andrea. Policia italiane ka arrestuar autorin e krimit, një 45-vjeçar...

Gjermania hap dyert nga 7 janari, ja detajet

Gjermania ka nevojë për të paktën 260,000 punëtorë të rinj emigrantë çdo vit për të përmbushur nevojat e saj. Vendi që po na merr infermierët, ofron punë edhe në...

U transmetua 2 vite më parë në “Netflix”, seriali që parashikoi hap pas hapi...

Seriali korean “My Secret Terrius” është shfaqur për herë të parë në “Netflix” në vitin 2018. Ata që e kanë parë e dinë se në këtë film parashikohet ngjarja...

Gjermania merr vendimin e keq për shqiptarët që janë atje: Nga nesër nëse e...

Shteti i Gjermanisë ka ashpërsuar ligjin për shqiptarët që zihen duke punuar në të zezën. Statistikat vjetore të Entit Doganor flasin për rritje drastike të punës në të zezë në...

E vërteta prekese pas kësaj fotografie

KJO FOTO TREGON NJË ÇIFT QË SAPO JANË BËRË PRINDËR. Por femra, e quajtur Jenna, ka zbuluar realitetin e hidhur pas fotos. Burri i saj Josh u dia.gnostikua me kan.cer në...

Te fundit

Zotëria në foto është politikan, vogëlushja këngëtare e njohur shqiptare. A i njihni?

E bërë nostalgjike për fëmijërinë, është kthyer për të shfletuar albumet e fotografive. Kështu ditën e sotme ka ndarë tre fotografi nga vegjëlia, ku në...

Zgjidh një zemër dhe zbulo çfarë do të ndodhë me lidhjen tënde të dashurisë

Je kurioze të dish si do t’i kesh punët në aspektin sentimental? Ke kaluar një histori të trishtë, ke mbyllur një kapitull të vështirë me...

Historia e trishtë e gruas: Pas 5 vitesh burri vendosi të jetonte me dikë...

Jeta duket se nuk ka qenë aspak e lehtë për të, por Edlira, nëna e një djali, duket se ja ka dalë. Ajo ka rrëfyer...