Aksident i rende në Itali, humb jetën një shtetas shqiptar

Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në Itali, ku për pasojë ka mbetur i vdekur një 48 vjeçar shqiptar. Mësohet se shqiptari po udhëtonte me një makinë...

Rrëshqitje masive dheu, vdesin babai dhe 3 fëmijët që ndodheshin në banesë

Francisco Mujia Lux dhe tre fëmijët e tij, kanë humbur jetën, pasi shtëpia e tyre u shemb nga një rrëshqitje masive e dheut. Trupat e tyre janë nxjerrë pas disa...

Murgesha ngel shtatzënë “pa dashje” dhe çuditet: Nuk e di kush është babai!

Të shumta janë polemikat që ka shkaktuar rasti i një murgeshe në një provincë të vogël në Itali, e cila ka mësuar pak kohë më parë se është shtatzënë....

Vajza 12-vjeçare ndihmon vëllain e vogël të lindë, këto janë fotot që po bëjnë...

Sjellja në jetë e një fëmije është një nga ato ngjarje që shenjon një pikë kthese të qenësishme në jetën e një çifti. Kjo është arsyeja që gjithmonë e më...

Foshnja mbërriti në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, policja i jep gji

Celeste Ayala po punonte në spitalin e fëmijëve të Sor Maria Ludovica në Buenos Aires, Argjentinë, kur një foshnje e kequshqyer u soll duke qarë me dëshpërim.   Menjëherë ajo i...

“Të zgjohesh miliarder”, ja si një 24 vjeçar brenda një nate u bë i...

Të zgjohesh miliarder? Është pikërisht ajo që i ka ndodhur një djaloshi kinez 24 vjeçar, prindërit e të cilit i dhuruan atij 3.8 miliardë dollarë.   Bëhet fjalë për Eric Tse,...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta gazetari i njohur

Prezantuesi i Shërbimit Botëror të BBC, Julian Keane ka vdekur në moshën 57 vjeçare, një vit pasi u diagnostikua me kancer e pankreasit. Keane ishte një zë i njohur në...

Ishte ‘live’ në Facebook kur po kryente mamografinë, gazetarja diagnostikohet me kancer gjiri

Një gazetare në Oklahoma është diagnostikuar me kancer gjiri, teksa po transmetonte drejtpërsëdrejti në llogarinë e saj në Facebook, gjithë procesin e diagnostikimit. Ali Meyer, nënë e katër fëmijëve, vitin...

Pas katedrales në Paris, zjarri shkrumbon edhe një tjetër kult…

Një zjarr i rënë është bërë shkak për shkatërrimin e strukturave kryesore të Kështjellës Shuri, pjesë e Trashëgimisë Botërore Unesco në ishullin jugor të Japonisë, Okinawa. Zjarrfikësit në vendin e...

Rrëshqitje masive dheu, humbin jetën 42 persona

Të paktën 42 persona kanë humbur jetën në Kamerun si pasojë e rrëshqitjes masive të dheut. Ngjarja sh okuese ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në fshatin Bamoungoum, ku banorët...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Pasi Flori magjepsi shqiptarët, çifti i njohur i këngëtarëve sjellin variantin më të ëmbël...

Kënga më e fundit nga Flori Mumajesi me titull ‘Thjesht të du’, u kthye menjëherë në hit që prej publikimit në kanalin e ‘Youtube’.   Vetëm...

Nderroi mjekesine me Psikologjine : I gjithe fisi e kritikoi vajzen nga Dibra, por...

Një vajzë me origjinë nga Peshkopia na ka shkruar një mesazh mjaft domethënës për rininë shqiptare. Historia e saj nisi në muajt vendimtarë të...

Me mendje tek Franca, dështojnë ndaj Andorrës

Shqipëria nuk ka mundur që të fitojë dot kundër Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2 në Elbasan Arena dhe tashmë i thotë lamtumirë edhe...