Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën tronditëse! Në Antarktidë…

Ekspedita e 24 anëtarëve ukrainas në Antarktidë ka ndeshur në një shpellë të madhe nëntokësore e cila ishte bërë e pagjetshme prej kohësh pasi gjurmët që të çonin drejt...

Turistja vesh bikini super të ‘vogla’, ja çfarë bën më pas policia…

Një turiste në Tajvan është vënë në pranga e gjobitur pasi veshi një palë bikini provokuese. Vajza e re ndodhej me pushime bashkë me të dashurin e saj në ishullin...

Vijojnë tërmetet e fuqishëm, kësaj radhe me magnitudë 6.3 ballë. Ja epiqendra!

Filipinet u goditën sot nga një tërmet i fortë që tronditi rajonet jugore të vendit. Tërmeti, i cili sipas autoriteteve vendase kishte magnitudë 6,3 ballë sipas shkallës Rihter, shkaktoi ndërprerje...

Nëna dhe foshnja gjenden të përqafuar pa jetë në fund të detit në Itali

12 trupa të pajetë u gjetën në det, rreth 6 milje larg Lampeduzës në Itali. Mes tyre edhe një foshnjë, i cili përqafonte nënën e tij të re në moshë....

Kush është 17-vjeçari shqiptar që ndërroi jetë në aksidentin në Amerikë?!

Një adoleshent shqiptar së bashku me shoqen e tij kanë ndërruar jetë ditën e djeshme në New York, si pasojë e një aksidenti automobilistik.   Mësohet se adoleshenti shqiptar është 17-vjeçari...

Nuk pranoi t’u bënte çajin, nusja goditet me sëpatë nga bashkëshorti dhe familja e...

Një grua ka akuzuar bashkëshortin e saj, kunatin dhe djalin e tij se e kanë torturuar pasi ajo refuzoi t’u bënte çaj. Gruaja nga Mian Channu, Pakistan tha në stacionin...

Vetëm 25 vjeç, gjendet pa jetë në shtëpi këngëtarja dhe aktorja e njohur

Këngëtarja e njohur e “K-Pop” në Korenë e Jugut, Choi-Jin-Ri, është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në Seongnam.   25-vjeçarja e njohur si Sulli u gjend nga menaxheri i...

EMRI-FOTO/ Humb jetën në disko gruaja 29 vjeçare, zbulohet arsyeja!

Enrica Bianco, një grua 29 vjeç vdiq pas një atak kardiak ndërsa ishte duke vallëzuar në dasmën e një miku nga Castelsardo (Sassari). Gruaja e re u ndje keq...

E vërteta misterioze! Humb jetën në një aksident me motor dhe shpallet i vdekur,...

Histori kurioze e ardhur nga Indonezia, ku një njeri erdhi në shtëpi, por pas mbërritjes së tij duke pritur atë, ai gjeti një surprizë befasuese : funerali i tij ishte...

Gjatë varrimit , i vdekuri bërtet brenda arkivolit: Ku dreqin jam? Më lini të...

Ditën e shtunë, u krye dhe varrimi i veteranit të Forcave të Mbrojtjes në Iralndë, Shay Bradley. Por për të tërë njerëzit e shumtë, që ishin të ftuar në funeralin...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Sa gishta jane ne foto? A e gjeni dot? 95 perqind e njerëve gabojne

Shikojeni foton e plote me poshte. Ky eshte nje nga kuicet argetuese i cili ne pamje te pare duket i thjeshte por pjesa me...

Pas ndarjes nga Roberti, Nora flet për herë të parë për lidhjen e re

Edhe pse kanë kaluar dy muaj që nga deklarata e ndarjes së Robertit dhe Norës, dyshja vazhdon të mbetet shumë e komentuar. Deri më...

RAMA MBLEDH GRUPIN E PS-SË, NË FOKUS REFORMA ZGJEDHORE

Kryeministri Edi Rama po zhvillon mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste prej orës 08:30 të mëngjesit.   Në mbledhje po diskutohet për projektligjet që do të...