Pema mbin brenda natës, rritet dhe depërton brenda per brenda makinën

Ne France ka ndodhur nja histori e bukur por si ne asnje vend tjeter.   Nuk ka ndodhur kurre me pare qe nje peme te rritet brenda nates dhe te depertoj...

Gjesti i të riut shqiptar e lë pa fjalë, tifozit anglez i ndodh e...

Një tifoz anglez ka mbetur i mrekulluar nga gjesti i një djali nga Kosova pasi i kishte humbur portofoli në rrugën kryesore të Prishtinës.   Ai ka shkruar në rrjetet sociale...

Politikani lëshon gazra gjatë transmetimit live dhe videoja bëhet virale

Ky është Eric Michael Swalwell Jr, politikan amerikan, anëtar i Partisë Demokratike dhe përfaqësuesi i Kalifornisë në Kongresin e Kombeve të Bashkuara. Të paktën kështu njihej deri para se...

5 vite që gjejnë në mënyrë të vazhdueshme gjejnë pako me para në rrugët...

Banorët e Kaunti Durham, një fshati në Angli, kanë që në vitin 2014 që gjejnë vazhdimisht paketa me kartëmonedha brenda, të hedhura nëpër zona të ndryshme të qytetit, dhe...

72-vjeçarja që habiti, gjeti dashurinë e vërtetë tek 19-vjeçari

Një gjyshe 72-vjeçare thotë se ka gjetur “dashurinë e vërtetë” me bashkëshortin e saj 19-vjeçar, i cili nga ana e tij thotë se kurrë nuk është tërhequr nga femrat...

Në ditën e dasmës, njerku i saj bëri diçka që askush nuk do e...

A i e kishte dashur shum nënën e tij dhe shpesh i kishte takuar në rrugë në ditët kur binte shi dhe i kishte shërbyer me vozitje, shkruan revista...

Iluzioni që po ‘çmend’ rrjetin, vajza po afrohet apo largohet?

Iluzionet optike shpesh janë konfuze dhe të vështira, dhe për shkak të disa prej tyre njerëzve madje grinden, por në fund të fundit, ato ende na argëtojnë, dhe në...

“Ik p*rdhu, mos na çaj …”, gazetari tregon reagimet më banale të qytetarëve që...

Gazetari Klinton Zeqiraj ka qenë i ftuar sëfundmi në emisionin “Why Not” të Roza Latit në Ora News, ku ka folur ndër të tjera edhe për punën e tij...

Ju jane fryre gishtat, pergjigjja nuk do t’iu pelqej aspak, ja se per cfare...

Ju janë fryrë gishtat aq shumë sa nuk ju bën as unaza e martesës?A duhet të shqetësoheni? Ndoshta jo. Gishtat mund të ënjten për një sërë arsyesh disa edhe...

Isha vetem me djalin tim te vogel, nuk e perdora “Telefonin” per 3 jave,...

Besohet se fëmija lidhet me njerëzit e tjerë nësa këta të fundit e shohin në fytyrë për orë të tëra. Pikërisht këtë gjë kam bërë me iPhonin tim, ndaj...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

VOLTANA ADEMI ÇDO DITË “SHOW TELEVIZIV”, KANALET KULLUESE PUSHTOHEN NGA UJËRAT E ZEZA

Inauguron rrugë e kanale çdo ditë por normalisht çdo gjë mbetet në kuadrin e një show mediatik të Voltana Ademit.   Ajo çka shihet në realitet...

SHKODËR, INCIDENT NË MBLEDHJEN E KËSHILLIT BASHKIAK

Në mbledhjen e këshillit bashkiak të Shkodrës ndodhi një incident i papritur. Teksa po fliste drejtori i shërbineve sociale Filip Vila për një pikë...

Një vend i bukur, por i mistershëm (Foto)

Transilvania është një vend i bukur, por shumë i mistershëm. Jemi mësuar ta shohim në këtë këndvështrim për shkak të filmave të shumtë, por...