“Nuk është propagandë, kjo është e vërteta e mijëra banorëve të përmbytur në Shkodër!” Kështu i përgjigjet Lulzim Basha, kryeministrit Edi Rama një ditë pasi ai e akuzoi se ka shkuar për të bërë politike me banoret e permbytur...
Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës paraqitet si me poshtë : Pas inspektimeve në terren të bëra nga Bashkia Shkodër, në Njësitë Administrative të përmbytura situata e përmbytjeve vazhdon të përkeqësohet dhe sipërfaqja totale ka arritur mbi 5003 Ha. Në detaje...
Nje lajm i mire sot per Shkodren.Nga verifikimet ne terren shihet se uji eshte terhequr nga pedonalja e Molos duke qene se ka rene niveli i Lumit Buna. Kjo ka sjelle edhe njehere qarkullimin noraml ne njerezve dhe automjeteve ne...
Ne zonen e Livadeve mengjesin e se shtunes eshte vene re nje terheqje e ujit. Sipas informacioneve niveli ka rene me 5 cm gjate nates megjithese nje pjese e banoreve ndodhen ende te akomoduar ne konvikt. Edhe Ministria e Mbrojtjes njoftoi...
Në një koment në rrjetet sociale, kryeministri Rama shprehet se fotot e publikuara janë të përmbytjeve të vitit 2010. Me poshte ju sjellim disa foto te vjetra.                    
Prej 20 ditësh Shkodra ndodhet nën ujë, ndërsa publikisht Kryebashkiakja Voltana Ademi ka deklaruar se 5 mijë hektarë tokë janë përmbytur. Por duket se Kryeministri Edi Rama, të cilit i është kërkuar të shpallë gjendjen e emergjencës, ajo çka pasqyrohet...
      VIDEO TE TJERA KETO DITE
Ministria e Mbrojtjes apelon të mos bëhet politikë me përmbytjen në Shkodër. Përmes një deklarate për mediat, Ministria i bën thirrje pushtetit vendor dhe administratorëve lokalë të lënë llafet e propagandën boshe të politikës ndarëse të ditës, dhe të marrin...

Te fundit

Horoskopi ditor për nesër, e mërkurë 26 shkurt 2020

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë dita e duhur për tu dashuruar! Nuk do të kerë asnjë problem gjatë saj, me përjashtim të punës,...

U kthye nga Kina, flet studentja shqiptare: S’ka vend për panik, qëndrova 14 ditë...

Teksa bota vijon të përballet me frikën dhe panikun që ka shkaktuar koronavirusi, një studente shqiptare e cila ndodhej në Wuhan të Kinës në...

Shërohen të gjithë personat e prekur nga koronavirusi në Vietnam

Mediat e huaja raportojnë se të gjithë të prekurit nga Koronavirusi në Vietnam janë shëruar. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë së Vietnamit.   “New...