Nga Desada METAJ Fatmir Xhafa me gjasë nuk do të dorëhiqet. Heshtja që pasoi skandalin e përgjimit të vëllait të tij duket se ishte kohë e mjaftueshme për të organizuar “mbrojtjen” e ministrit të brendshëm nga vala e opinionit publik që...
Na ndodh shpesh që në përditshmërinë tonë të hasime në situata dhe histori nga më të ndryshmet por që lënë një shënjë tek ne. Natyrisht që të gjithë jemi koshient që jetesa në Shqipëri është jo pak e vështirë madje...
Në orët e para të mëngjesit të sotëm oficerë të policisë gjygjësore kanë zbarkuar në selinë e Partisë Demokratike. Ditën e djeshme PD ka publikuar një audio-përgjim ku vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, shfaqej teksa bisedonte me një...
Kane kaluar 18 muaj, qe nga dita kur Ati i Shenjte Papa Francesku krijoji Kardinalin e dyte ne historinë e Shqipërisë, Dom Ernest Simon (Troshanin). Qe nga ajo kohe Kardinali shqiptar është shndërruar ne nje prej klerikëve me te...
Dje është mbajtur nata e dytë gjysmëfinale e “Eurovision 2018”. Plot 18 shtete konkurruan gjatë natës së mbrëmshme, nga të cilat 10 prej tyre arritën që të sigurojnë një vend për në finalen e madhe. Në natën e mbrëmshme u...
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në itali ku mediat atje e kan pasqyruar me shumë kureshtje atë që ndodhi në kishë E shoqëruar nga babai drejt altarit, me velin e bardhë nusëror, Carmen D’Agustino 27 vjeçe, do ja dhurojë...
Pas zhbllokimit të rrugës nga dëbora një tjetër problem është shaqur ditët e fundit në segmentin Bogë - Theth Pikërisht në vendin e quajtur Qafe Thore, Shembet nje pjese e malit duke e bllokuar kete aks! Banoret thone se kane hapur...
Spartak Ngjela Treshja e madhe e korrupsionit të lartë shtetëror shqiptar, Berisha, Rama, Meta sot po komploton kundër Reformës në Drejtësi dhe kërkon të gjejë mbështetje politike jashtë Perëndimit. Por kudo po i mposht Ambasadori amerikan. Në fakt ai është shumë...
Referuar prezantimit të bërë nga drejtori i Fondit Shqiptar të Zhvillimit Benet Beci, rruga e re do të ndërtohet me standarde ndërkombëtare të kategorisë A, me një gjatësi rreth 18 km, me 6 korsi nga të cilat dy janë...
Rruga e Velipojes eshte nje nder shqetesimet kryesore ne prag te çeljes se sezonit turistik. Nga vete Kryeministri Rama, u pohua se kjo rruge do te perfundonte ne muajin maj, por duket se permbytjet e muajit mars, bene qe punimet...

Te fundit

Raporti i WEF, Shqipëria vendi i dytë më i keq në botë për…

Forumi Ekonomik Botëror (WEF) renditi Shqipërinë të parafundit për mundësitë e punësimit në raportin botëror të lëvizshmërisë sociale 2020.   Raporti merrte në shqyrtim 82 vende...

Çmednet moderatorja e njohur, lëshon gazra në transmetim live

Moderatorja e njohur e emisionit “The Wendy Williams show”, ka lënë nam së fundmi. Teleshikuesit e kanë dëgjuar moderatoren duke lëshuar gazra në emision...

At Zef Pllumi për Ibrahim Rugovën: Ma i dijtuni, e ma i urti i...

Frati françeskan shqiptar, i njohur për veprën “Rrno vetëm për me tregue”, ishte deklaruar edhe për presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova.   At Zef Pllumi, i...