Janë përzgjedhur 30 komisionerët që do të kryejnë Vettingun në Policinë e Shtetit. Ka përfunduar gara dhe aktualisht janë 5 komisionerë të Vlerësimit të Jashtëm të Përzgjedhur, 15 anëtarë të sekretariatit teknikë, 5 anëtarë të përzgjedhur nga Inspektoriati i Lartë...
Të gjithë po vrapojnë atje, disa edhe thjesht për një foto në të cilën me krenari shkruajnë në forma të ndryshme, por me të njëjtën fabul: Jemi në Shqipëri jo në Francë.   Nga Blendi Klosi Ministri i Turizmit, tek Ditmir...
Bregu perëndimor i Liqenit të Shkodrës do të transformohet, dhe kryeministri Rama ka publikuar një video.   Në të shfaqet projekti që brenda 18 muajsh do të tranformojë këtë pjesë, sipas kryeministrit Rama, duke i shtuar kështu një tjetër perlë turistike...
Disa studentë të universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” denoncuan një rast flagrant që lidhet me vendosjen gabim të numrit të matrikullimit në diplomat bachelor. Kjo ka bërë që diplomat e tyre të mos njihen. Kur kanë mësuar këtë problem...
Revista australiane që i dedikohet udhëtimeve “The Journal” i ka dedkiuar një shkrim kulturës dhe natyrës së Shqipërisë. E vendosur mes veriut të Greqisë dhe ujërave të kaltër të Italisë, Shqipëria duhet të jetë një Mekë turistike. Me një histori të...
Turistët dhe vizitorët vendas kjo fundjavë i pret ndryshe në Theth. Përveçse bukurive të mahnitshme të natyrës së egër në majat e thepisura të Bjeshkëve të Namuna dhe buzë lumit Shalë ata dhe do të argëtohen.   Zanat e malit dhe...
Rrjeti i muzeve të Shkodrës i krijuar për të promovuar dhe ruajtur trashëgiminë e përbashkët kulturore mbetet më aktivi për thithjen e turistëve vendas dhe të huaj.   Drejtori i muzeut historik në Shkodër Fatmir Juka thotë se që nga fillimi...
Gjatë këtij se sezoni turistik qëndrat shëndetësore të Velipojës kane shpetuar jeten e 230 pushuesve në plazhe.   Kështu u shpreh gjatë një komunikimi me mediat ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë një inspektimi në zonën e Velipojës.   Vetëm në qëndrën shëndetësore...
Ka rezultuar pa pasoja në njerëz shpërthimi i një bombole gazi në një banesë në fshatin Vejukaj të Njësisë Ana e Malit.   Familjarët menjëherë kanë njoftuar zjarrëfikëset. Efëktivët kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur lokalizimin dhe shuarjen...
Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç ka mbajtur një fjalim në parlamentin e Shqipërisë Kitaroviç deklaroi se Shqipëria ka qenë mik i Kroacisë kur miqtë ishin të paktë. Kitaroviç tha se Kroacia nuk do e harrojë kurrë atë që kanë bërë...

Te fundit

Horoskopi ditor për nesër, e mërkurë 26 shkurt 2020

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë dita e duhur për tu dashuruar! Nuk do të kerë asnjë problem gjatë saj, me përjashtim të punës,...

U kthye nga Kina, flet studentja shqiptare: S’ka vend për panik, qëndrova 14 ditë...

Teksa bota vijon të përballet me frikën dhe panikun që ka shkaktuar koronavirusi, një studente shqiptare e cila ndodhej në Wuhan të Kinës në...

Shërohen të gjithë personat e prekur nga koronavirusi në Vietnam

Mediat e huaja raportojnë se të gjithë të prekurit nga Koronavirusi në Vietnam janë shëruar. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë së Vietnamit.   “New...