Sherr në spital, zihen keq dy infermiere. Njëra procedohet penalisht

Një sherr mes inferemieresh në qendrën shëndetësore të fshatit Proptisht ka çuar në procedimin penal të njërës prej tyre. Policia e Pogradecit bën me dije se “më datë 29.05.2018, filloi...

Deputeti i Shkodres ka një problem të madh, zgjohet në oren 2 të mëngjesit...

Sigurisht që kohët e fundit ka patur jo pak "tallaze" në politiken shqiptare si nga ana e pozitës poashtu edhe nga ana e opozitës. Akuza dhe kundra akuza por si...

QEVERIA BRAKTIS FESTIVALIN MBARËKOMBËTAR TË KËNGËS PËR FËMIJË

Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë, një nga urat e bashkimit gjithëshqiptar, rrezikon të “shembet”! I vendosur në Shkodër, në këtë taban të brishtë, ku vit pas viti e mësyjnë...

Një gjerman gati të marrë Vllazninë

Ndonese Vllaznia ka rene ne kategori te pare, per te ka serish interes per ta drejtuar. Madje perveç shkodraneve, edhe nga te huajt. Pas italianit Baldo Ranieri, eshte edhe gjermani...

Saimir Tahiri fiton lirinë, avokati Haxhia: Nuk ka asnjë provë që e lidh me...

Gjykata e Apelit merr vendimin për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Apeli i Krimeve të Rënda, ka vendosur të shfuqëzojë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Tahirin. Arkiva Sipas avokatit...

I gjithë qyteti pa ujë të pijshëm ja informacioni i rëndësishëm për qytetarët e...

Duhet ta lexojnë të gjithë që të merni masa, Ndërmarrjane Ujësjellës Kanalizime Shkodër Njofton qytetarët se do ketë ndërprerje të furnizimit me ujë në të gjithë qytetin ja njoftimi: N...

Blendi Fevziut: Kjo është e diela fantastike e moderatorit në pishinën e tij gjigande...

Teksa ju hedhim një sy rrjeteve sociale, duket se ditën sotme pamja të cilën shohim më shumë është deti. Të famshëm ose jo, pjesa më e madhe e njerëzve...

Një vit më parë Vllaznia kishte lotë gëzimi, një vit më vonë mungojnë lotët

Skradra e Vllaznisë këtë sezon nuk mundi të shpëtojë nga rënia në Kategorinë e Parë. Shkodranët edhe pse fituan në ndeshjen e fundit në Korçë përballë Skënderbeut, nuk mundën të...

Skandal me shërbimin urban në Shkodër, ja çfarë ndodh në rrugët e qytetit. (Video)

Një video e dërguar nga një qytetar tregon se si ndotet ajri çdo ditë në qytet nga autobusët e shërbimit urban në shkodër Video ska nevojë për shumë koment shikojeni. https://youtu.be/aCrJ1ZTu-G0 Por pasditen...

Protesta/ Ish dhëndri i Topallit: Na turpëruat! Herën tjetër më thoni, për 20 minuta...

Pas dështimit spektakolar të protestës së sotme të opozitës, ka reaguar edhe këngëtari Luis Ejlli që dikur ka qenë i fejuar me vajzën e Jozefina Topallit. Si një demokrat i...

Te fundit

Gjermania nuk ishte ashtu sic te tjeret thonin : 26-vjecari Shqiptar ka dicka per...

Vitet e fundit nga vendi ynë të rinjtë janë larguar në masë. Ata janë larguar kryesisht drejt Gjermanisë për një jetë më të mirë.   Kurse...

Njihuni me gruan qe ka lindur 44 fëmijë dhe kap rekordin boteror

Nje grua nga Uganda ka thyer rekordin boteror ku ajo ka lindur 44 femije.   Ajo quhet Mariam Nabatanzi është 39- vjeçare dhe jeta për të...

Unë me pallto 100 dollarë, dhe deputetja me pallto 4 mijë euro

Një shkrim nga Edlira Gjoni Ndjesi mëngjesi në një mjedis surreal në Shqipërinë në gjendje të jashtëzakonshme e me 12 mijë njerëz që ngrijnë nga...