Edhe pse kemi hyrë në muajin nëntor temperaturat vazhojnë ende të jenë të larta. Por sipas Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në ditët në vijim temperaturat do të ulen me disa gradë. Pritet që në zonat malore temperaturat të luhaten deri në...
Të dhënat zyrtare nga Instituti i Statistikave të nxjerra nga Anketa e Turizmit në Familje, “Pushime dhe Udhëtime”, tregojnë se shqiptarët po preferojnë gjithnjë e më shumë destinacione ekzotike. Në të dhënat e publikuar nga INSTAT, Tajlanda zë vendin e...
Leonardo DiCaprio ka reaguar kundër vendimit të qeverisë shqiptare për të ndërtuar tetë hidrocentrale në Vjosë, që është edhe lumi i vetëm ‘i egër’ në Evropë. Në profilin e tij në Instagram, ku ndiqet nga 37 milionë njerëz, Di Caprio...
Debate të forta mes anëtarëve të Partisë Socialiste kanë shoqëruar mbledhjen e sotme mbi emërimin e drejtorëve në Shkodër.   Mbledhja në fjalë e kryesisë së PS-së u drejtua nga i deleguari Arben Pëllumbi, gjithashtu edhe koordinator i Shkodrës, i cili...
Pak ditë më parë, Ministri i Mjedisit Blendi Klosi dhe drejtuesi i Komitetit të Pasurive Nënujore në UNESCO, Auron Tare, deklaruan se pika turistike e Syrit të Kaltër në Delvinë po degradohej.   Madje, ata deklaruan se rrezikohet edhe jeta e...
Në portin e Durrësit, para 70 ditësh hyri 25 ton mish i infektuar, të cilin kompania kërkon ta hedhë në treg edhe pse AKU e ka bllokuar.   Në 8 gusht në pikën e inspektimit kufitar Durrës, janë futur 25 ton...
Edhe pse Kryeministri Edi Rama pranon se nuk zotëron asnjë patentë, ai ka shpërndarë një video në rrjetin social Facebook ku shfaqet duke i dhënë makinës.   “ME TIMON PA TIMON SHOFERI JON OSHT KAMPION” thotë ajo kënga e vjetër, ndërsa...
Vetëm pak minuta reshje shiu kanë mjaftuar për të krijuar një situatë kaotike në rrugët e qytetit të Vlorës, të cilat u përmbytën nga uji. Mësohet se disa nga rrugët e këtij qyteti qëndruan të përmbytura rreth një orë. Për...
Pas uljes së temperaturave ditëve të fundit, në Dragash ka rënë borë. Gazeta Express ka siguruar fotografi të cilat thonë se janë shkrepur mëngjesin e ditës së sotme, dhe përmes fotografive shihet mali dhe një veturë të mbuluar me borë. Kjo...
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Korçës. Mësohet se lëkundjet kanë shkaktuar panik tek banorët. Nuk dihet nëse ka dëme nga tërmeti. Pak javë më parë, vendi u shkund nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 5.7...

Te fundit

E mbani mend aktoren e dashur Ema Ndoja? Pas kaq shume vitesh ajo duket...

Muzeu i stilit ‘Etno Vibe’mblodhi në Korçë shumë njerëz të apasionuar pas stilit, modës, së bukurës, fotografisë këtë fundjavë. Dhe mes shumë njerëzve, s’kishte...

Njihuni me djaloshin shqiptar shumë inteligjent që di të gjithë historinë e botës

Anxhelo Yzeiraj eshte nga femijet me te mire dhe i jashtezakonshem ne memorie.   Ai eshte ftuar ne Top Channel. Ai ishte shoqeruar dhe nga motra...

Bebe Rexha i bën dhuratën super luksoze të dashurit të saj në ditën e...

Së fundmi këngëtarja shqiptare Bebe Rexha posti një foto krah të dashurit të saj misterioz në ditën e lindjes së tij, por fytyrën ia...