Shkodra nën ujë, me qindra hektarë tokë të përmbytura: Rrugë të bllokuara, ujësjellësi i...

Situata është tejet kritike në Shkodër, ku janë përmbytur me qindra hektarë tokë. Të dhënat e publikuara sot në mëngjes nga Ministria e Mbrojtjes tregojne se shumë fshatra janë...

Rama përshëndet fermerët me një video, komentuesit: Shko në Shkodër se i ke përmbyt

Me qindra fermere në Shkodër janë dëmtuar nga përmbytjet e ditëve të fundit, shkaktuar nga reshjet dhe shkarkimet në kaskadën e Drinit. Kryetarja e Bashkisë ka kërkuar gjendjen e...

PËRMBYTJET, BASHKIA SHKODËR INFORMON PËR SITUATËN

Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës paraqitet si me poshtë : Pas inspektimeve të bëra nga Bashkia Shkodër , në Njësitë Administrative Ana e Malit dhe të Dajçit fatkeqësisht,...

IZOLOHET OBOTI, RRUGA BLLOKOHET EDHE PËR MJETET E USHTRISË

Rruga ne fshatin Obot ne Njesine Administrative Ana e Malit eshte bllokuar plotesisht mengjesin e se enjtes edhe per mjetet e ushtrise. Oboti eshte fshati me i prekur nga permbytjet. Ne Njesine...

Fillojne shkarkimet ne hidrocentralin e Fierzes, rrezikohet permbytje masive ne Nenshkoder

Burime jozyrtare nga hidrocentrali i Fierzes bejne me dije se sapo kane nisur shkarkimet. Nuk behet e ditur niveli i shkarkimeve, por bazuar ne nje urdher te dites se...

INSTITUCIONI I PREFEKTIT:SITUATA NUK ESHTE PER GJENDJE EMERGJENCE

Institucioni i Prefektit i Qarkut Shkodër, në zbatim të detyrave të tij funksionale përcaktuar në ligjin nr.107/2016 “Për Prefektin”, ligjit nr.8756/2001 “Për Emergjencat Civile” i ndryshuar, dhe akteve nënligjore...

Shqipëria vendi me më shumë sëmundje në Rajon, por me numrin më të ulët...

Indeksi i Europian Shëndetit (EHCI)  e renditi Shqipërinë në zonën e kuqe në hartën e Europës si vendi më problematike të lartë në sektorin e shëndetësisë. Indeksi vë në dukje...

Shqipëria nën “diktatin” e ujit, ja zonat më problematike

Reshjet e shumta të shiut dhe shkrirja e borës ka sjellë përmbytje në një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se në fshatin Obot rreth...

PERMBYTJA/ Nis evakuimi i banorëve, situatë kritike në disa fshatra të Shkodrës

Situata më problematike nga përmbytjet shfaqet në Shkodër dhe konkretisht njësia administrative Ana e Malit. Mëngjesin e sotëm në fshatin Obot rreth 60% e banesave kanë prezencën e ujit në...

Kryebashkiakja: Po rrezikohet jeta e njerëzve, shpallni gjendjen e emergjencës në Shkodër

Kryetarja e Bashkisë së Shkdorës, Voltana Ademi i ka kërkuar Prefektit të qarkut që të shpallë gjendjen e emergjencës në një pjesë të territorit, si pasojë e përmbytjeve që janë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

“Po ti ku punon?”, Rama ngelet pa fjalë nga përgjigja e hidhur e vëllait...

Tashmë siç e ka bërë zakon kryeministri Edi Rama së bashku me një kamerën e ERTV viziton familjet e prekura nga tërmeti.   Së fundmi kryeministri...

New York Times e rendit restorantin “Çka Ka Qëllu”, pronë e shqiptarit, ndër 10...

Gazeta me e madhe amerikane, New York Times ka bërë një shkrim për 10 restuarantet e reja më të mira në New York. Në...

FATI YT SOT/ HOROSKOPI 11 DHJETOR 2019

Dashi Qielli do të jetë mjaft i favorshëm gjatë kësaj dite. Më në fund do të jeni gati në sferën sentimentale. Nëse e keni lënë...