Arrin kulmin vapa të hënën. Temperaturat e larta pritet të na shoqërojnë deri mes javën e ardhshme.   Nëse nuk merrni masa i nxehti tregojnë mjekët mund t’iu shkaktojë nga lodhje të pazakontë, dhimbje koke, të përziera, konfuzion mendor e deri...
Avokati Spartak Ngjela ka reaguar ashpër pas vendosjes së memorialit përkujtimor në Parkun e Liqenit në Tiranë, në nder të personave që humbën jetën 3 vite më parë, gjatë grushtit të dështuar të shtetit në Turqi.   Me anë të një...
Kryebashkiaku i zgjedhur i Shkodrës Valdrin Pjetri ka reaguar pas akuzave të PD se është dë nuar për tra fik dro ge. Pjetri ka publikuar dokumente të Ministrisë së Drejtësisë të Italisë, ku del se është “i padë nuar”. Partia...
Besimtarët myslimanë kudo në botë festojnë ditën e sotme Kurban Bajramin. Në Shqipëri besimtarët e fesë myslimane janë falur që në orët e para të mëngjesit në sheshin “Skënderbej”. Ata iu drejtuan Zotit me lutje për paqe dhe harmoni. Përmes...
Një tjetër valë e të nxehtit afrikan përfshin Shqipërinë. Ndonëse vendi ynë ndodhet në periferi të saj pasi në epiqendër është pellgu i Mesdheut meteorologët parashikojnë rritje të vlerave të termometrit me tre gradë celcius. Temperaturat e larta pritet të arrijnë...
Muhamed Mekaca nga Kosova pak ditë më parë u dëbua nga qeveria italiane nën akuzën se është pjesëtar i një organizate ekstremiste. Muhamed Mekaca nga Kosova pak ditë më parë u dëbua nga qeveria italiane nën akuzën se është pjesëtar...
Partia Demokratike ka sul muar sërish këtë shtunë Valdrin Pjetrin, kryebashkiakun e ri të Shkodrës i zgjedhur në votimet e 30 qershorit. Përmes Sekretarit të Përgjithshëm të PD Gazment Bardhi, demokratët ak uzuan kryeministrin Rama, pasi sipas tyre ai tashmë...
6 dite me pare Policia e Shtetit vijoj operacionin "plazhi i lire" per gjate gjithe bregdetit. Per zbatimin e detyrave të përcaktuara në planin e posaçëm të masave për parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e informalitetit, evazionit fiskal në turizëm, ndërtim,...
Autoriteti i Aviacionit Civil njoftoi sot se Air Albania do të nisë në vjeshtë fluturimet drejt Italisë. “Pas “Lasgushit” që mbulon Stambollin, edhe “Migjeni”, avioni i dytë i flotës së Air Albania që do të fluturojë në fillim vjeshtë...
Administratori i kompanisë së hidrokarbureve ‘Gega Oil’, Paulin Gega, është shpallur në kërkim pasi firma që ai administron është kapur me shkelje të mëdha evazioni fiskal.   Gjatë kontrollit 2 ditë më parë, në kuadër të operacionit kundër informalitetit, ‘Gega Oil’...

Te fundit

Meri Shehu bën parashikimin për muajin gusht, disa shenja pretendime për famë dhe mart

DASHI Duhet te rigjeni forcen per t’u çliruar psikologjikisht dhe te jeni ne nje pune me ne grup per te arritur qellime me te larta...

Si ta kuptoni që pesha juaj ka lidhje me hormonet dhe si ta humbni...

Ka shumë arsye pse shtoni peshë dhe një prej tyre janë hormonet. Ka disa shenja që ju japin indikacione se shtimi në peshë vjen...

7 të vdèkur gjatë 24 orëve të fundit, “boom” rastesh të reja në …

Shtatë vdèkje nga korònavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit dhe 250 persona kanë rezultuar pozitivë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...