Teatri Kombëtar, Albano Bogdo: Një ndyrësirë komuniste, të prishet që nesër

Aktori i njohur i humorit Albano Bogdo është dakord që teatri të prishet që në këtë moment dhe aty të nbdërtohet një tjetër modern.   “Jam dakord të prishet që nesër....

Banorët të tmerruar/ Hajdutët shfrytëzojnë rastin, nisin vjedhjet e banesave të braktisura

Situata pas tërmetit në Bashkinë e Kurbinit paraqitet mjaft e vështirë. Mësohet se 28 pallate kanë pësuar dëmtime serioze dhe dhjetëra shtëpi private gjithashtu.   Tetë prej tyre janë bllokuar me...

Policia operacion në plazh për zaptuesit e bregdetit, 4 mijë m2 plazh publik i...

Policia e Sarandës dhe FNSH-të e Fierit kanë nisur një superoperacion për lirimin e plazheve publike nga zbatuesit. Gjatë operacionit “Plazh i lirë”, Policia ka liruar 4000 m2 pronë publike...

Lleshaj i ‘bën gjëmën’ administratës: S’ka pushime verore, gjithë gushtin në punë

Ministri i Brendshëm Sandër Leshaj ka zhvilluar një mbledhje me prefektët ku ka caktuae detyrat për çdo punonjës administrate. Një ndër vendimet e marra nga Lleshaj është fakti që administrata...

Rama: drejtorët e bashkive të djathta, të mos preket askush para fundit të gushtit

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një mesazh drejtuesve politikë të Partisë Socialiste ku thekson se profili i administratorëve duhet të jetë profil shërbëtori i komunitetit dhe se nuk...

50 viktima nga tërmeti, përfundojnë operacionet e kërkim-shpëtimit

Ka qenë goditje fatale ajo e tërmetit të së martës, që i ka marrë jetën plot 50 personave, ndërsa 700 të tjerë rezultojnë të plagosur dhe po marrin ndihmën...

Keni dasma në gusht? Policia ka një mesazh të rëndësishëm

Dasmat janë një nga momentet më të bukura që njeriu mban mend në jetën e tij, kur është protagonist i kësaj mbrëmje, por edhe kur merr pjesë në gëzimin...

URA E RE E BUNËS, NGA LAVDIA TE AMORTIZIMI

Në urën e re të Bunës prej kohësh evidentohen problematika të ndryshme si shkak I amortizimit në disa pjesë. Agim Gruda, inxhinier i dalë në pension, prej vitesh ka...

Nxirren të gjallë edhe dy persona në Durrës, pritet i treti

Shpëtohen edhe dy persona të tjerë nga godina gjashtë katëshe që u shemb si pasojë e tërmetit në lagjen nr. 18 te stadiumi në Durrës. Ndërkohë që një tjetër person...

Paralajmëron Gazment Bardhi; “Kemi prova për Babanin,do dalin emra të tjerë!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka dhënë detaje në lidhje me kryebashkiakun e ri socialist, Mark Babanin e Vaut të Dejës. Në një intervistë për A2 CNN,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Basha anulon festimet për ditën e themelimit të PD: Fondi shkon për të prekurit...

Aktivitetet e planifikuara për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të Partisë Demokratike janë anuluar. Ky vendim është marrë nga Basha dhe të gjitha fondet e...

Gjatë shtatzënisë zbuloi se vuante nga tumori, aktorja shqiptare rrëfen si ia doli të...

Adriana Matoshi, aktorja shqiptare nga Kosova ka rrëfyer më shumë për karrierën dhe për periudhën më të errët të jetës së saj në një...

Prindërit të shqetësuar, këto kukulla kanë organe gjenitale mashkullore

Kohët e fundit, ne kemi parë shumë kukulla me asnjëanësi gjinore, sepse ato i përkasin fëmijëve, ndërsa industria e lodrave po përpiqet të bëhet...