Tjetër krim makabër, buri vret gruan me sende të forta

Një tjetër ngjarje tragjike ka ndodhur këtë te premte, pas një konflikti ne familje, Ç. Sh 42 vjeç, ka vrare bashkëshorten A. Sh, 40 vjeç. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Florian Marku shkatërron serbin që në raundin e parë: Unë mund 3 rivalë si...

Florian Marku e ka mbajtur fjalën duke fituar ndeshjen e MMA ndaj serbit Sladjan Dragisic. Në pallatin e sportit “Asllan Rusi” sportisti shqiptar ka dhuruar spektakël. Marku hyri me plisë...

Gjyqi “Top Channel” gjyqtari Dvorani: U publikua takimi im me Blushin, jap doreheqjen”

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani, ka dhënë dorëheqjen nga shqyrtimi i çështjes së pronësisë së “Top Channel”, pasi në media u publikuan pamje të një takimi të...

Ministria Lindita Nikolla “dhunon” maturantet e Lezhes.

Provimi i shtetit në tenda... Sot sebashku me disa te rinj dolem te denonconim deshtimin e rradhes te Ministrise se Arsimit. Me udhezim te ministres provimet duhet te mbaheshin neper palestrat...

Belgjika njeh patentat shqiptare

Patentat shqiptare tashme njihen zyrtarisht edhe ne Belgjikë. Ministria e Infrastrukturës ka konfirmuar se lejet shqiptare te drejtimit nga ky muaj do te pranohen zyrtarisht edhe nga autoritetet e Belgjikës. Kjo...

Korrupsion në kolaudimin e makinave, arrestohen 3 agjentë dhe 1 inxhinier

Finalizohet operacioni policor i koduar “Kolaudimi 2”. Janë arrestuar për veprimtari korruptive Inxhinieri i Pikës së Kolaudimit të Mjeteve në Fushë - Prezë, si dhe 3 Agjenta Kompanish të Sigurimit...

Vret 19-vjeçaren, më pas qëllon edhe veten në Rrugën “Don Bosko”

Një krim i rëndë ka tronditur kryeqytetin mëngjesin e sotëm, ku një 31 vjeçar ka vrarë me pistoletë një vajzë 19-vjeçare dhe më pas ka qëlluar veten. Ngjarja ka ndodhur...

‘Air Albania’ krijohet brenda 10 ditëve, zbulohen cilët janë aksionerët

Kompania shqiptare e fluturimeve Air Albania parashikohet të krijohet brenda 10 ditëve. Vendimi për procedurat e krijimit të shoqërisë “Air Albania shpk” është publikuar në Fletoren Zyrtare dhe parashikon...

Plas sherri live, Koka i kthehet Myftarajt: Pusho se vetëm idiotësira flet

Ka pasur një përplasje mes dy gazetarëve, Bledian Kokës dhe Kastriot Myftaraj në studion  360 gradë. Në fjalën e tij Koka po fliste në lidhje me temën e emisionit, dhe...

Si i humbi i riu 10 mijë euro në pikën e bastit ku punonte

Provoi fatin në lojërat që jo gjithmonë sjellin fat. Rrezikoi të luante me para të pazarit ditor të pikës së bastit sportive. Filloi bastin me një shumë prej 700 eurosh....

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Zot na mbro’, i ati tregon letrën e shkruar nga e bija: Ajo e...

20 vjeçarja Xhesika Biqiku, është e para vik,timë e Tiranës nga tërmeti i 26 Nëntorit. Ajo jetonte në zonën e Kombinatit dhe në errësirë...

Elvisi sqaron të vërtetën e telefonatës që tr onditi Shqiptarinë! Ka një kërkesë për...

Elvisi sqaron te verteten e telefonates qe tronditi Shqiptarine! Ka nje kerkese per Shqiptaret!   Ishte LIVE ne emision “MISIONI PER THUMANEN” dhe nje nga thirrjet...

Studim: Burrat “piqen” vetëm kur mbushin 54 vjeç

Studiuesit në Shtetet e Bashkuara prezantuan një studim në të cilin ata konkludojnë se burrat mund të konsiderohen të rritur, vetëm kur mbushin 54...