Sërish reshje shiu dhe … moti sot pasdite dhe ditën e nesërme

RESHJET Sot pasdite (e diel dt.26) dhe nesër (e hënë dt.27) priten reshje të dobëta, kryesisht nesër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Nesër pasdite ekziston mundësia që...

MUNGESA E MBIKALIMIT, RREZIK PËR BANORËT

Banorët e zonës së livadeve kanë ngritur shqetsimin e tyre lidhur me mungesën e mbikalimit në baypasin e qytetit të Shkodrës.   Është Gjon Lasku banues në atë zonë I cili...

Blini, peshku endemik që u zhduk nga Liqeni i Shkodrës

“I kam hypë vaporrit, Tham se mu më mbanë, E kam dal n’liqe, Bli e krap me nxanë!” Këto katër vargje të një kënge shkodrane na tregojnë se në Liqenin e Shkodrës, veç...

Video/ Me shtëpi në liqen, jeta “e re” e banorëve të Obotit

Më shumë se dy javë të rrethuar nga uji. Banorët e Obotit, të njësisë Ana e Malit në Shkodër lëvizin vetem me varka e gomone. Dëmet janë të mëdha, po...

OSBE KUNDËR RAMËS: CENON LIRINË E MEDIAVE

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir, shprehu sot shqetësimin për lajmërimin për një sistem të ri regjistrimi për 44 faqe interneti në Shqipëri dhe mbylljen e...

Shiroka, aty ku shkrihen historia, natyra dhe gastronomia

Nga Andreas Dushi Në bregun jugperëndimor të Liqenit të Shkodrës është një fshat i vogël por me pasuri të madhe. I hershëm në dokumente që dhjetë shekuj më parë, ky fshat...

OSHEE: Ja zonat që do të jenë pa energji gjatë dy ditëve në vijim

OSHEE njofton të gjithë abontentët që banojnë në Tiranë se në disa zona të kryeqytetit do të kenë mungesë të energjisë elektrike duke filluar nga data 27 Maj deri...

Negociatat nuk u hapën, por Merkel na surprizoi: Shqipëria dhe Maqedonia sjellin përfitime për...

Në një konferencë të përbashkët me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,   kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se pranimi i mundshëm i Shqipërisë dhe Maqedonisë së...

THETH, TURISTËT E HUMBUR: NA SHPËTUAN BANORËT

Pak ditë më parë dy turistë humbën në Theth të Dukagjinit në Shkodër dhe ata u shpëtuan pas më shumë se 5 orësh pritje në mes të malëve në...

Qëllohen me armë protestuesit para Parlamentit, një person plagoset me plumb real

Vijon tensioni i protestës së opozitës, ku protestuesit hedhin fishekzjarre dhe kapsolla drejt Parlamentit. Ndërkohë mësohet se njëri nga protestuesit është plagosur, pasi është qëlluar me plumb real. https://youtu.be/Sf5lTl2aBeU

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ndahet nga jeta legjenda e kinematografisë franceze

Aktorja francezo-daneze, Anna Karina, protagonistja e “Bande a Part” dhe “Pierrot le Fou,” bashkëpunëtorja e regjisorit të Nouvelle Vague Jean-Luc Godard, vdiq nga kanceri...

Gruaja nxjerr nga shtëpia bashkëshortin: Këta pisllëqet i kanë bërë… (video)

“Shihemi në gjyq” ka sjellë ditën e sotme një konflikt mes dy bashkëshortësh. 47 vite martesë duket se janë në krizë dhe shkak për...

Situata pas tërmetit, Berisha kursehet ndaj Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer në akuza të forta këtë të diel ndaj shefit të qeverisë. Gjatë fjalës së tij në Akademinë Politike të...