Rrethi që thyen rekordin në Shqipëri: Bora arrin 2 metra lartësi (video)

Bora e këtij funddimri shkaktoi probleme në shumë zona të Shqipërisë, por duket se rekordin e mban Puka. Reshjet e shoqëruara me stuhi e kanë çuar trashësinë e borës...

Parashikimi i motit: Borë në gjithë vendin

Sot, e hënë, vijojnë reshjet e dëborës në pjesën më të madhe të vendit ndërsa shira të konsiderueshëm në Perëndim dhe Jugperëndim të Shqipërisë. Pas Mesditës pritet përmirësim i motit...

Shqiptarët udhëtojnë me “kokën në thes”

Vdekja e dy personave mëngjesin e të shtunës në aksin Durrës – Kavajë, nga goditja e një makine, teksa po prisnin anës autostradës autobusin për në Berat ka rikthyer...

Ndihma ekonomike, revoltohet Voltana Ademi: O të ndryshojë, o do të bëjmë luftë

Në mbledhjen e Keshillit Bashkiak Shkodër ka nisur të diskutohet për skemën e re të ndihmës ekonomike. Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi u shpreh e indinjuar për përjashtimin e 2461...

VIDEO-TRONDITESE/ Fermeri: Domatet i lyejmë me kompresor. Ku ka ketu kontroll

Emisioni BOOM ka sjellë një dëshmi tronditëse të një fermeri për produktet bujqësore që ne hamë. Ai pohon me gojën e tij se domateve dhe kastravecave i bëjnë hormone...

TABELA/ Shifrat e frikshme, shqiptarët po e braktisin vendin, vetëm në muajin janar ikën...

Shqiptarët po largohen përditë nga vendi. Këtë e tregojnë edhe shifrat zyrtare të bëra publike nga INSTAT. Sipas të dhënave zyrtare vetëm në muajin janar të 2018, nga Shqipëria janë...

Skandal me policët rrugorë, bllokojnë autoambulancën për t’i lënë rrugën të lirë një delegacioni

Këta efektivë të policisë rrugore të Tiranës, që u kërkojnë qytetareve çdo ditë të respektojnë rregullat e qarkullimit, nuk i njohin ato vetë ose në rastin më të keq...

Skandali me mishin/ Blegtori e pranon: Vetë ha bukë me kripë, atë mish jo!

Në redaksinë e emisionit BOOM vjen informacioni se në datën 6 shkurt në një thertore të licensuar në Tiranë janë futur 106 krerë qingja te pamatrikuluar, të cilet janë...

Radha e Kukësit, 5 hidrocentrale në zonën turistike

David Harvey është profesor i antropologjisë dhe gjeografisë në New York, por ka shkruar shumë libra dhe ese që pikasin për zhvillimin e gjeografisë moderne si një disiplinë, por...

MUNGESA E NDRIÇIMIT NË UNAZËN LINDORE

Mungesa e ndriçimit në unazën lindore të qytetit të Shkodrës nuk është përgjegjësi e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Sipas përgjegjësit të sektorit të mirëmbajtjes pranë Drejtorisë së Rajonit Verior, Zef...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Nderroi mjekesine me Psikologjine : I gjithe fisi e kritikoi vajzen nga Dibra, por...

Një vajzë me origjinë nga Peshkopia na ka shkruar një mesazh mjaft domethënës për rininë shqiptare. Historia e saj nisi në muajt vendimtarë të...

Me mendje tek Franca, dështojnë ndaj Andorrës

Shqipëria nuk ka mundur që të fitojë dot kundër Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2 në Elbasan Arena dhe tashmë i thotë lamtumirë edhe...

“Të ngacmojnë, kërkojnë numin e telefonit”, spikerja tregon se ç’i ka ndodhur me të...

E ftuar së fundmi në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel, spikerja e njohur e lajmeve, Anjola Hamzaj ka folur edhe për...