Me te vertete do te habiteni se ku e gjen forcen kjo grua e cila nga njerezit e zones ku ajo jeton, eshte quajtur me perkedheli “kaubojsja” e Fierit.   Kjo grua jeton në Sheq të Fierit. Ajo bën të gjitha...
Del nga shinat treni i linjës Shkodër-Podgoricë. Treni ka dalë nga shinat në afërsi të Koplikut. Treni po vinte nga Podgorica në Shkodër kur doli nga shinat në Koplik në mesditën e sotme.
Për herë të parë në Shqipëri, shoferët do t’i nënshtrohen një testi për të parë gjendjen e tyre psikologjike sa herë që efektivët e policisë konstatojnë sjellje të rrezikshme të tyre në rrugë. Ministri i Punëve të Brendshme, Sandër...
Gjermania mbetet pas në aspektin e rrjetit të telefonave celularë. Sipas një studimi të kompanisë konsulente Aachen P3, i realizuar për llogari të grupit parlamentar të ekologjistëve, Gjermania në këtë drejtim vjen edhe pas Shqipërisë. Në studimin e cituar nga “Deutsche...
1 gazetar është i prekur me COVID-19. Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka bërë me dije se ai është në gjendje të mirë, i vetëizoluar në shtëpi dhe po monitorohet nga mjeku i familjes, pa dhënë detaje mbi identitetin e...
Tv Star Plus ka arritur që të zbulojë disa detaje të reja pas përfundimit të hetimeve për dy ish-administratorët e Vllaznisë Fatos Gjyrezi dhe Neritan Kalamishi si dhe ish-financierin Denis Fani të cilët akuzohet nga prokuroria.   Këta tre shtetas janë...
Anëtarë të Këshillit Bashkiak Shkodër, me rastin e festave të fundvitit kanë dhuruar lodra për fëmijët rezident në Shtëpinë e Fëmijës 6-16 vjeç. Fëmjiët interpretuan këngë dhë valle popullore para anëtarëve të këshillit bashkiak si një shenjë falenderimi për të...
Në bashkëpunim me shokun e tij të drejtimit mekanikë, zbuloi shipkën kirurgjike e cila tani në tërë botën ju mundëson dhe lehtëson punën e intervencionalistëve si kirurgët vaskular, radiologëve, angiologëve por edhe të kardiologëve dhe me këtë edhe mjekimin...
Pëllumb Pipero ka folur sot për situatën në vendin tone, duke theksuar se të dhënat e fundit epidemiologjike dhe klinike tashmë tregojnë se Covid-19, thuajse ka hyrë në fazën e fundit. Në një intervistë për Abc News, Pipero sqaroi se...
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në të gjithë zinxhirin ushqimor në kuadër të garantimit të sigurisë ushqimore dhe shmangien e praktikave të mashtrimit ushqimor të cilat cenojnë shëndetin dhe interesin e konsumatorëve. Gjatë javës së shkuar Drejtoria Rajonale e...

Te fundit

Po me shqiptarët çfarë do të ndodh? Italia bllokon lëvizjen për 13 shtete

Ministri i Shëndetësisë së Italisë, Roberto Speranza , pas konsultimit me ministrat e punëve të jashtme, të brendshme dhe transportit, nënshkroi një urdhër për...

“Po luftojnë për jetën te Infektivi”/ Manastirliu: 6 pacientë të intubuar, mes tyre mosha...

Përmes një postimi në Facebook, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dijeni gjendjen e rëndë të pacientëve që ndodhen të shtruar në...

“Unë kam pritur me ngulm Zotin”,çfarë shkruhet në ditarin e motrave Josifi

Pjesë nga ditari i motrave Josifi vijojnë të dalin dhe të bëhen të njohura. Nga shënimet që policia ka gjetur në banesën e tyre...