Thirrja e Elona Shulit: Ju lutem, këtu do ndodhë diçka e keqe

Në numrin tim të “WhatsApp” ka mbërritur një mesazh nga Siria. Është Elona Shuli, vajza 17 vjeçare nga Pogradeci që u largua drejt Sirisë 6 vite më parë me...

Moti i keq në tre ditët e ardhshme, MIE dhe institucionet e varësisë në...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe institucionet e varësisë kalojnë në gatishmëri të plotë për të përballuar situatat që mund të krijohen nga moti i keq i 3 ditëve...

Flamuri i Kosovës për herë të parë në katedralen Notre Dame të Parisit, reagojnë...

Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi ka bërë të ditur që flamuri i Republikës së Kosovës tashmë qëndron për të parën herë në katedralen Notre Dame të Parisit,...

12 vjeçari shqiptar tenton ta ndalojë veturën e policisë, brenda saj gjendet babai i...

Situata e tensionuar në Tiranë, ku disa familje po nxirren me forcë nga banesat e tyre, ka dërguar në një moment të dhimbshëm, transmeton Gazeta Metro.     Disa persona janë arrestuar...

DËBORA, POLIA: BORËPASTRUESET TË VIJNË NË THETH

Paralamëjmerimi i dhene nga sinoptikanet per reshje debore ne te gjithe vendin mbi lartesine 400 m ka vene ne levizje edhe drejtuesit e autoritetit rrugore ne Shkoder. Autorieteti rrugore ne...

SHKODËR, HAPET PANAIRI ME PUNIME ARTIZANALE

Në kuadër të festave të nëntorit, në pedonalen e qytetit të Shkodrës është hapur panairi i punimeve artizanale nga artizanët dhe zejtarët e qarkut Shkodër, por jo vetëm.     Panairi do...

SHKODËR, SKANDAL MJEDISOR NË SHTRATIN E KIRIT

Kjo është situata në shtratin e Lumit Kir dhe në brigjet e tij.Këto pamje janë vërtet skandaloze ku materialet inerte i kanë zënë vendin lumit. Gjendja paraqitet kritike, ndërsa institucionet...

SHKODËR, SKUADRA E SHPËTIMIT: S’KEMI LOGJISTIKË

Skuadra e shpëtimit në Shkodër pranë Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë nuk ka logjistikën e duhur dhe kjo është shqetësuese. E vetmja mënyrë për të përfunduar me sukses operacionet e...

Shkodër, punëtorët e pastrimit dhe sindikatat në protestë: Duam kompaninë e vjetër

Bashkimi i sindikatave të pavarura dega Shkodër dhe punonjësit e Shërbimit të Pastrimit kanë zhvilluar një protestë ditën e sotme. Shkak është bërë ndërrimi i kompanisë së pastrimit, pasi për...

A e leu murin që i tha Rama?! Ja si përgjigjet Veliaj

Pas tërmetit që goditi vendin e gjithë qeveria është e angazhuar në akomodimin e familjeve të prekura nga tragjedia e rëndë. Ditën e djeshme, kryeministri Rama shoqëroi disa nga...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Zot na mbro’, i ati tregon letrën e shkruar nga e bija: Ajo e...

20 vjeçarja Xhesika Biqiku, është e para vik,timë e Tiranës nga tërmeti i 26 Nëntorit. Ajo jetonte në zonën e Kombinatit dhe në errësirë...

Elvisi sqaron të vërtetën e telefonatës që tr onditi Shqiptarinë! Ka një kërkesë për...

Elvisi sqaron te verteten e telefonates qe tronditi Shqiptarine! Ka nje kerkese per Shqiptaret!   Ishte LIVE ne emision “MISIONI PER THUMANEN” dhe nje nga thirrjet...

Studim: Burrat “piqen” vetëm kur mbushin 54 vjeç

Studiuesit në Shtetet e Bashkuara prezantuan një studim në të cilin ata konkludojnë se burrat mund të konsiderohen të rritur, vetëm kur mbushin 54...