Meta puth qenin hero të FSK-së, shpëtoi jetë në Thumanë

Presidenti Ilir Meta ishte sot në kazermën e FSK-së “Adem Jashari” në Prishtinë, ku i pranishëm ishte dhe Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj.   Meta falenderoi ushtrinë e Kosovës...

Televizioni gjerman: Rindërtimi do kushtojë 1 miliard euro, deri tani janë mbledhur 15 milionë

Televizioni publik gjerman, ARD, raporton se procesi i rindërtimit do ti kushtojë shtrenjtë Shqipërisë.   “Shifra zyrtare nuk ka akoma, por rindërtimi në zonat e prekura nga tërmeti do jetë një...

“Mësuesve do t’u mbahet gjysma e pagës për të prekurit nga tërmeti”, Besa Shahini...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka sqaruar disa denoncime në media online, se mësuesve do t’u mbahet gjysma e pagës, në mënyrë që të ndihmohen të prekurit nga tërmeti...

Lleshaj i ngriti zërin shefit të Urbanistikës, Bozo: Nuk debatoj dot me një që...

Inxhinierja Luljeta Bozo komentoi debatin mes ministrit Sandër Lleshaj dhe shefit të Urbanistikës në Lezhë, Nik Leka. Gjatë një interviste për “Ora News”, Bozo deklaroi se një njeri që nuk...

“Vishuni fort”, temperaturat vijojnë të ulen, nesër pritet një mëngjes i ftohtë

Temperaturat prej ditësh sa vijnë e ulen, por reshjet ende nuk kanë kanë nisur siç duhet. Pas flokëve të para të dëborës dje në zonat malore, dielli është rikthyer...

Bashkimi Evropian hap ‘thesin’ për Policinë Shqiptare, ‘bishat’ e RANGE-ROVER 2019 që do të...

Një paradë e Range Rover në Sheshin “Nënë Tereza”. Kjo është pamja që shihet sot në zemër të kryeqytetit ku janë rreshtuar dhjetëra makina me stemën e Policisë Shqiptare...

Kur të ndjek fati i keq! Historia e çiftit që u largua nga Shkodra...

Tërmeti i 26 nëntorit është ndjerë i fortë dhe ka shkaktuar dëme të shumta materiale në fshatin Shkallë në Manzë të Durrësit. Abc News ishte në shtëpinë e çiftit...

Ndryshe nga Rama/ Kryebashkiaku i Elbasanit vlerëson punën e gazetarëve

Krybashkiaku i Elbasanit Gledian Llatja gjatë një mbledhje ditën e sotme, ku është votuar për ti dhënë çmimin pas vdekjes “Qytetar Nderi”, gazetarit Fatos Baxhaku, ka vlerësuar edhe punën...

Letra prekëse e vogëlushes për heronjtë e heshtur të tërmetit: Ju kam shumë xhan...

Në 107-vjetorin e krijimit të ushtrisë shqiptare ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka shkruan se forcat e armatosura janë heronjtë e heshtur që mbërrijnë të parët kudo që shqiptarët kanë...

“Dua libra, vetëm kjo më ‘ushqen’, më mban gjallë” kërkesa e veçantë e 62-vjeçares...

Tërmeti shkatërrimtar i mëngjesit të së martës, mori mbi 50 jetë njerëzish, shkatërroi dhjetra banesa duke lënë qindra qytetarë të pastrehë!   Të gjithë thonë qoftë me aq, por jo pak...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

“S’iu vumë as hekur, as çimento”, flet specialisti që ndërtoi pallatet në Thumanë: I...

Bisedoi: Dashnor Kaloçi E mbaj mend shumë mirë se u bë zhurmë e madhe që ato dy pallatet e Thumanës të mbaronin në afat dhe...

Horoskopi, ja dy shenjat më me fat për sot

Këto janë dy shenjat më me fat për sot, 7 dhjetor 2019.   Dashi Mund të merrni disa bonuse dhe avantazhe të papritura, të cilat gjithsesi do...

Zgjidh një zemër dhe zbulo surprizat e dashurisë që të presin gjatë dhjetorit

Kur vjen puna tek dashuria të gjithë jemi të interesuar të dimë gjithçka do të na ndodhë, gjatë muajit, por edhe në vijim! E...