Ja si do të transformohet vija e liqenit të Shkodrës nga Shiroka në Zogaj

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebbok, foto nga projekti i liqenit të Shkodrës, ku ka nisur edhe faza e parë e punimeve. Sipas shefit të qeverisë, faza e dytë...

Rama jep lajmin e shumëpritur për 15-vjeçaren shqiptare me sëmundjen e rrallë

15-vjeçarja nga Fushë-Kruja, Elona Kuburja, tashmë do të kurohet në një spital publik në Turqi, me shpenzime që do të paguhen të gjitha nga qeveria. Lajmin e ka dhënë...

E kishte pa leje Fadromat e IKMT hedhin në tokë lokalin e Mihal Kokdhimës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit IKMT  ka nisur shembjen e restorant ‘Panorma’ ndërtuar buzë detit në Porto Palermo, rezulton të jetë pa leje.   E gjithë zona është rrethuar nga...

Vjen paralajmërim i fortë nga PD për Ramën: Fundi yt do të vijë nga…

Partia Demokratike, dega Shkodër kanë paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë...

Rikthehet i nxehti afrikan në Shqipëri, më 22 dhe 23 gusht temperatura deri në...

I nxehti afrikan pritet të godasë për herë të katërt Shqipërinë.   Vala e të nxehtit do të regjistrohet të enjten dhe të premten e kësaj jave me temperatura që parashikohet...

Plaku Sali “fillon punë” si falsifikator: Nxori “procesverbalin” e mbledhjes në Shkodër… tërësisht i...

Partia Socialiste ka reaguar në lidhje me procesverbalin e publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha për mbledhjen e dy ditëve më parë në Shkodër nuk është i vërtetë.   Në një reagim...

Qeveria ‘hakmerret’ ndaj Shkodrës, bllokohet funksionimi i Bashkisë

Sot Ministria e Financave dhe Ekonomise, Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit përmes Degës së Thesarit në Shkodër ka penguar funksionimin e Bashkisë së këtij qyteti.   Lajmi është bërë i ditur...

Voltana ankesë ambasadorëve: Më kanë bllokuar lekët. Thesari: Të ka mbaruar mandati

Voltana Ademi shprehet se Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet. V Ajo...

Skandali/ Sali Berisha shpall të vdekur një të ri në Velipojë duke akuzuar se...

Para një ore ish kryeministri Sali Berisha ka shpallur të vdekur një të ri në Velipojë duke akuzuar ekipin mjeksor se nuk ka dhënë ndihmën e parë. Si në...

GJENDEN SHËNDOSHË E MIRË DY TURISTET E HUMBURA NË ALPET SHQIPTARE (video)

Dy shtetaset e huaja që u raportua se kishin humbur ditë më parë në Bjeshkët e Nemuna, janë gjetur sot shëndoshë e mirë. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori...

LIDHU ME NE

83,768FansaPëlqeje

Te fundit

Gjejnë portofolin e mbushur me para, ja çfarë bëjnë dy motrat nga Saranda

Një rast i bukur, pozitiv, qytetarie dhe shembull për t’u marrë nga të tjerët, është demostruar ditët e fundit në qytetin e Sarandës. Protagoniste të...

Zbrazen spitalet, edhe 200 infermierë të tjerë nga Shqipëria në pritje për tu larguar...

Rreth 6 mijë e 500 infermierë kanë lënë Shqipërinë vitet e fundit për të punuar në institucionet shëndetësore të vendeve Europiane. Interes më të lartë...

Duhet qe te githe te kontrolloni karten e identitetit dhe pasaporten

Nje milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh pritet të skadojnë në fund të këtij viti. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i bëri thirrje të...