Përmbytjet në Shkodër, evakuohen 75 banorë, strehohen në konvikt

Mund të kenë kaluar qindra herë pranë konviktit, por banorët e zonave të përmbytura në Shkodër nuk e kishin menduar se kjo godinë do të kthehej streha e sigurt...

DUKAGJINI IZOLOHET DHE NË PRANVERË

Situate paradoksale ne Shkoder, nenshkodra perballet me përmbytje masive , ndersa mbi Shkodra mbulohet nga bora duke u bllokuar disa akse. Drejtori i emergjencave civile ne Prefekturen e Qarkut Shkoder...

VIDEO/ Basha i përgjigjet Ramës: A propagandë të duket kjo?

“Nuk është propagandë, kjo është e vërteta e mijëra banorëve të përmbytur në Shkodër!” Kështu i përgjigjet Lulzim Basha, kryeministrit Edi Rama një ditë pasi ai e akuzoi se...

BASHKIA SHKODËR PËRGËNJESHTRON MINISTRINË: NUK KA TËRHEQJE TË UJIT

Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës paraqitet si me poshtë : Pas inspektimeve në terren të bëra nga Bashkia Shkodër, në Njësitë Administrative të përmbytura situata e përmbytjeve vazhdon të...

LAJM I MIRE/ TËRHIQET UJI NË PEDONALEN E MOLOS

Nje lajm i mire sot per Shkodren.Nga verifikimet ne terren shihet se uji eshte terhequr nga pedonalja e Molos duke qene se ka rene niveli i Lumit Buna. Kjo ka...

LIVADE, NIS TËRHEQJA E UJIT

Ne zonen e Livadeve mengjesin e se shtunes eshte vene re nje terheqje e ujit. Sipas informacioneve niveli ka rene me 5 cm gjate nates megjithese nje pjese e banoreve...

DUKE QENE SE KRYEMINISTRI NGATËRRON FOTOT E PËRMBYTJEVE NDER VITE

Në një koment në rrjetet sociale, kryeministri Rama shprehet se fotot e publikuara janë të përmbytjeve të vitit 2010. Me poshte ju sjellim disa foto te vjetra.                    

Shkodra nën ujë, Rama bën cinikun! Ja se çfarë i bëjnë qytetarët…

Prej 20 ditësh Shkodra ndodhet nën ujë, ndërsa publikisht Kryebashkiakja Voltana Ademi ka deklaruar se 5 mijë hektarë tokë janë përmbytur. Por duket se Kryeministri Edi Rama, të cilit i...

“RRUGËS” PËR VELIPOJË…

      VIDEO TE TJERA KETO DITE

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Diktatori 65 vjeçar i fundit në Evropë bëri të dashurën e tij 22...

Ajo është vetëm 22 vjeçe, e lidhur me udhëheqësin 65-vjeçar të vendit, dhe tashmë i ka hyrë politikës. Maria Vasileviç është parë disa herë...

Çfarë ndodhi? Presidenti Ilir Meta bën shqiponjën dhe ikën me vrap nga konferenca e...

Presidenti Ilir Meta ashtu siç kishte paralajmëruar, doli pak minuta më parë në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Meta deklaroi se do të...

Shqiptarët do të ngrihen në këmbë, do ti presin agresorët me pushkë. Fjalimi i...

Një video e vjetër është shfaqur në rrjetet sociale, ku në një fjalim të gjatë ish udhëheqësi komunist, Enver Hoxha dënon ashpër sulmet e...