Valdrin Pjetri, kandidati socialist për Bashkinë e Shkodrës, dje dha dorëheqjen pas akuzave të shumta të Partisë Demokratike dhe publikimit të një dosje të një dënimi.   Në fakt një dosje për të cilen ai tha se ishte keqinterpretuar dhe për...
lir Meta ka deklaruar se institucioni që ai drejton ka punuar në mënyrë aktive për zgjidhjen e krizës duke theksuar se ka qenë i vetmi në këtë rast.   “I vetmi institucion që në Shqipëri ka punuar në mënyrë të qartë...
Policia e Shqipërisë ka shpallur urdhër-arrest për dy shtetas nga pjesa veriore e vendit, të cilët po bëjnë vazhdimisht thirrje dhe po fyejnë myslimanët shqiptarë nga Kosova dhe nga Maqedonia e Veriut.   Në një video që është dërguar në adresë...
Pavarësisht tërheqjes së Valdrin Pjetrit, pritet që të hënën të bëhet konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu raporton se Partia Socialiste është këshilluar me ekspertët ligjorë dhe do të vijojë procedurat për bashkinë e...
Një sëmundje infektive me pasoja për jetën, e njohur si ethet e minjve, është përhapur në vendin tonë. Deri tani dy raste të pacientëve të prekur me këtë sëmundje janë paraqitur në QSUT, ku edhe u shënua viktima e...
Pavarësisht tërheqjes së Valdrin Pjetrit, pritet që të hënën të bëhet konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu raporton se Partia Socialiste është këshilluar me ekspertët ligjorë dhe do të vijojë procedurat për bashkinë e...
Emri i Valdrin Pjetrit është shndërruar ditët e fundit në më të komentuarin në media dhe jo vetëm. Shkak për këtë është bërë fakti, se kryebashkiaku tashmë i dorëhequr i Shkodrës kishte fshehur a.rrestimin në Itali në vitin 2003 për...
Është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, gazetari dhe publicisti i njohur Fatos Baxhaku. Fatos Baxhaku është një nga pionieret e shtypit të pavarur që nga fillimi i viteve 90. Ai është autori i njohur i reportazheve të shkruara dhe televizive,...
Tërheqja e Valdrin Pjetrit nga marrja e detyrës së kryebashkiakut, ka krijuar një turbullirë në Shkodër. Partia Socialiste ka marrë një vendim për bashkinë: nuk do të heqë dorë nga qyteti veriperëndimor. Këshilli Bashkiak do të konstituohet, por kjo do...
Fill pas publikimit të dokumenteve nga Italia sipas të cilave Valdrin Pjetri ishte përfshirë në shpërndarje droge në Itali, PD i kërkoi Prokurorisë verifikimin e figurës së tij. Gjatë ditës së sotme në këtë parti është dërguar përgjigja fillestare e...

Te fundit

Pse kolliteshin malësorët, kur këmbeheshin natën me të tjerë dhe në vende ku kishte...

Studiuesit Zyhdi Dervishi, përmes “Lente të ndërveprimit simbolik” zbardh sjelljen e malësorëve dhe kodet e tyre të komunikimit në kushte dhe rrethana të ndryshme. Umberto...

Aksident me pasojë vdekje në Shkodër, mjeti përp las dy këmbësorë në trotuar

Një aksi dent i rëndë rrugor ka ndodhur në Shkodër. Mësohet se rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, saktësisht në vendin e quajtur Ura e...

Horoskopi ditor, e martë 7 korrik 2020

Dashi Kjo e martë do të reflektojë ndonjë problem të vogël në dashuri, ku do të reflektoni lidhur me raportin tuaj. Kjo gjë vlen sidomos...