Shkollat në Shkodër në këtë fillim të sezonit të ri kanë patur probleme sa i përket kushteve higjeno-sanitare por Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor nuk e ka parë të arsyeshme që t’i mbyll ato pas disa ndërhyrjeve që ka bërë bashkia...
Shteti shqiptar ka gjetur mënyrën më të thjeshtë për të grabitur biznesin e vogël. Kreu i Sindikatave të Pavarura për qarkun Shkodër Albert Tuka thotë se ka konstatuar së fundmi tek pensionistët që kanë hapur minibiznese për të ndihmuar ekonominë...
Nese mendoni se jane pamje te marra ne vere gaboheni, këto jane pamje te marra sot ne mes te tetorit ku dita të ngjason me një dite vere. Ditë të ngrohta ku temperaturat arrijnë në deri në 25 grade celcius,...
Ne diten nderkombetare te zvogëlimit të rrezikut nga fatkeqesite natyrore projekti “Pronews” në bashkëpunim me Drejtorinë e Pergjithshme të Emergjencave Civile kanë zgjedhur Shkodrën për të bere një improvizim , demostrim ne terren, për tu ardhur ne ndihme popullates...
Pas Anës së Malit bashkia Shkodër ka vijuar takimet takimet ndërgjegjësuese për rritjen e pjesëmarrjes së grave në proceset e buxhetimit brenda qytetit të Shkodrës.     Takimi I radhës është zhvilluar në lagjen numër 5 (Mark Lula), ku e pranishme ishte...
Bashkia Shkodër sëbashku me Qëndrën Kulturore të fëmijëve dhe Drejtorinë Arsimore Rajonale e kanë kthyer në traditë aktivitetin Gara me Bicikleta me pjesmarrjen e fëmijëve të kopshteve.     Aktiviteti u zhvillua paraditen e së shtunës në pedonalen pranë Urës së Bunës...
Pak kohë më parë kryeministri Edi Rama u ndal në Shijak, në banesën e shkatërruar të Hysen Zhupanit që më tepër i ngjante një “kolibeje”.     “Unë nuk e prisja të ishte kaq e tmerrshme, është situate shumë e frikshme”, u...
Mjekët shqiptarë nuk ruajnë privatësinë e pacientëve. Duke trafikuar pacientë nga klinikat publike drejt atyre private ata shpërndajnë të dhëna personale që lidhen me diagnozën si dhe numrin e telefonit. Mund t’ju ketë ndodhur që pasi keni bërë një vizitë mjekësore...
Kryeministri i vendit, Edi Rama, në rubrikën e tij “Përgjigjia Ime”, ka sjellë edhe njëherë në vëmendje projektligjin për lojrat e fatit.     Para ndjekësve të shumtë, Rama është shprehur se ka dashur që këtë vendim ta merrte më parë siç...
Si një nga destinacionet kryesore për të gjithë shkodranët është Shiroka ku thuajse të gjithë zgjedhim pikërisht të shkojmë atje për të shijuar pamjen piktoreske por edhe pse jo për të drekuar apo darkuar. Por pavarësisht se kjo është...

Te fundit

Harrojeni dashurinë deri në qershor, kjo shenjë e Horoskopit s’do t’i ketë mirë punët...

Dashuria është një nga ndjenjat më sublime që përjeton njeriu gjatë gjithë jetës. Duket sikur e gjithë jeta jonë është një udhëtim i vazhdueshëm...

Histori e rrallë, nusja shqiptare i thotë vjehrrës publikisht: Të dua

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është sjellë ajo. Nusja jeton në...

Romeo Veshaj flet për ndarjen nga Jonida Maliqi: Ndarje të bukura nuk ka

Romeo Veshaj është komentuar shuëm në mediat rozë për shkak të lidhjes së tij me këngëtaren Jonida Maliqi.   Por vetëm pas pak kohësh që deklaruan...