Rritet numri i turistëve në Shkodër këtë vit

Drejtori i zyrës së turizmit në bashkinë Shkodër, Gentian Mema është shprehur se rreth 70 mijë turistë kanë vizituar qytetin e Shkodrës nga muaji janar i këtij viti e...

Bashkia Shkodër jep 5 milionë lekë për familjen e Florenc Beqirajt

Këshilli Bashkiak në Shkodër ka miratuar vendimin për dhënien e një ndihme financiare prej 500 mijë lekësh për familjen e Florenc Beqirajt, i cili u nda nga jeta pak...

Vdekja e Florencit, në Shkodër protestuesit djegin flamurin e Francës

Ka kaluar në ekstrem protesta e organizuar në Shkodër, kundër vrasjes së të riut Florenc Beqiri dhe kërkimit të dorëheqjes së ambasadorit shqiptar në Francë, Dritan Tola. Qindra shkodranë kanë...

SHKODER, PROTESTË PER VDEKJEN E FLORENC BEQIRAJ

Ditën e sotme qytetarë dhe komuniteti egjiptian ka zhvilluar një protestë për vdekjen e Florenc Beqirajt në Marsejë të Francës. Me parulla në duar "duam drejtësi për shokun tonë", dhjetëra...

Dita e Çlirimit/ Homazhe për dëshmorët, nga të majtët

Drejtuesit më të lartë të Shtetit nderuan mëngjesin e së mërkurës 28 mijë dëshmorët e Atdheut, në 73-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Ashtu siç ndodh prej vitesh, të majtët dhe...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

PËRFUNDON MOLDAVI-SHQIPËRI 0-4, FITON DHE KOSOVA NDAJ MALIT TË ZI

Shqipëria del në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi. Pas disa aksionesh të njëpasnjëshme, më në fund...

E bija vë me shpatulla pas murit ministren Manastirliu: Uroj të të thyhet…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku u bëri apel të gjitha...

Fansi i kërkon martesë, Olta Gixhari ka një kriter të çuditshëm për të

Aktorja e njohur Olta Gixhari është shumë e dashur për publikun. Kjo edhe në sajë të natyrës së saj mjaft ekstravagante e njëkohësisht karizmatike. Olta...