Pas 74 vjetësh, eshtrat e Mid’hat Frashërit do t’i bashkohen më 14 Nëntor 2018 atyre të Abdylit, Naimit dhe Samiut, në Kodrat e Liqenit.     Lajmin e mirë e ka dhënë sot deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj. Amanetit të atdhetarit...
Lajmi për rritjen me 3% të pensioneve ka shkaktuar sërish pakënaqësi tek qytetarët e moshës së tretë te qytetit të Shkodrës.     300 lek të reja më shumë në muaj nuk bën ndonjë ndryshim për këtë grupmoshë, e cila në 80%...
Një tjetër dramë njerëzore, ku varfëria është ulur këmbëkryq është publikuar sot nga kryeministri Edi Rama.     Ky i fundit ka postuar në faqen e tij të ‘Facebook’ një video ku protagoniste është bërë një familje e varfër nga Postriba e...
“Vettingu në politikë” ishte tema e një leksioni të hapur me studentë të fakultetit të drejtësisë dhe përfaqësues dhe të rinjve të forumit rinor të partisë demokratike”.     Në këtë takim të organizuar në sallën e konferencave tek Hotel “Colosseo” në...
Kryebashkiakët në të gjithë vendin kanë ndërmarrë organizimin e turit të llogaridhënies , duke ndezur kështu motorët e fushatës për zgjedhjet elektorale vendore.     Kështu në bashkine e Malësisë së Madhe është organizuar turi llogaridhënies me qyetarët përsa I përket problemeve...
Është viti dytë radhazi që ne Shkoder, eshte organizuar panairi i zogjve. Te apasionuarit e rritjes se zogjve ne kafaz kane patur mundesi qe ti promovojne ato nepermjet ketij panairi.     Panairi mori spunto nga idea e federata e ornitolohgeve dega...
Një tjetër dramë njerëzore, ku varfëria është ulur këmbëkryq është publikuar sot nga kryeministri Edi Rama. Ky i fundit ka postuar në faqen e tij të ‘Facebook’ një video ku protagoniste është bërë një familje e varfër nga Postriba e...
Nje dite pas inaugurimit te urgjences se Spitalit Rajonal te Shkodres ku prezente ishte edhe ministrja e shendetesise Ogerta Manastirliu vjen nje tjeter lajm i rendesishem. Ka qene vete ministrja e shendetesise Manastirliu qe ka bere te ditur edhe per...
Sandër Lleshi është emëruar prej pak ditësh në krye të ministrisë së Brendshme dhe menjëherë ra në sy për urdhrat disi të “çuditshëm” dhe të pazakontë deri më tani, për funksionimin e brendshëm të ministrisë. Pasi kërkoi që të gjithë...
Rehabilitimi i plotë i 12 kilometrave rrugë në aksin Shkodër-Muriqan, një investim me vlerë 1.48 milionë euro, ka përfunduar tërësisht.     Kjo rrugë u rikonstruktuara në kuadër të programit të përbashkët të qeverisë me Bankën Botërore, për mirëmbajtjen me performancë të...

Te fundit

Bukuri që nuk venitet! Monica Bellucci, 55 vjece, i lë të gjithë gojëhapur me...

Pasi vendosi të bënte një ndryshim të madh me look-un, të priste flokët e saj shumë shkurt, sic nuk ishim mësuar ta shohim, Monica...

Nëse doni të jeni të shëndetshëm, largoni këto 9 gjëra menjëherë nga shtëpia

Zbrazni shtëpinë nga sendet e tepërta dhe të panevojshme (të vjetra) për t’i dhënë vetes mundësinë për të jetuar më të shëndetshëm. Është e qartë...

Pyet vajzën e vogël si është me mësimet, Rama merr përgjigjen që nuk e...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka qenë sot në një inspektim së bashku me kryetarin e Grupit Parlamentar, Taulant Balla në rrugën bujqësore Kuqan-Bujqës-Jagodinë-Murriqan-Thanë. Gjatë...