MUNGESA E NDRIÇIMIT NË UNAZËN LINDORE

Mungesa e ndriçimit në unazën lindore të qytetit të Shkodrës nuk është përgjegjësi e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Sipas përgjegjësit të sektorit të mirëmbajtjes pranë Drejtorisë së Rajonit Verior, Zef...

BASHKIA AKTRON ME AKTORËT, RROGAT MBETEN “PËRRALLË NGA E KALUARA”

Prej disa muajsh aktorët e teatrit Migjeni në Shkodër nuk kanë marrë rrogat. Lajmi behet i ditur për Shkoder.info nga burime konfidenciale brenda teatrit, që thonë se ky është një rast...

Drejtori i Ramës reagon ashpër: Sot urat me tender bien vete, dikur veç dinamiti

Reshjet e permbytjet e ketij viti shemben urat e reja e te vjetra. Sefundmi dy ura qindra vjeçare, Monumente të Kulturës. Urat e kategorisë së Parë, e Orgockës ne...

Shkodër/ Task Force kundër vjedhjes së energjisë, 155 procedime në një muaj

peratori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka kryer një sërë kontrollesh në qytetin e Shkodrës, ku brenda një muaji janë penalizuar 155 abonentë, të cilët janë kapur duke vjedhur...

Garda: Fotoja që publikoi Berisha e bërë nga emigrantë shqiptarë në Itali

Foto e postuar nga ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook) Garda e Republikës reagon pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha në Kuvend, duke shprehur keqardhjen për sulmin publik sipas saj Berishës,...

Shkarkimet ne Hidrocentrale, Ademi perplaset me Prefektin: Papergjegjshmeri

Shkarkimet e Hidrocentraleve kane sjelle perplasje mes Kryetares se Bashkise Voltana Ademi dhe Prefektit te Qarkut Shkoder Çesk Millja. Ademi I eshte drejtuar Prefektit duke I thene se kjo eshte...

“Po vdes për bukë”, kush është nëna nga Shkodra që të këput shpirtin me...

Prej 10 vitesh një nënë me tre fëmijët e saj jeton në një tunel të braktisur të ushtrisë. Në kushte të vështira jetese pa ujë e drita e për...

Nisin shkarkimet nga portat anësore të HEC Vau i Dejës

Hidrocentrali Vau i Dejes po shkarkon nga portat anësore 500 meter/kub në sekond për të të mbajtur në nivelin e kuotave të kërkuara liqenin. Shkarkimet pritet të vijojnë deri në...

Revista gjermane: Shqipëria origjina e drogës, na kanë pushtuar kartelet shqiptare

Një nga 2 revistat më të mëdha në Gjermani i ka dhënë Shqipërisë goditjen e fortë. Me një foto të madhe dhe titullin për Shqipëri, revista gjermane ‘Stern’, thotë se...

Nis aksioni i ujit ne Shkoder, nje person ndalohet

Një i ndaluar në ditën e parë të aksionit në kuadër të reformës kombëtare të ujit. Task Forca e Ndërmarrjes së Ujsjellës-Kanalizimeve Shkodër ka gjetur problematikat e para në...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Kush është studentja ekselente nga Shkodra që arriti rezultatin më të lartë në Universitetin...

Pasi përfundoi gjimnazin si nxënëse ekselente në Shkodër dhe ndër tre më të mirat në rang Republike, i vjen një telefonatë. “Më merr në telefon...

A janë ndarë apo jo? Moderatorja Eva Murati flet për lidhjen me djalin e...

Moderatorja e njohur sportive, Eva Murati, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të folur rreth të rejave...

Sokol Balla i zuri vendin, reagon Rudina Xhunga dhe flet për lëvizjen e saj

Pas një viti e gjysmë në ‘Vizion Plus’ pak ditë më parë Sokol Balla lëvizi sërish në një televizion tjetër dhe tani është bërë...