Turistja austriake humb në malet e Shqipërisë

Një turistë austriake ka humbur në mali në Llogara. Siç bëhet e ditur nga policia, turistja po ndiqte një guidë turistike, por pa pritur ka humbur në pyll. Shtetesia austriake është...

Gjendet i mbytur në lumë një 55 vjeçar.

Një ngjare e rëndë ka ndodhur pasditen e së dieles, burime zyrtare të policisë rajonale të Korçës me një informacion paraprak bëjnë të ditur se në fshatin Slabinjë,...

A do e kalojë lumin Saimir Tahiri?

Gjuetia e ish-nazistëve me identitet të ndryshuar ishte një punë e vështirë për prokurorët e Gjermanisë së pasluftës. Në të dyja anët e bllokut të ndarë ideologjikisht midis Perëndimit...

Përplasje fizike tek Varrezat e Dëshmorëve në mes mbështetësve të PD dhe ithtarëve të...

Një incident ka ndodhur tek Varrezat e Dëshmorëve, ku një grup nostalgjikësh të diktatorit Enver Hoxha, janë përplasur me mbështetësit e Partisë Demokratike. Në homazhet që janë zhvilluar me rastin...

“5 MAJI” BËN BASHKË KRERËT E SHTETIT

“5 Maji” është Dita e Dëshmorëve dhe sot krerët e shtetit kane zhvilluar homazhe dhe kane vendosur buqeta me lule, pranë monumentit “Nënë Shqipëri’. Ceremonia përkujtuese e dëshmorëve të rëndë...

Mendon se Tahiri do të arrestohet? Ja si përgjigjet Bushati

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, komentoi dorëzimin e mandatit të Saimir Tahirit. Bushati u shpreh se shpreson që të zbardhet sa më shpejt...

Dita Botërore e Lirisë së Medies: Sa të lira dhe të pavarura janë mediet...

Tre maji është Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, e tillë është shpallur që prej vitit 1993 nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara. Në disa vende të botës,...

Gjergj Kastrioti frymezim per reformen ne drejtesi – nga Gjon Junçaj – Prokuror

Nëse Gjergj Kastrioti mundi ta çlirojë Shqipërinë nga perandoria më e fortë e kohes, atëherë disa shqiptarë, ose më saktë të gjithë shqiptarët, mund ta çlirojnë Shqipërinë nga disa...

Ndërsa ka filluar plazhi, Thethi mbulohet nga 2 metra borë. Banorët: Apel për ndihmë

Teksa sezoni i plazhit ka nisur, të paktën në dy fundjavat e fundit, zona të tjera turistike të vendit, siç është ajo e Thethit janë të izoluara edhe sot...

Xhafaj bën sërish thirrje për krimin e organizuar: Do t’i godasim!

“Do t’u sekuestrohen pasuritë” Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, mori pjesë në një takim të sigurisë publike, që u zhvillua në Durrës. Xhafaj u shpreh se në këtë qytet po veprojnë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

O idiotër, nuk ishte lajmi fake, por gadishmëria e qeverisë! Rob të trashë…

Nga Keti Bashhysa   Sa idiotër ka ky vend , nuk ma do mendja të ketë askund! Boll shenja po ju jep Zoti pra , që...

Rama batuta në spital: Gratë durojnë burrat gjithë jetën, jo më tërmetin

Kryeministri Edi Rama vizitoi në spitalin e Traumës disa nga qytetarët që u lënduan si pasojë e tërmetit që tronditi dje Tiranën dhe Durrësin.   “Populli...

E njohim si modele, por ja çfarë pune bënte Kejvina para se të bëhej...

Së fundmi bukuroshja, Kejvina Kthella ka qenë e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”. Në një intervistë me prezantuesen, Rudina Dembacaj, ajo ka...