Ende pa u inauguruar rruga Shkodër-Velipojë ka pësuar carje dhe dëmtime të shumta në shtresën asfaltike.     Edhe pse rruga ende nuk është përfunduar e plotë dhe burokracitë vijojnë ta mbajnë peng, vecanërisht në zonën e Berdicës sa i përket shpronësimeve,...
Komisioni parlamentar i sigurisë kombëtare bashkë me përfaqësues të OSBE erdhi në një takim në pikën e kalimit kufitar në Hanin e Hotit në Shkodër.     Pas një mbledhjeje të zhvilluar tek dogana por edhe policia kufitare kryetarja e komisionit të...
Në gjykatën e apelit në Shkodër u zhvillua një dhomë këshillimi për çështjen e hidrocentraleve në Tropojë.     Në fund u la në fuqi vendimi i gjykatës së shkallës së parë të Tropojës çka do të thotë se do të vijojë...
Presidenti Meta ka dekretuar datën 30 qershor 2019 për Zgjedhjet Vendore (kryetarët e bashkive). Por ndërsa nga qershori kanë mbetur edhe 7 muaj, juristi i njohur Ylli Manjani ka dhënë alarmin se zgjedhjet rrezikojnë të mos mbahen. Sipas tij, janë...
Me investimet e Bashkisë Vau Dejës në shkolla është zgjidhur problemi i ngrohjes për sezonin e dimrit.   Përballë temperaturave të ulëta të ditëve të fundit, administrate e Bashkisë Vau Dejës, ka kryer shpërndarjen e lëndës për ngrohje, qoftë shpërndarjen e...
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta në Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara, shkruan se institucioni që ai drejton ofron mbështetje të plotë për këtë kategori.     Përmes një postimi në “Facebook”, Meta shprehet se ndihet i kënaqur...
Punimet në bllokun e banimit tek “Vasiejt” në lagjen Tepe, janë drejt fundit. Ditën e djeshme është hedhur tapeti i asfaltit, ndërsa do të vazhdohet me sinjalistikën rrugore dhe ndriçimin.     Projekti i Bashkisë së Shkodrës parashikonte ndërhyrje në kanalizimet e...
Është zhvilluar ditën e sotme seanca parlamentare ku ndër të tjera u fola edhe për tasat që aplikohen në Shqipëri.     Në fjalën e tij për ligjet e paketës fiskale, kryeministri Rama u shpreh tekstualisht se Shqipëria ka taksat më të...
Shoqata e ish-të përndjekurve politik në qytetin e Shkodrës ka përshëndetur fitoren e kandidatit të partisë demokratike për degën Shkodër Xhevdet Amuli duke e parë si figurën e duhur në krye të kësaj force politike.     Për kreun e ish-të përndjekurve...
Rikualifikimi urban i bllokut të pallateve në Bulevardin “Zogu I” në qytetin e Shkodrës është drejt përfundimit të plotë. Sot po punohet për tapetin, siç quhet në gjuhën teknike shtresa e fundit e asfaltit.     Projekti parashikonte kanalizimet e ujrave të...

Te fundit

VIDEO/ “Jetoj jetën tënde bir, më fal! Është një ferr i vërtetë”, babai i...

Dashamir Dini, babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini, është përlotur pasditen e sotme. I ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, Dini komentoi eksperimentin...

Me qese me kos në dorë/ Beqaj kursimtar, nuk lë asnjë qindarkë t’i shkojë...

Ish-ministri Ilir Beqaj është fotografuar teksa po bënte pazar në një supermarket. Në fotot e publikuara nga Panorama.com.al, Beqaj shihet që ka blerë dy...

Lum si Monika: Me këtë video Lorik Cana sapo e tregoi që është baba...

Muajin e kaluar, Lorik Cana u bë baba për herë të dytë. Bashkëshortja e tij, Monika solli në jetë një vajzë dhe Loriku po...