VALA E SHKARKIMEVE NË SHKODËR/ Tre drejtorë të rëndësishëm do të largohen nga puna...

Afrimi i fushatës elektorale, por edhe ankesat e pafundme të qytetarëve bëjnë që drejtoritë rajonale në Shkodër të mos gjejnë qetësi. Në këtë mënyrë burimet bëjnë me dije se tre...

Mesazhë i veçantë!

Sot është një ditë e veçantë për të gjithë besimtarët musliman në të gjithë boten. Me këtë rast ne ju ujojmë: Gëzuar dhe për shumë vjet muajin e Ramazanit! Agjërim të...

Pse Edi Rama nuk do të largojë Fatmir Xhafën?

Nga Desada METAJ Fatmir Xhafa me gjasë nuk do të dorëhiqet. Heshtja që pasoi skandalin e përgjimit të vëllait të tij duket se ishte kohë e mjaftueshme për të organizuar...

Një histori që duhet marrë shembull…

Na ndodh shpesh që në përditshmërinë tonë të hasime në situata dhe histori nga më të ndryshmet por që lënë një shënjë tek ne. Natyrisht që të gjithë jemi koshient...

Përgjimet e Agron Xhafaj, Prokuroria zbarkon në Selinë Blu

Në orët e para të mëngjesit të sotëm oficerë të policisë gjygjësore kanë zbarkuar në selinë e Partisë Demokratike. Ditën e djeshme PD ka publikuar një audio-përgjim ku vëllai i...

Dom Ernest Simoni Troshani, ekzorcisti i shumëkërkuar (Video)

Kane kaluar 18 muaj, qe nga dita kur Ati i Shenjte Papa Francesku krijoji Kardinalin e dyte ne historinë e Shqipërisë, Dom Ernest Simon (Troshanin). Qe nga ajo kohe...

Pas performancës së Serbisë në Eurovision shfaqet flamuri i Kosovës (Foto)

Dje është mbajtur nata e dytë gjysmëfinale e “Eurovision 2018”. Plot 18 shtete konkurruan gjatë natës së mbrëmshme, nga të cilat 10 prej tyre arritën që të sigurojnë një...

Historia e martesës së një 27 vjeçareje ka shokuar të gjithë (Foto dhe Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në itali ku mediat atje e kan pasqyruar me shumë kureshtje atë që ndodhi në kishë E shoqëruar nga babai drejt altarit, me velin...

Vazhdojnë problemet në rrugën e Thethit

Pas zhbllokimit të rrugës nga dëbora një tjetër problem është shaqur ditët e fundit në segmentin Bogë - Theth Pikërisht në vendin e quajtur Qafe Thore, Shembet nje pjese e...

Pse u shkarkua Hajdarmataj, ç’po tregon bosi i kokainës që u kap në Gjermani...

Spartak Ngjela Treshja e madhe e korrupsionit të lartë shtetëror shqiptar, Berisha, Rama, Meta sot po komploton kundër Reformës në Drejtësi dhe kërkon të gjejë mbështetje politike jashtë Perëndimit. Por kudo...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Jeta jetohet sot, e nesërmja s’është në dorën tonë

Nga Dom Gjergj Meta Mos ta ngatërrojmë ligjësinë me ligësinë. Të dashur miq, pas kësaj fundjave plot panik, i ligjshëm pjesërisht, por pjesërisht i pajustifikuar,...

Doli me robdishan në rrugë, kush është personazhi i njohur që e ‘zuri’ tërmeti...

Në momentet kur toka fillon të dridhet papritmas gjëja e parë që të thotë instinkti të bësh është që të dalësh me vrap nga...

EMRAT/ Policia Shoqëron për t’u marrë dëshminë dy reporterë të portaleve online për “hapje...

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat dy reporterë të portaleve online, Aurel Rakipllari i SYRI.net dhe Daniela Grica e gazetës Shekulli pas lajmi...