MUNGESA E NDRIÇIMIT NË UNAZËN LINDORE

Mungesa e ndriçimit në unazën lindore të qytetit të Shkodrës nuk është përgjegjësi e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Sipas përgjegjësit të sektorit të mirëmbajtjes pranë Drejtorisë së Rajonit Verior, Zef...

BASHKIA AKTRON ME AKTORËT, RROGAT MBETEN “PËRRALLË NGA E KALUARA”

Prej disa muajsh aktorët e teatrit Migjeni në Shkodër nuk kanë marrë rrogat. Lajmi behet i ditur për Shkoder.info nga burime konfidenciale brenda teatrit, që thonë se ky është një rast...

Drejtori i Ramës reagon ashpër: Sot urat me tender bien vete, dikur veç dinamiti

Reshjet e permbytjet e ketij viti shemben urat e reja e te vjetra. Sefundmi dy ura qindra vjeçare, Monumente të Kulturës. Urat e kategorisë së Parë, e Orgockës ne...

Shkodër/ Task Force kundër vjedhjes së energjisë, 155 procedime në një muaj

peratori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka kryer një sërë kontrollesh në qytetin e Shkodrës, ku brenda një muaji janë penalizuar 155 abonentë, të cilët janë kapur duke vjedhur...

Garda: Fotoja që publikoi Berisha e bërë nga emigrantë shqiptarë në Itali

Foto e postuar nga ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook) Garda e Republikës reagon pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha në Kuvend, duke shprehur keqardhjen për sulmin publik sipas saj Berishës,...

Shkarkimet ne Hidrocentrale, Ademi perplaset me Prefektin: Papergjegjshmeri

Shkarkimet e Hidrocentraleve kane sjelle perplasje mes Kryetares se Bashkise Voltana Ademi dhe Prefektit te Qarkut Shkoder Çesk Millja. Ademi I eshte drejtuar Prefektit duke I thene se kjo eshte...

“Po vdes për bukë”, kush është nëna nga Shkodra që të këput shpirtin me...

Prej 10 vitesh një nënë me tre fëmijët e saj jeton në një tunel të braktisur të ushtrisë. Në kushte të vështira jetese pa ujë e drita e për...

Nisin shkarkimet nga portat anësore të HEC Vau i Dejës

Hidrocentrali Vau i Dejes po shkarkon nga portat anësore 500 meter/kub në sekond për të të mbajtur në nivelin e kuotave të kërkuara liqenin. Shkarkimet pritet të vijojnë deri në...

Revista gjermane: Shqipëria origjina e drogës, na kanë pushtuar kartelet shqiptare

Një nga 2 revistat më të mëdha në Gjermani i ka dhënë Shqipërisë goditjen e fortë. Me një foto të madhe dhe titullin për Shqipëri, revista gjermane ‘Stern’, thotë se...

Nis aksioni i ujit ne Shkoder, nje person ndalohet

Një i ndaluar në ditën e parë të aksionit në kuadër të reformës kombëtare të ujit. Task Forca e Ndërmarrjes së Ujsjellës-Kanalizimeve Shkodër ka gjetur problematikat e para në...

LIDHU ME NE

83,292FansaPëlqeje

Te fundit

Edi Rama kujtohet per Shiroken, ja cfare do te beje me te…

Punimet për transformimin e Shirokës po vijojnë me intesitet, pas shumë dekadash mungesë investimesh.   Kryeministri i vendit, Edi Rama ka thënë se projekti transformues i...

BRISELDA KADIA KRYETARE E KESHILLIT BASHKIAK TE SHKODRES

Konstituohet Keshilli Bashkiak i Shkodres, Briselda Kadia eshte zgjedhur kryetare e Keshillit Bashkiak te Shkodres. Briselda Kadia ne fjalen e saj tha se do te...

Me thuaj oren ne te cilen ke lindur, te te tregoj nje pjese tende...

Në astrologji ora e lindjes është përcaktues për karakterin tonë dhe si rrjedhojë, ndikon në fatin e njeriut. Astrologjia e ndan ditën në 12...