SHKODER, USHQIMET “PIQEN” NË DIELL

Kur kalojmë në rrugë na zë syri tregtarë ambulantë gjithandej të cilët edhe pse është piku i vapës i shesin fruta-perimet madje edhe prodhimet e qumështit mes pluhurit dhe...

Zv/kryeministrja Mesi e pranon hapur: “Peshqit e mëdhenj” nuk janë kapur ende

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi vlerëson punën e bërë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, por shton se ka ende punë për të bërë. Në emisionin “Studio e Hapur”...

150 mijë lekë gjobë për celularin në timon, Policia Rrugore kërkon me urgjencë ndryshimet...

Nga 5 mijë lekë të vjetra që është aktualisht gjoba për perdorimin e celularit gjatë drejtimit te mjetit ajo pritet të shkojë nga 50 deri në 150 mijë lekë....

Balkan barometer: Gati gjysma e shqiptarëve duan të largohen nga vendi i tyre

Gati gjysma e popullsisë shqiptare dëshiron që të largohet nga vendi, sipas një sondazhi që është kryer nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal në kuadër të Barometrit të Opinionit Publik në...

RRITEN KUOTAT NË FAKULTETIN E INFERMIERISË NË SHKODËR

Fakulteti i Infermierisë në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” ka vendosur të rrisë për vitin e ri akademik kuotat për studentët. Nga 80 që kanë qenë një vit më...

NË SHKODËR CILËSIA NË DISA KARBURANTE E DOBËT

Me dhjetra qytetarë të Shkodrës por jo vetëm shkojnë në Malin e Zi për të furnizuar mjetet e tyre me karburant për shkak se sipas tyre cilësia e naftës...

SHKODËR/ SKANDALI, NUK SHPËRNDAHEN DËFTESAT

Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në të gjithë Shqipërinë nuk janë pajisur me dëftesa. Edhe pse jemi në mes të muajit korrik, asgjë nuk është bërë për...

VELIPOJË, PLAZHI PA ROJE BREGDETARE

Situata në plazhet shqiptare paraqitet shqetësuese përsa u përket sigurisë së pushuesve. Në këtë sezon të ri veror kanë humbur jetën 8 persona, 4 prej tyre në Durrës, 3...

“SMILE ALBANIA”, PËRZGJIDHEN TË RINJTË NË SHKODËR

Mbi 120 të rinj i janë bashkuar projektit “Smile Albania” në Administratën e Zonave të Mbrojtura në Shkodër, një ide kjo e shtrirë në të gjithë Shqipërinë nga Ministria...

TRE RASTE TË FËMIJËVE ME FRUTH NË SHKODËR

Rastet e fëmijëve që janë prekur nga probleme të ndryshme shëndetësore nuk kanë munguar në spitalin rajonal të Shkodrës edhe muaji korrik pati në disa ditë temperatura të ulëta. Shefja...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ju kujtohet Van Dami? Ja kush eshte shqiptari qe ndeshet me te (Video)

Peter Malota lindi në Malësinë e Madhe më 28 gusht 1958. Ai është më tepër i njohur për publikun amerikan nëpërmjet tre interpretimeve të...

Ja si duhet t’i hash makaronat që të dobësohesh

Makaronat mund të jenë të mira për belin tënd.   Një studim mbi dietën e më shumë se 23,000 njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar...

“Fëmijët janë bekime”/ Elisa Spiropali zbulon gjininë e fëmijës

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin Ftesë në 5, ka zbuluar gjininë e fëmijës së dytë.   Pas vajzës, Nalta, Elisa...