VELIPOJË, PRONARËT: KEMI SHUMË PROBLEME

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi ka zhvilluar një takim me pronarët e bizneseve në plazhin e Velipojës. Këta të fundit kanë shprehur problematika pafund që nuk gjejnë zgjidhje prej vitesh. Numri dy i...

VELIPOJË, PRONARËT: PROBLEM AKSET RRUGORE

Rruga e re e Velipojës që është në rikonstruksion e sipër është një problem shqetësues për bizneset e Velipojës dhe pushuesit e shumtë që zgjedhin këtë plazh. Pronarët e bizneseve...

“UZINA E TELAVE”, ISH-PRONARËT NË GJYKATË

Rreth 40 punonjësit e Uzinës së Telave në Shkodër kanë hyrë në muajin e 14 që nuk po marrin rrogat. Duke parë shqetësimin e punonjësve Bashkimi i Sindikatave të...

Rita Gjeka: Jemi në një “Diktaturë-tallava” të ish-mikut tim, Edi Rama

Aktorja Rita Gjeka flet për mungesën e dialogut të kryeministrit dhe ministres së Kulturës me komunitetin e artistëve si dhe nënvlerësimin që po u bëhet atyre. 75 deputetët që...

SHKODER, USHQIMET “PIQEN” NË DIELL

Kur kalojmë në rrugë na zë syri tregtarë ambulantë gjithandej të cilët edhe pse është piku i vapës i shesin fruta-perimet madje edhe prodhimet e qumështit mes pluhurit dhe...

Zv/kryeministrja Mesi e pranon hapur: “Peshqit e mëdhenj” nuk janë kapur ende

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi vlerëson punën e bërë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, por shton se ka ende punë për të bërë. Në emisionin “Studio e Hapur”...

150 mijë lekë gjobë për celularin në timon, Policia Rrugore kërkon me urgjencë ndryshimet...

Nga 5 mijë lekë të vjetra që është aktualisht gjoba për perdorimin e celularit gjatë drejtimit te mjetit ajo pritet të shkojë nga 50 deri në 150 mijë lekë....

Balkan barometer: Gati gjysma e shqiptarëve duan të largohen nga vendi i tyre

Gati gjysma e popullsisë shqiptare dëshiron që të largohet nga vendi, sipas një sondazhi që është kryer nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal në kuadër të Barometrit të Opinionit Publik në...

RRITEN KUOTAT NË FAKULTETIN E INFERMIERISË NË SHKODËR

Fakulteti i Infermierisë në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” ka vendosur të rrisë për vitin e ri akademik kuotat për studentët. Nga 80 që kanë qenë një vit më...

NË SHKODËR CILËSIA NË DISA KARBURANTE E DOBËT

Me dhjetra qytetarë të Shkodrës por jo vetëm shkojnë në Malin e Zi për të furnizuar mjetet e tyre me karburant për shkak se sipas tyre cilësia e naftës...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Dasmë luksoze: Sportisti i njohur martohet me partneren pas 14 vitesh bashkë

Lojtari i tenisit, Rafael Nadal ka kurorëzuar në martesë dashurinë me partneren e tij, Maria Francisca Perrello. Dasma u mbajt gjatë fundjavës në Mallorca.   Ceremonia...

U shua pas lindjes, burri i Rexhinës ‘shpërthen’ ndaj mjekëve të Elbasanit: Gjilpëra do...

Një ngjarje e rëndë ndodhi 6 muaj më parë në qytetin e Elbasanit, ku një 25-vjeçare hu.mbi je.tën tra.gjikisht gjatë lindjes. Rexhina Debrova pësoi...

Adoleshenti i sjell “nusen”! Mamaja- mësuese emocionohet kur zbulon se kush është

Këtë të diel në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela Shqiptare” ishte i ftuar një djalë i ri, që quhet Rei...