Shembje dherash, bllokohet aksi rrugorë…

Reshjet e shiut të pasdites së të mërkurës kanë shkaktuar shembje dherash në aksin rrugor Mirditë-Fushë Arrëz. Paraprakisht bëhet me dije se shembje ka pasur në 3 pjesë të...

Fati i Shqipërisë në duart e politikanëve maskarenj që…

Ata mund të kishin zgjedhur pasuritë e ofruara, ofiqet joshëse, pronat e pushtetin e pafundëm, por ndryshe nga të sotmit, zgjodhën një rrugë tjetër, rrugën që i jepte shpirt...

QENDRA SHËNDETSORE KUÇ, “ME 100 HALLE”

Mungesa e mjekve në qendrat shëndetsore është një problem shqetësues i cili prek mjaft ambulanca.   E tillë është dhe ajo në fshatin Kuç për të cilën banorët janë ankuar pasi...

25.3% LINDJE MË PAK NË SHQIPËRI

Kriza demografike e Shqipërisë vazhdon të thellohet. Instituti i Statistikave raportoi se në tremujorin e dytë të këtij viti, lindjet në shkallë kombëtare ranë me 25.3 për qind krahasuar...

NYJA E MILOTIT HAPET PËR QARKULLIMIN E MJETEVE

Nyja e Milotit tashmë është hapur për qarkullimin e mjeteve. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama përmes një video të postuar në rrjetin social Facebook Në përshkrimin e...

NË FAMILJEN KU FLE VUAJTJA DHE MJERIMI

Qamile Muhari është 33 vjeçe. Që në moshën 17 vjeçare është divorcuar nga bashkëshorti. Që prej asaj kohe është detyruar të rris dy fëmijët e saj e vetme. Jeta...

VAZHDON LARJA E DEZINFEKTIMI I RRUGËVE TË SHKODRËS

Bashkia Shkodër në faqen e tyre zyrtare kanë publikuar një video ku e shoqëronin me mbishkrimin “Vazhdon larja dhe dezinfektimi i rrugëve në qytetin e Shkodrës.   Mëngjesin e sotëm ka...

AKSIDENTET, 3-4 RASTE NË DITË NË SPITALIN E SHKODRËS

Kjo verë ka sjellë një numër të lartë aksidentesh. Vetem në një ditë në spitalin rajonal të shkodrës paraqiten 3 apo 4 raste të personave më fraktura. Ndërkohë mjeku Haxhi...

TAKIM NË PREFEKTURËN SHKODËR “KATASTROFAT NUK NJOHIN KUFIJ”

Lidhur me katastrofat e përbashkëta natyre të Shkodrës dhe Malit të Zi, në Prefekturën Shkodër u zhvillua një takim për prezantimin e një projekti të përbashkët ndërkufitar, për mbrojtjen.   Objektivat...

VAU DEJËS, SHËLQETI PAJISET ME KONTENIER

Bashkia Vau Dejes ka ne prioritetin e saj sherbimin ndaj qytetareve e konkretisht sherbimin e pastrimit.   Ne kete kuader, Bashkia Vau Dejes ka nderhyre ne fshatin Shelqet, ku eshte bere...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ky eshte gabimi qe ju ben juve qe te harxhoni 2 here me shume...

Edhe pse ju keni një rekomandim se sa pastrues duhet të vendosni në një cikël larjeje, shumica e prodhuesve e teprojnë – në mënyrë...

Administratori i “Al-Hawl” nxjerr blof Edi Ramën, tregon se është e thjeshtë për t’u...

Pas publikimit në emisionin investigativ italian “Le Iene” të historisë së 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha, i cili ndodhej i izoluar në kampin famëkeq Al-Hawl...

Gatopardi i nuhat flokët, turistja e filmon edhe pse e shumë e friksuar

Ky është momenti befasues që një gatopard hipën mbi një xhip në safari dhe fillon të nuhatë në flokët e një gruaje ndërsa ajo...