Sot është ditëlindja e “Skënderbeut”

Me këtë rast në Kemip e Rodonot Durrës është mbajtur "Meshë për Atëdheun" në ditën e lindjes së heroit tonë GJERGJ KASTRIOTIT "SKENDERBEU" e drejtuar nga Nunci Apostolik në Shqipëri, shkelqësia e...

Horror në vendin ku u vra dhe u dogj kosovari. Detaje të reja

1 ditë pas ngjarjes makabër në Borizan të Fushë-Krujës, detaje të reja zbardhen nga ngjarja e cila është sa misterioze, por edhe e rëndë e gjetjes të trupit të...

Turistja austriake humb në malet e Shqipërisë

Një turistë austriake ka humbur në mali në Llogara. Siç bëhet e ditur nga policia, turistja po ndiqte një guidë turistike, por pa pritur ka humbur në pyll. Shtetesia austriake është...

Gjendet i mbytur në lumë një 55 vjeçar.

Një ngjare e rëndë ka ndodhur pasditen e së dieles, burime zyrtare të policisë rajonale të Korçës me një informacion paraprak bëjnë të ditur se në fshatin Slabinjë,...

A do e kalojë lumin Saimir Tahiri?

Gjuetia e ish-nazistëve me identitet të ndryshuar ishte një punë e vështirë për prokurorët e Gjermanisë së pasluftës. Në të dyja anët e bllokut të ndarë ideologjikisht midis Perëndimit...

Përplasje fizike tek Varrezat e Dëshmorëve në mes mbështetësve të PD dhe ithtarëve të...

Një incident ka ndodhur tek Varrezat e Dëshmorëve, ku një grup nostalgjikësh të diktatorit Enver Hoxha, janë përplasur me mbështetësit e Partisë Demokratike. Në homazhet që janë zhvilluar me rastin...

“5 MAJI” BËN BASHKË KRERËT E SHTETIT

“5 Maji” është Dita e Dëshmorëve dhe sot krerët e shtetit kane zhvilluar homazhe dhe kane vendosur buqeta me lule, pranë monumentit “Nënë Shqipëri’. Ceremonia përkujtuese e dëshmorëve të rëndë...

Mendon se Tahiri do të arrestohet? Ja si përgjigjet Bushati

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, komentoi dorëzimin e mandatit të Saimir Tahirit. Bushati u shpreh se shpreson që të zbardhet sa më shpejt...

Dita Botërore e Lirisë së Medies: Sa të lira dhe të pavarura janë mediet...

Tre maji është Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, e tillë është shpallur që prej vitit 1993 nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara. Në disa vende të botës,...

Gjergj Kastrioti frymezim per reformen ne drejtesi – nga Gjon Junçaj – Prokuror

Nëse Gjergj Kastrioti mundi ta çlirojë Shqipërinë nga perandoria më e fortë e kohes, atëherë disa shqiptarë, ose më saktë të gjithë shqiptarët, mund ta çlirojnë Shqipërinë nga disa...

LIDHU ME NE

83,768FansaPëlqeje

Te fundit

Nisje e mbarë, Vllaznia mund 1-0 Laçin në premierën e kampionatit

Vllaznia e ka nisur mbare kampionatin e ri. Ajo ka mundur 1-0 Laçin ne ndeshjen e pare te tij, e luajtur kjo pasditen e...

Gjejnë portofolin e mbushur me para, ja çfarë bëjnë dy motrat nga Saranda

Një rast i bukur, pozitiv, qytetarie dhe shembull për t’u marrë nga të tjerët, është demostruar ditët e fundit në qytetin e Sarandës. Protagoniste të...

Zbrazen spitalet, edhe 200 infermierë të tjerë nga Shqipëria në pritje për tu larguar...

Rreth 6 mijë e 500 infermierë kanë lënë Shqipërinë vitet e fundit për të punuar në institucionet shëndetësore të vendeve Europiane. Interes më të lartë...