Një qytetar nga Gramshi i ka kërkuar ndihmë kryeministrit Edi Rama ditën e premte për një mediakment që i duhej babait të tij të sëmurë me hepatit B. Sipas qytetarit, ilaçi nuk gjendet në farmaci por merrej vetëm me rimbursim....
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka dhënë detaje në lidhje me kryebashkiakun e ri socialist, Mark Babanin e Vaut të Dejës. Në një intervistë për A2 CNN, Bardhi tha se i zgjedhuri i Ramës është i dyshuar...
Detaje të reja kanë dalë nga zhdukja e jahtit lukosz në afërsi të Shëngjinit. Pronari i saj, Nedim Akyuz, i cili rezulton të jetë një biznesmen në fushën e tekstileve në Turqi, ka ardhur për të tërhequr jahtin, por nuk...
I emëruar i Edi Ramës në bashkinë e Vaut të Dejës ka reaguar pas kërkesës së Partisë Demokratike për nisjen e verifikimeve. PD-ja akuzoi sot se Mark Babani ka fshehur ndalime, dënime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut. Gjatë...
Drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor njofton se duke nisur nga sot të gjitha automjetet do të kalojnë në skanerin e task-forcës së transportit rrugor. Sipas tyre janë evidentuar rreth 10 mijë automjete të cilat qarkullojnë pa certifikatën e kontrollit...
Kryebashkiaku i Vaut të Dejës, Mark Babani ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se ai ka patur problem me drejtësinë në Itali dhe Maqedoninë e Veriut. Në një intervistë televizive Babani ka thënë se ai është “hero i Ballkanit...
Emisioni “Stop” sjell sonte me zë dhe figurë një tjetër kamera të fshehtë. Prostitucion në rrugë e pranë pallateve. Pamje skandaloze, që shqetësojnë banorët dhe fëmijë të mitur, që ndihmojnë të ëmën, të ushtrojë “profesionin” e saj, atë më të...
Pak orë para ndeshjes zyrtare mes Shqipërisë dhe Islandës, Policia e Elbasanit ka publikuar planin e masave për sigurinë në këtë takim. Për të garantuar zhvillimin në normalitet të kësaj ndeshje, Policia e Elbasanit ka vendosur të angazhojë 215 forca...
Mark Babani kryetari i bashkisë së Vaut të Dejës reagon lidhur me akuzat e PD-së. “Gjithë jetën as babai im e as unë nuk i kemi bërë 24 orë burg. Gjithë jetën kam mbajtur emrin Mark Babani” u shpreh ai...
Librat dhe pajisjet shkollore janë bërë më të shtrenjta këtë vit. Teksa pjesa dërrmuese e çmimeve të shportës së mallrave ka shënuar rënie ose rritje shume të dobët këtë vit, artikujt dhe pajisjet shkollore janë rritur me ritme më të...

Te fundit

Zotëria në foto është politikan, vogëlushja këngëtare e njohur shqiptare. A i njihni?

E bërë nostalgjike për fëmijërinë, është kthyer për të shfletuar albumet e fotografive. Kështu ditën e sotme ka ndarë tre fotografi nga vegjëlia, ku në...

Zgjidh një zemër dhe zbulo çfarë do të ndodhë me lidhjen tënde të dashurisë

Je kurioze të dish si do t’i kesh punët në aspektin sentimental? Ke kaluar një histori të trishtë, ke mbyllur një kapitull të vështirë me...

Historia e trishtë e gruas: Pas 5 vitesh burri vendosi të jetonte me dikë...

Jeta duket se nuk ka qenë aspak e lehtë për të, por Edlira, nëna e një djali, duket se ja ka dalë. Ajo ka rrëfyer...