Dhuroi plot 1 milion euro per familjaret e prekur, Pacolli thote se nuk do...

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli vizitoi menjëherë Shqipërinë pas goditjes nga tërmeti me magnitudë 6.4.   Gjithashtu, ai dhuroi plot 1 milionë euro për të prekurit nga tërmeti, por bëri edhe...

VIDEO/ “Mos ma drejto mua automatikun!” Edi Rama tmerron fëmijën në Krujë, vogëlushi fillon...

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Krujë, ku edhe ka takuar disa nga banorët e prekur nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit.   Rama ishte i shoqëruar në...

“Zhurma” për Emergjencat, si i shiti Qeveria “Berisha” qentë e Policisë për 50 euro

Në morinë e kritikave ndaj Emergjencave Civile, shumë zëra nga opozita u foksuan edhe në përgatitjen e e forcave tona ushtarake, zjarrfikësve apo policisë. Vetë kryedemokrati Basha që në...

Vogëlushi nuk i ndante sytë Ramës teksa fliste, kryeministri: Hajt inshallah nuk bëhesh…

Nga Vora ku ishte sëbashku me Komisionerin Europian, Janez Lenarčič, kryeministri Edi Rama foli për atë që kishte kërkuar në samitin e NATO-s në Londër, për situatën ku ndodhet...

Inxhinierja Bozdo tre këshilla për rindërtimin e Shqipërisë! Rama: Ti jep siguri, na duhet...

Figura e saj në ekranet televizive, pas tërmetit shkatërrues, jepte siguri. Një zonjë me flokët e bardha që tregonin vitet që mbarte mbi supe dhe eskperiencën, u bë figura...

Nis zyrtarisht dimri! Sinoptikanët parashikojnë ulje drastike të temperaturave

Shërbimi Meteorologjik, bën thirrje që nga nesër do të fillojë acari dhe temperaturat do të ulen nën zero gradë. “Vlen për tu theksuar se nesër pritet një mëngjes i...

Mësueseve po u mbahet gjysma e rrogës për të prekurit nga tërmeti…

Në konferencën për shtyp, ministrja e arsimit Besa Shahini, u pyet nëse mësuesve po u mbahet gjysma e rrogës për t’i ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti i...

Rama: Rrëzoni çdo pallat a banesë që nuk e mbajnë këmbët!

Edi Rama nga Londra shkoi në Romë te emisioni më i shikuar në Itali “Porta a Porta” në ‘RaiUno’, Itali, të drejtuar nga gazetari i famshëm italian, Bruno Vespa....

“Shit gruan dhe rregullo pallatet që ke ndërtuar, Shit edhe dashnoren Hazir!” artistja paralajmëron...

Artistja Keti Bashhysa ka reaguar ashpër ndaj ish-deputetit socialist dhe ndërtuesit Hazir Gashi disa prej pallateve të të cilit janë dëmtuar nga tërmeti I 26 Nëntorit.   Qindra banorë të këtyre...

Jo vetëm familja kryeministrore lidhje me familjen Reçi, ish-ministri rrëfen miqësinë e vjetër me...

Mbrëmjen e kaluar kryeministri Edi Rama u pyet në “Porta e Porta” të Bruno Vespës për Kristi Reçin e cila ndërroi jetë nën rrënjat e tërmetit tragjik të 26...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

“Bridhte” gjithë natën pub-eve, gruaj i bën atë që nuk ia priste mendja burrit...

Një grua nuk e ka duruar shumë gjatë faktin që burri i saj frekuentonte shpesh lokalet e natës dhe i ndërton një pub në...

Analisti zbulon sekretet e Ramës: Poshtë shtëpisë ka tunele, ruhet nga luftrat bërthamore

“Më kanë thënë që poshtë shtëpisë ka tunele që ruhet nga lufta bërthamore”. Analisti Arjan Curri ka deklaruar pak minuta më parë se kryeministri...

Iku në Durrës gjoja do ndihmonte të prekurit nga tërmeti, por tiransit i ndodh...

Pas gjithe atyre ngjarjeve qe ndodhen ne 26 Nentor ne Durres ka dhe njerez te lindur vetem per te vjedhur keshtu ka ndodhur me...