“Mirë se erdhe kampion”, kështu e pritën Alvinin në lagje

Vogëlushi Alvin Berisha mbërriti sot në Romë dhe rreth orës 17:30 u nis për në shtëpinë e tij në qytezën e Barzago në provincën e Lecco në veri të...

Nëntori pritet me shira të dendur, ja zonat më të rrezikuara

Vjeshtën e vërtetë po e përjetojmë në nëntor. Reshjet kanë përfshirë të gjithë territorin e vendit dhe në disa zona si, Shkodër-Lezhë, Tiranë-Durrës dhe Vlorë-Gjirokastër, sasia e shiut i...

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë, zbulon çfarë do të ndodhë duke nisur nga...

Kryeministri Rama ka deklaruar se nga 1 janari do të fillojë aplikimet online në çdo institucion shtetëror në mënyrë që të shmangen radhët e pritjes nga qytetarët dhe subjektet.   Rama...

Arsyeja pse ky djalë e priti 4 vjet të fejuarën do t’ju lërë pa...

Nëna dhe bashkëshorti i ardhshëm, Miraldi, i bënë Elsës një surprizë në studion e “Të Dielës Shqiptare”.   Duke qenë shumë të lidhura bashkë, si zonja Sanije ashtu edhe e bija...

Fitoi gjyqin me PD për shpifje, kryebashakiaku Veliaj ia dhuron lekët…

Paratë e dëmshpërblimit nga gjyqi i fundit i fituar për shpifje ndaj Partisë Demokratike, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ia dhuroi shkollës “16 shtatori” në Pezë, në...

Negociatat nuk u hapën, por Merkel na surprizoi: Shqipëria dhe Maqedonia sjellin përfitime për...

Në një konferencë të përbashkët me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,   kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se pranimi i mundshëm i Shqipërisë dhe Maqedonisë së...

KALAJA E DRISHTIT, MONUMENTI I PA EKSPLORUAR

Vetëm 15 km larg nga qyteti i Shkodrës, ndodhet kalaja e Drishtit e cila bën pjesë në njësinë administrative Postribë.Ajo gjendet në një kodër 800 metra të lartë dhe...

Zbulohen fjalët e fundit që Valbona Berisha i tha babait të Alvinit në telefon

Historia e Valbona Berishës ka bërë bujë jo vetëm në mediat shqipatre, por edhe në ato italiane. Nga një grua shtëpiake ajo u kthye në një xhihadiste, e cila...

MOMENTE PREKËSE, BABAI I PUTH DUART, MOTRAT E PËRKEDHELIN, JA MOMENTI KUR ALVIN TAKOHET...

Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen...

Edi Rama jep paralajmërimin e fortë, ja çfarë u ndodh shqiptarëve nga 1 Janari

Kryeministri i vendit, Edi Rama, gjatë bashkëbisedimit që pati me qytetarët për programin e bashkëqeverisjes është ndalur te problemet dhe sorollatjet që ato hasin kur drejtohen për një shërbim...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Çudia/ Shkon për të blerë ilaçet, gruaja zbulon se kishte ndërruar jetë

Sherry Ellis zbuloi se kishte vdekur një ditë pas Halloween. 73-vjeçarja nga Magnolia, Teksas, shkoi të merrte ilaçet kur karta e saj e bankës...

Me fytyrë ëngjëllore, por nuk do e besoni dot se për çfarë janë të...

Ato njihen si “sicarias”, ose vr asëse me pagesë.   Në jetën e përditëshme të gjithë e dinë që janë shtëpiake të zakonshme, por në të...

Dy shenjat e Horoskopit me fat për sot, e Martë 12 Nëntor 2019

Këto janë dy shenjat më me fat për ditën e sotme:   DEMI- Ka ardhur koha të kënaqni veten sot. Dëgjoni vetëm zemrën dhe mos mendoni...