Lëvizjet e fundit të Ramës për rifitimin e bashkive

Teksa Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim i kanë përqendruar energjitë në funksion të objektivit të shpallur, për rrëzimin e qeverisë ‘Rama 2’ dhe krijimin e një qeverie...

Janari po mbyllet me shi, por muaji shkurt do të na befasojë me motin

Edhe pak ditë dhe lëmë pas Janarin e ftohtë. Ditët e fundit të janarit do të vazhdojnë të jenë me reshje shiu. Ndërsa në zonat malore mbi 700 m nga...

ADEMI: QEVERIA SHOW NË SHKODËR PËR BYPASSI-N, RRENA DITËN PËR DIELL MBI PROJEKTIN

Kryetarja e Bashkisë së Shkodër ka replikuar në distancë me drejtorin e ARRSH-së dhe Ministrin Gjiknuri për bypass-in e Shkodrës. Në një deklaratë për mediat pas thirrjes së Gjiknurit...

FILLON PUNA NË RRUGËN MJEDË – KAÇ

Ishte nje nga segmentet me te veshtira në territorin e Bashkisë Vau Dejës, I amortizuar prej vitesh, ndërkohe që apeli I drejtuesve të mjeteve ka qënë I vazhdueshëm për...

Një nënë me vajzën i shkojnë tek dera për ndihmë, deputeti shqiptar bën gjesin...

Deputeti shqiptar dhe këngëtari shumë i dashur për publikun, Labinot Tahiri njihet për shpirtin e tij human e deri më sot i ka ardhur në ndihmë shumë njerëzve në...

PRONËSIA E TOKËS, PROBLEMI I PAZGJIDHUR I M. MADHE

Pronësia e tokave në malësi të madhe mbetet një shqetësim serioz. Toka nuk është ndarë sipas ligjit 7501 as sipas tapive të vjetra, por gjithçka është bërë sipas praktikës...

“Jam rritë tuj m’thanë je dera e huej, m`kanë msu mirë me shujtë, mos...

Unë nuk kam emën, ma kan ngjitë nja sa mem thirrë e mem urdhnue, ama emën temin nuk um lanën kurrë me ba. Historia e eme asht’ e trishtë,...

Skandal në Policinë e Shtetit/ Zhduket pajisja e operacioneve speciale, u ble për 7...

Një tjetër pajisje speciale është zhdukur në Policinë e Shtetit, pas skandalit “IMSI-Catcher”-it, dosja hetimore e të cilës u mbyll për shkak të afateve hetimore. Mësohet se aparatura speciale është...

Si i humbi i riu 10 mijë euro në pikën e bastit ku punonte

Provoi fatin në lojërat që jo gjithmonë sjellin fat. Rrezikoi të luante me para të pazarit ditor të pikës së bastit sportive. Filloi bastin me një shumë prej 700 eurosh....

Keni emër të veçantë apo popullor në Shqipëri? Zbulojeni tani me 1 klikim

INSTAT ka ndër të tjera dhe një hapësirë, në të cilin keni mundësi të zbuloni sesa emra ka si i juaji. Si dhe në cilat qytete janë më të...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Nderroi mjekesine me Psikologjine : I gjithe fisi e kritikoi vajzen nga Dibra, por...

Një vajzë me origjinë nga Peshkopia na ka shkruar një mesazh mjaft domethënës për rininë shqiptare. Historia e saj nisi në muajt vendimtarë të...

Me mendje tek Franca, dështojnë ndaj Andorrës

Shqipëria nuk ka mundur që të fitojë dot kundër Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2 në Elbasan Arena dhe tashmë i thotë lamtumirë edhe...

“Të ngacmojnë, kërkojnë numin e telefonit”, spikerja tregon se ç’i ka ndodhur me të...

E ftuar së fundmi në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel, spikerja e njohur e lajmeve, Anjola Hamzaj ka folur edhe për...