Rrëfehet studentja: Pse i hodha bojë Rektorit të Shkodrës

Pak ditë më parë në rrjetet sociale qarkulloi një video ku shfaqej momenti teksa Rektori i Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër lyhej me bojë të zezë në kokë dhe...

A duhet ta ndalojmë veshjen e burkës edhe në Shqipëri?

Gratë dhe vajzat e mbuluara me burka janë të kufizuara për të kryer shumë veprime që gratë e tjera i kryejnë në normalitetin e jetës së përditshme.   Nuk frekuentojnë dot...

Vjen nje lajm jo i mire per te gjithe Shqiptaret qe ndodhen ne Itali,...

Nëse deri tani parsonat azilkërkues mund të qëndronin në Itali deri në 2 vjet, deri sa të vendosej më pas për ta, tashmë kjo kohë do të shkurtohet në...

‘Po ça bën kot, gërr gërr gërr’, plas sherri në emision ‘live’: Anila Basha...

Gazetaret Anila Basha dhe Klodiana Lana janë përplasur mbrëmjen e së enjtes në “Opinion”, teksa komentonin vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.   Debati: Blendi...

Moti vjen me surpriza te cilat nuk do te zgjasin shume. Parashikimi i motit...

Java nis me diell e temperatura në rënie në orët e mëngjesit, raportojnë sinoptikanët nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.   Ditën e martë, fillimisht moti parashikohet i qendrueshëm, por prej mesditës, në...

Aksi Milot-Balldren, si do të duket rruga dhe tuneli pranë Shëngjinit që lidhet me...

Referuar prezantimit të bërë nga drejtori i Fondit Shqiptar të Zhvillimit Benet Beci, rruga e re do të ndërtohet me standarde ndërkombëtare të kategorisë A, me një gjatësi rreth...

Psikologia E Njohur ‘Dërrmon’ Programin “Në Kurthin E Piter Panit”: Po Përdorni Fëmijët…

Psikologia e njohur Jeta Toçila Dedja ka analizuar me kujdes emisionin më të përfolur të momentit: ‘Në Kurthin e Piter Pan” duke nënvizuar edhe njëherë rëndësinë e edukimit të...

Zbulohen fjalët e fundit që Valbona Berisha i tha babait të Alvinit në telefon

Historia e Valbona Berishës ka bërë bujë jo vetëm në mediat shqipatre, por edhe në ato italiane. Nga një grua shtëpiake ajo u kthye në një xhihadiste, e cila...

Përmbytjet, hyrjet e pallatave të pakalueshme

Banorët që jetojnë në pallate në Lezhë, janë bllokuar në banesat e tyre. Kjo pasi reshjet e shumta të shiu kanë bërë që hyrjet e pallatave dhe rrugës mes lagjeve...

KJO NDODH NE SHIROKE, PAMJE QE NUK I KENI PARE ME PARE (VIDEO)

Shkoder.info sjell nje video qe eshte filmuar sot ne qender te shirokes.

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Diktatori 65 vjeçar i fundit në Evropë bëri të dashurën e tij 22...

Ajo është vetëm 22 vjeçe, e lidhur me udhëheqësin 65-vjeçar të vendit, dhe tashmë i ka hyrë politikës. Maria Vasileviç është parë disa herë...

Çfarë ndodhi? Presidenti Ilir Meta bën shqiponjën dhe ikën me vrap nga konferenca e...

Presidenti Ilir Meta ashtu siç kishte paralajmëruar, doli pak minuta më parë në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Meta deklaroi se do të...

Shqiptarët do të ngrihen në këmbë, do ti presin agresorët me pushkë. Fjalimi i...

Një video e vjetër është shfaqur në rrjetet sociale, ku në një fjalim të gjatë ish udhëheqësi komunist, Enver Hoxha dënon ashpër sulmet e...