Vazhdon skandali, Kosova pjesë e Serbisë edhe në librat shkollorë në Shqipëri (FOTO)

Edhe sot ka vazhduar skandali me harta në Shqipëri ku Kosova shfaqet si pjesë e Serbisë. Pasi që kryeministri Edi Rama publikoi një video në të cilën shihej në hartë...

Gazetari i TCH bën përgënjeshtrimin: Ndjesë, lajmi është i pavërtetë për …

Pre e lajmit të pavërtetë se Bashkia do vendosë taksë ndaj jorezedidentëve që vijnë në Tiranë, ka rënë edhe gazetari I Ekonomisë së TCH, Klodian Tomorri. Përmes një postimi...

VOLTANA ADEMI ÇDO DITË “SHOW TELEVIZIV”, KANALET KULLUESE PUSHTOHEN NGA UJËRAT E ZEZA

Inauguron rrugë e kanale çdo ditë por normalisht çdo gjë mbetet në kuadrin e një show mediatik të Voltana Ademit.   Ajo çka shihet në realitet ndryshe nga ajo çfarë Voltana...

SHKODËR, INCIDENT NË MBLEDHJEN E KËSHILLIT BASHKIAK

Në mbledhjen e këshillit bashkiak të Shkodrës ndodhi një incident i papritur. Teksa po fliste drejtori i shërbineve sociale Filip Vila për një pikë të rendit të ditës një...

Vazhdojnë reshjet e shiut, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar. Sipas Meteoalb, temperaturat do të...

Kujdes nëpër bankomate dhe mos e bëni kurrë këtë gabim se “e pësoni”

Imagjinata e hajdutëve për të krijuar mashtrime të reja nuk ka kufizime dhe nëse i shton të gjitha mundësitë që teknologjia e re jep, çdokush mund të jetë një...

Fevziu për deputetët e opozitës së re: Janë injorantë!

Në emisionin ‘Opinion’ u diskutua në lidhje me përplasjen e Presidentit, Ilir Meta me Kuvendin për Gjykatën Kushtetuese. Gjatë këtij diskutimi pati një moment, kur drejtuesi i këtij emisioni,...

Boksieri kampion në lot nga skamja Reagon ashpër TKZ: Ato lot kërkojnë dinjitet!

Klevis Çela është boksieri nga Vlora i cili bëri bujë me historinë e tij. I shpallur kampion i Shqipërisë në kategorinë 52 kilogram në pallatin e sportit “Fahrie Hoti’,...

Administratori i “Al-Hawl” nxjerr blof Edi Ramën, tregon se është e thjeshtë për t’u...

Pas publikimit në emisionin investigativ italian “Le Iene” të historisë së 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha, i cili ndodhej i izoluar në kampin famëkeq Al-Hawl në Siri, pasi u mor...

Kjo nene e moshuar na jep nje mesim te mire te gjithe rinise !

Kjo grua e moshuar të cilën fati dhe shteti e kanë braktisur, i ka dhënë një mësim të mirë të gjithë të rinjve shqiptarë, që enden rrugëve duke ngrënë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Diktatori 65 vjeçar i fundit në Evropë bëri të dashurën e tij 22...

Ajo është vetëm 22 vjeçe, e lidhur me udhëheqësin 65-vjeçar të vendit, dhe tashmë i ka hyrë politikës. Maria Vasileviç është parë disa herë...

Çfarë ndodhi? Presidenti Ilir Meta bën shqiponjën dhe ikën me vrap nga konferenca e...

Presidenti Ilir Meta ashtu siç kishte paralajmëruar, doli pak minuta më parë në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Meta deklaroi se do të...

Shqiptarët do të ngrihen në këmbë, do ti presin agresorët me pushkë. Fjalimi i...

Një video e vjetër është shfaqur në rrjetet sociale, ku në një fjalim të gjatë ish udhëheqësi komunist, Enver Hoxha dënon ashpër sulmet e...