Pasi i “shkelën të drejtat”, Ardian Fullani kërkon të kthehet sërish në detyrë

Ardian Fullani, ish-Guvernator i Bankës së Shqipërisë, kërkon të rikthehet sërish në detyrë. Këtë kërkesë ai e ka bërë duke iu drejtuar Gjykatës së Strasburugut. Fullani ka paditur Këshillin Mbikëqyrës...

Shqipëria do të preket nga i ftohti arktik, ja parashikimi

Nga fillimi i kësaj jave rikthehet paqëndrueshmëria e kushteve atmosferike. Mesdita e të hënës risjell reshje shiu në Ultesirën Perëndimore. “Ditën e martë, i gjithë vendi do të përfshihet nga...

Shqipëria bën hapa pas/ Korrupsioni, më keq se dhjetë vite më parë

Instituti për Studime Politike, bën të ditur të sot, Dita Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit e gjen Shqipërinë një vend me rekorde negative për shkak të nivelit të korrupsionit. Sipas ISP, “sëmundja”...

“Shpërndarja e fondit do jetë sa më transparente”/ Elvis Naçi: Kemi mbledhur mbi 6...

Imami Elvis Naçi sot në mbledhjen e Dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit u shpreh se fondi që është mbledhur nga fondacionet do të ketë transparencë maksimale dhe po...

Si do te jete moti per kete jave? Temperaturat po bien dita dites, mesoni...

Java parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta.   Dita e martë, përgjithësisht parashikohet një ditë me reshje shiu, të...

‘Mos e ndy shpirtin në jetë…’, Rama e nis mëngjesin me fjalët e Naim...

“Mos e ndy shpirtin në jetë, Zemërënë mos e lyej, Shko n’udhëzët të vërtetë, Mos u kthe e mos u thyej” Kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur që...

Jo vetëm shtëpitë, çfarë mund të ndërtojë Turqia në zonat e prekura nga tërmeti...

Mediat e huaja i kanë bërë jehonë planit të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan për të ndërtuar 500 shtëpi si ndihmë ndaj të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit.   Ndërsa...

‘Parashikoi’ termetin e 26 Nentorit! Gani Gurguri befason sërish: Ja cfare do ndodhe ne...

Në emisionin “Zonë e Lirë” është i ftuar Gani Gurguri, i cili ka bërë një parashikim nëse do të ketë më tërmete të fuq ishme në vendin tonë pas...

Tërmeti/ Rama i drejtohet sërish Bashës: Refuzimi i Tryezës së Përbashkët është një gabim...

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në “Twitter” i është drejtuar sërish kreut të opozitës Lulzim Basha, duke i thënë se në këto momente të vështira për...

Nuk kanë të ndalur suprizat e motit, ja se çfarë pritet të ndodhë javën...

Java e ardhshme do të shoqërohet me reshje shiu si dhe me dëborë në zonat malore. Shërbimi Metrologjik Ushtarak bën me dije se reshjet do të bien kryesisht gjatë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Pse duhet të fusni paratë poshtë tapetit natën e Vitit të Ri

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të ndihmuar veten...

10-15 Dhjetor: Parashikimi i astrologut të famshëm Paolo Fox, ja të papriturat e çdo...

DASHI- Nëse kohët e fundit ju është dashur të merreni me debate në dashuri ose me njerëz të vështirë, përpiquni të mos e teproni....

Lindi pak ditë pas tërmetit, Ajsel akomodohet bashkë me familjen në njësinë e lëvizshme...

Ajsel është banorja më e re e Manzës, e cila erdhi në jetë 2 ditë pas tërmetit të fortë të mëngjesit të 26 nëntorit. Ndërsa...