E gjeti duke mbledhur kanoçe, Elvis Naçi i merr Luisit thesin nga dora: Nuk...

Mbrëmjen e sotme emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” dhe Elvis Naçi bënë me shtëpi familjen Çuko nga fshati Fermë-Çlirim i Fierit. Gjithashtu atyre iu akordua për 2 vite një pension 300...

RAMA: NË 2018 U PUNËSUAN 34 MIJË PERSONA

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar konferencën e fundvitit me gazetarët ku ka analizuar mbylljen e 2018-ës në raport me treguesit e punësimit, zhvillimit ekonomik si dhe situatës politike në...

35 mijë të moshuar jetojnë vetëm, 38 % e tyre jetojnë në varfëri

Ndryshimet demografik në Shqipëri kanë sjellë plakjen e popullatës gjatë dekadave të fundit. Kështu, numri i individëve të moshuar përbën mbi 12% të popullatës së përgjithshme të vendit tonë,...

Dëshiron të ndryshojë gjini të bëhet femër, Tomorri bën thirrje të gjithëve për ndihmë

44-vjeçari nga Lushnja ka bërë një thirrje kushdo që e dëgjon, ai dëshiron që të bëjë një ndërhyrje kirurgjikale dhe të ndryshojë gjini të bëhet një femër. Mirëpo ky lloj...

Ahmetaj: Investim 80 mln euro për studentët

Në ministrinë e Financave ditën e sotme do të firmosen 3 marrëveshje të rëndësishme në sektorin e energjisë dhe për rinovimin e konvikteve në kampusin universitar të Tiranës.     Ministri i...

TË HUAJT SHPENZIME REKORD NË SHQIPËRI, POR JA SA LANË JASHTË SHQIPTARËT

Si turistët e huaj në Shqipëri, ashtu dhe shqiptarët jashtë, kanë shpenzuar më shumë në gjashtë muajt e parë të këtij viti. Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë, shpenzimet e...

Zakonet e çuditshme të shqiptarëve, që u bëjnë shumë përshtypje të huajve

Balkanista është blogu i një britanikeje e cila është e dashuruar me Ballkanin. Prej 11 vitesh ajo është shkëputur nga Londra dhe së fundmi është zhvendosur në Tiranë, ku...

Finiq/ Gjuha shqipe turpërohet në Jug, historiani ngre alarmin: Skandal, doni më për Edi...

Tabelat e treguesve në sinjalistikën rrugore të përdorura në Finiq kanë hapur një debat të madh. Përdorimi i gjuhës greke para asaj shqipe është skandali më i madh në...

Lexoni zhgënjimin i punëtorit që shkoi për të punuar në Gjerman: Shtëpia ishte si...

Dhjetë mijëra njerëz nga Ballkani Perëndimor punojnë në të zezë në Gjermani. Në shumë raste kushtet e punës janë të vështira. Shpesh ata mbeten edhe pa para. Industria mashtruese e...

Reagon sërish Eni Çobani pas përplasjes në sallën e gjyqit: Gëzim për të drejtin,...

Reagon sërish avokatja e njohur, Eni Çobani, një ditë pas lajmit se është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Gjirokastrës, pas një denoncimi për kërcënim. Pasi mohoi të jetë shoqëruar...

Te fundit

Italia drejt “fitores” ndaj COVID-19

Vijon trendi në ulje i numrit të viktimave dhe rasteve të reja në Itali si pasojë e virusit Covid-19. Në 24 orët e fundit autoritetet...

Arbana në pritje të ëmbël tregon hallin që po ”ia merr shpirtin”: Dilema e...

Ndonëse moderatorja e njohur, Arbana Osmani ka qenë mjaft e rezervuar përsa i përket shtatzënisë, duket se hera herës ajo ka ndarë disa detaje...

Mjeku popullor: “Dobësohu 5 kg për kaq ditë…” Dieta dhe kjo gjë që nuk...

Një nga mjekët popullorë më të dashur për publikun, Ylli Merja, këtë herë është ndalur tek një çështje shumë delikate e momentit që lidhet...